Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj kot večerni napitek za 10 letnika?

Kaj kot večerni napitek za 10 letnika?

10 letniku je bila diagnosticirana blaga astma. Dnevno je popil cirka 0,5 l mleka (v obliki kakava). Ker mleko povzroča sluz oziroma ni priporočljivo v večjih količinah, bi jutranji kakav obdržali, ker je to edina topla stvar dopoldan, medtem ko bi večerni napitek v obliki kakava črtali.

Kaj mu lahko za pit zvečer še ponudim? Čaj je ena varianta, nad sokom nisem navdušena, vode brez dodatkov pa zvečer ne bo pil, ker jo pije že popoldne med treninom. Je sploh potreba po kakem napitku ali mislite da bo šlo tudi brez ko se bo nasitil čaja. Zakaj pravim nasitil čaja? Sama sem ena takih oseb, ki čaj povečini pije samo ko zboli, potem pa ga imam dovolj za dolgo časa.

Hvala za ideje

Če boš vztrajala na tej blagi astmi in prirejala hrano, boš naredila iz njega resnega bolnika.Vzemi se v roke in normalno prehranjuj otroka. Moji so in še danes imajo radi zvečer kako jogobelo, pa actimel napitke, sploh tamala.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Napitki iz sadja, zelenjave. Redcis s sojinim mlekom npr. Ce je ze treba redcit.

nova
Uredništvo priporoča

Jst bi ohranila tko kot je, pol litra mleka na dan ni veliko, sem pricakovala, da bos napisala da spije 1,5-2 l.
Hocem povedat, da mislim, da tako mala kolicina mleka nebi izzivala astme.
Se vedno mu pa lahko das caj, probaj se navadit, da caj ni napitek za bolnike, ampak samo pijaca, ki ni nujno sladkana (kot npr sok..).

Naredi kakšen zmešanček iz jogurta in sadja – jaz dam kefir. pol banane, kakšne borovnice, jagode, sezonsko sadje… tako bo imel mlečni napitek, a ne bo mleko. Če mu paše toplo pa čaj, notri lahko daš malo mleka. Obstajajo fajn čaji z okusi čokolade, vanilije, cimeta, karamele… (zeliščni), kamor paše mleko in mu bodo mogoče všeč. Čajev je ogromno, tako da se jih res ne moreš naveličati.

v actimelu je pa toliko cukra, da verjamem, da ga imajo otroci radi.

to je normalna prehrana za vsak večer?

zakaj jim ne daš raje kar sam cukr, je ceneje!!!

Mi smo prešli na vodo.
Dokler je ne bo popil vsaj liter… bomo pri tem tudi ostali, saj sva tudi odrasla najraje na vodi, da niti ne govorimo da je daleč najbolj zdrava.

to je normalna prehrana za vsak večer?

zakaj jim ne daš raje kar sam cukr, je ceneje!!![/quote]

No, zakaj pa ne bi bila normalna. Otrok rabi vse, pestro prehrano in tudi sladkor. Pomanjkanje sladkoraj v možganih izzove utrujenost, slabo voljo, lenobo, zmanjšano učinkovitost učenja. In ja, upam si trdit, da sta zdarva kot dren, ker jesta vse.

In za avtorico,danes se kar serijsko in trendovsko pri otrocih diagnosticira blaga astma in če boš temu namenjala pozornost in se šla afnarij okoli hrane ,bo nazadnje otrok res zbolel.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Zakaj zvečer potrebuje napitek? Zjutraj napitek?

Zjutraj moji pijejo oziroma pojedo svež pomarančni sok ali jogurt ali nič tekočega. Zvečer včasih deci jogurta, odvisno kaj je za večerjo. Za žejo pijejo vodo.

Zakaj se mi zdi, da ga obravnavaš kot dojenčka? Star je vendar 10 let. Nima nič besede pri tem, kaj bi pa on?

Ne, ker novodobne mame z “zdravim” naredijo mentalne in telesne invalide preden ima otrok čas sploh kaj rečt in v takega odraste…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ce zeli topli napitek je to lahko tudi caj. Drugace je voda najboljsa izbira in prav nobene potrebe ni po mleku v tekoci obliki.
Modrival, sladkor telo dobi iz razlicne hrane, od kruha do sadja.

Ni res, enostavno ni res, trend je zameglil zdrav razum.Telo nam samo pove kaj rabimo, s tem kaj nam paše in to oprana glava ignorira. Otroci so danes dejansko duševni in telesni invalidi na račun blesavih staršev.

Če ti povem, da je otrok zdarv, dobro grajen, vrhunski športnik, potem najbrž ne boš ti podrl s svojim trendovskim praznorečjem tega dejstva ali kako?

Vsi strokovnjaki povedo, vse jest je edino zdravo, vi pa še kar svoje…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Moja je tole glede meka slišala v šoli, se je odločila in popolnoma črtala mleko. Po pol leta se njena astma ni prav nič spremenila, tako da, mleko ima lahko vpliv, lahko pa ne

Ne, narobe ste me razumeli. Nisem mislila da ima astmo zaradi mleka, ampak ima občasno viroze in posledično potem začne tudi kašljati in nekje sem zasledila da preveč mleka ni dobro. Ti kašlji pa tudi niso v prid astmi. V službi so mi ostale mame rekle da je za najstnika 0,5 l mleka na dan absolutno preveč, ker ni mičkeno dete. Topli kakav zjutraj in hladnega zvečer pa je njegova ideja. Pije pa 1,5 “maščobno” mleko.

Aja,sem pa prvič slišala da sluz redči menda zelo dobro jabolčni kompot. Smo se odločili da ga bomo večkrat skuhali za pitje.

Tudi sama imam 10 letnika in se čudim… Kaj bo pil zvečer me je nehalo skrbeti ko se je nehal dojiti. Sploh ne razumem…10 letnik je normalno večerjo in koga potem briga kaj bo pil? Voda teče pri nas iz pipe, včasih je na razpolago kakšen čaj, tudi kakšen sok se kdaj najde, občasno imamo cedevito, mleko pa pije takrat, ko je večerja bolj suha in spada to k večerji. Res se že 9 let nisem vprašala kaj bo pil. Včasih, ko sem sama bolj žejna (kakšna pizza ali kaj takega), le vprašam, ko gre spat: Si pil kaj?

Meni pa se zdi pol litra mleka dnevno zelo velika količina? Mleko ni več to, kar je bilo včasih, ko so se krave pasle na travnikih in niso bile pitane s hormoni. Še vedno mislim, da je kravje mleko za krave in ne za ljudi.
Če že, je baje spet boljše polnomastno mleko, saj mu niso odvzete določene hranilne snovi. Dva dcl na dan za otroke je več kot dovolj.
Ena omenja sojina mleko. Še huje, pi večini gre za gensko spremenjeno sojo, četudi ne, soja vsebuje estrogene, ki jih ni dobro užicali v večji količini, sploh ne za moški spol. Raje potem kokosovo ali ovseno mleko.
Za žejo je pa itak voda, nesladkan čaj. Bolje tudi kompot (domač), kot mleko.

Se mi je kar zdelo, da si “nekje zasledila” in da ti nihče resen in kompetenten ni svetoval diete. Lej, ti, če češ, “izsleduj” (ali kako se reče) vsak dan nove modne muhe za sebe, otroka pa prehranjuj normalno – torej mešano VSE in vse ZMERNO. Predpisane (preverjene) diete, kadar so nujne, so eno. Nebuloze, ki so jih polne razne trač revije in net, pa, še enkrat, preizkušaj na sebi, ne na otroku.

Emmm, jaz sem pri tistih, ki pojma nimajo, kaj pije “detece” zvečer. Vem pa, da se mu je mleko uprlo nekje po 8. letu in ga sladkega ne pije sploh, prej spljošti kak jogurt ali kefir. Kaj bo pil zvečer, je njegova stvar, pri nas je na pultu vedno kibla sadno-zeliščnega čaja (ne iz filter vrečk, tisto kar naberemo čez poletje in posušimo), pa en pisker kompota in to je to. Sok je redko na dosegu rok in v samopostrežbi. Vzame si tiso, kar mu paše, največkrat je to čaj, pogsoto tudi voda. Občasno mu pa zapaše tudi rižev napitek, bodisi čist, bodisi s kakavom – ampak za to poskrbi sam.

Kar se tiče mleka-če mu je tako všeč, naj ga pije še naprej. Ob virozi, ki je povezana s kašljem oz.sluzjo, pa tiste dni mleko povsem opusti, pa bo. Tako vedno naredimo pri nas. Vsi.

se popolnoma strinjam in mi ni jasno čemu nek večerni napitek.

Modrival, jaz se pa tukaj čisto ne strinjam s tabo.
Moj drugi sin je astmatik.Sicer je zdaj že odrasel in je dosti dosti bolje.
Ko je bil v osnovni šoli, pa mu je zdravnik svetoval , naj se zdravi tudi z dieto :omeji naj skladkor, je naj pirin kruh, ribe, ne rdečega mesa, pije naj raje sojino mleko, sploh ne kravjega….in je učinkovalo.
Mislim, da je prav , da astmatik omeji kravje mleko, in uživa naj čimbolj domačo hrano.

tole si preberi ene 10x, pa bo vse jasno.

[/u]
NImajo vsi otroci radi mrzlo/hladno v ćelodec za večerjo, nekaterim ne dene dobro jogurt zvečer, ker dviguje kislino – nekaterim prija toplo ( mleko, čaj), jim pomiri želodec in jih lažje uspava.

Avtorica, rižev napitek, ali pa ovseni, mandljev – tudi v tega lahko daš kakav, če ne gre brez oziroma iščeš zamenjavo za mleko.

Ali pa prešaltajte na čaj – ne kislih izvedb, vrst, ki dvigujejo kislino ( šipek, hibiskus, limona, jagodičje, ipd) – kakšen komarčkov, bebe čaj, kamiličen, lipov, koprivin – lahko dodaš žlico medu za okus..

Za telo je najbolje, da zvečer dobi tudi nekaj dodatne tekočine – voda, čaji. Ker telo se čez noč čisti in fino je, če ima dodatno tekočino, da spira iz splavlja skozi ledvici.

Se z odgovori ne strinjam. Če je otrok popolnoma zdrav, potem seveda 10-letnika ne boš spraševal za vsako stvar, ki jo poje in popije, čeprav toliko je že dobro pazit, da cel dan ne je in pije samo slabe hrane.
Kar se pa mleka tiče, je pa znano, da če imaš težave s sluzjo, da se mora mleko črtat. Naš otrok je tudi nor na mleko (pol litra mleka na dan se mi zdi ogromno, ga je tudi moj otrok lahko kdaj pa kdaj toliko spil). Ampak, ko so se teževe vlekle tedne in mesece, smo mu tudi mi zelo zelo omejili mleko. In je bila razlika opazna.

New Report

Close