Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nasilje v družini

nasilje v družini

KAKO SE ZNEBITI PODNAJEMNIKA IN OSTALIH STALNO PRIJAVLJENIH
avatar bansebastjan 29.01.16 14:46
Pozdravljeni, ubadamo se s težavami eksistenčne narave. Naj malo obrazložim zadevo. Gre se za tasta, kateri prebiva v svojem stanovanju s hčerko, njenim fantom 4-mi otroci ter še “prijateljico” od hčerkinega fanta. Na naslovu so prijavljeni vsi za stalno, razen “prijateljice” od hčerkinega fanta, katera ima prijavljeno začasno prebivališče ampak za nedoločen čas. Sedaj pa zgodba, ki je kar malo filmska!!! V nedeljo so hčerka, njen fant in prijateljica vsi trije fizično napadli očeta z polenom, valarjem,… pod pretvezo, da je posilil svojo hči ter njene otroke po govoricah hčerkinega sina( znan nasilnik, ki je večkrat pretepel svojo partnerico enkrat prej pa je će fizično napadel tasta, zaradi česar mu je bil izrečen ukrep prepovedi približevanja) ter ga pretepli tako da je šel v bolnišnično oskrbo( polomljena rebra, razbita glava…). med pretepanjem naj bi izsilili njegovo domnevno priznanje..tudi tokrat je proti nasilnezu, ki je mentalno neuravnovešen po mojem mnenju od droge izrečen ukrep proti približevanju in sicer iz 48 ur podaljšan na 1 mesec. Hčerka naj bi bila domnevno kot žrtev posolstva v varni hiši? čeprav ne vem ali je res ali ne, prijateljica pa hodi normalno spat na ta naslov?? zanimivo da se ne boji, da bi postala žrtev posilstva še ona…. ta prijateljica je ravno tako klicala očeta v bolnico , da v kolikor gre on na zdravljenje v ustanovo, da se bo lahko hči vrnila na domači naslov in seveda vsi ostali, torej prijateljica in njen fant!!! v resnici je ta zgodba s posilstvom zaigrana , kar se bo seveda dokazovalo na obravnavi, kar pa me zanima je kako spraviti te ljudi ven iz stanovanja, da bo oče imel mir pred njimi. ta prijateljica je na vrata obesila listek s svojho številko in tu nastopim jaz, ki mi je ta človek tast( ćivim z njegovo drugo hčerko). Ko sem klical to prijateljico naj prinese ključe se je prvo izgovarjala, da je trenutno ni v bližini je rekla naj se dobimo zvečer???, kot da bi bili nori, da bi manijak lahko še koga napadel???rekel sem ji naj nese ključe na policijo kjer jih bomo prevzeli, pa tudi tega ni storila. Včeraj, ko je imel pregled pri zdravniku pa je srečal to prijateljico pa ji je rekel naj pobaše svoje stvari ter naj pusti ključ kjer ga puščajo vedno. Seveda, ko smo prišli danes na tastov naslov ključa ni bilo vrata pa so bila odklenjena. Ko smo jo klicali naj, da ključ je rekla da je odklenjeno in da je ona blizu ampak za ključ pa da ga ne bo vročila kljub temu, da je tast to zahteval.
Če je imel kdo podobno izkušnjo bu prosil za pomoč in odgovor. Edina možnost se zdi sodna pot in sicer za prisilni izgon za stalno prijavljene člane za prijateljico pa prekinitev najema. Ampak to vse stane za kar pa ni denarja… Kaj storiti??

foter je bi lnapaden…zakaj ni prijavil napada? ena od oseb ki ga je napdala je neuravnovešena, tle kaj dost verjento ne bo, ostali pa znajo za to odgovarjat

glede pšosilstva…zahtevat dnk preiskave, tako na ti posiljevalci, kot žrtvi..če se teh zadev naj fotr proti mnjim vloži tožbo

tle maš še varuha človekovih pravic, obrni se še njan zan pomagat. pa brezplačan pravna pomoč (ki seveda koso din din na računu ni več za gešenk)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

prijava je bila podana kot je razvidno v mojem tekstu je nasilnež prejel prepoved približevanja za en mesec.ampak kaj bo po preteku tega meseca?? neuravnovešen po moji oceni. preiskava o drugi stvari pa bo ravno tako. moje bistveno vprašanje je kako se znebiti teh ljudi z naslova očeta, da bo imel mir.

malo tuhtam, jaz bi si se pozanmal (pravni nasveti, kak forum ki se s tem bavi, brezplačna pravna pomoč) če lahko zaradi napada (pusti da ga je napadel neuravnovešen mož – tle verjento ne bo st manevrkega placa) prekliče najmeno pogodbo in zahteva izselitev. pa o tožbi bi tud razmišljla. Sicer najbolj ajfah je menjava ključavnice, samo pravno j efajn prej se pozanimat, da ne bi s tem česa kršila.

ne vem no, jaz bi v ponedeljek zjutraj kontakrial varuha človekovih pravic, pa po moje da majo tud oni kako pravno službo za svetovanje?

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Institut prijave začasnega prebivališča za nedoločen čas ne obstaja!

bom se obrnil na varuha človekovih pravic vsekakor. kar se tiče najemne pogodbe sem jo pa danes izbrskal na upravni enoti, v kateri je zapisano, da je ta prijateljica prijavljena za nedoločen čas. prav tako lahko sama brez prisotnosti lastnika po preteku enega leta ponovno prijavi začasno prebivališče.

Torej je pogodba za nedoločen čas, prijava pa začasna – to ni isto. Kar se pa prijave tiče, pa drži, potrebna je pogodba ali soglasje lastnika.

Mogoce nisem bil dovolj jasen. Oseba je prijavljena zacasno na tem prebivaliscu za nedolocen cas. Ne da se je odjaviti kar tako so mi povedali na upravni enoti. Bojim se da je edina moznost odvetnik kar pa seveda stane.

kršitev najemne pogodbe? če so karkoli razbili, poškodovali itd…. zna biti opcija da to uporabš proti njim. Isto če zamujajo s plačili ali če delajo kake piz***e(kajenje trave itd)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Danes sem prvic sploh videl kaj piše v pogodbi in sicer, najemnina naj bi znašala 350 eur, ampak sta imela dogovor da v zameno pomaga itd… kar ni zapisano poleg tega pa mu pusca odklenjena vrata da lahko pride do svojih stvari cez dan kljuca mu pa ne preda( edini kljuc). Samo pogodbo najbrz spet lahko razdres samo preko odvetnika.

tle ne mislim sam strošk anajemnine, ampak tud druge položnice. A so bile težave z nasiljem že prej in je mogoče tud policija posredovala? Ker potem obstaja tud kak zapisnik in to bi bilo pametno ugotovt al ga lahko uporabiš pri razdoru pogodbe. enostransko ne iti v to, ker zna pridt do kake tožbe.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Ma tako bom rekel vse skupaj je ena taka nora zadeva, kjer je tast placeval itak vse poloznice. Ta mlad je pa itak norec, ki ustrahuje vse okoli pa mu noben nic ne upa oziroma ga ne upa prijavit. Sicer v preteklosti je imel ze prepoved priblizevanja. Ampak po mojem mnenju se je prvo znebiti te njegove prijateljice, ker je trenutno ona edina povezava med tastom in nasilnezom. V preteklosti je bilo vedno tako da so ga nekako potem stajali in potem je bil nekaj casa mir. Ampak tokrat ko je pristal v bolnisnici sva odreagirala jaz in moja partnerica njegova druga hci da je dovolj.

New Report

Close