Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hrana je svinjsko draga, tudi pri diskontarjih

Hrana je svinjsko draga, tudi pri diskontarjih

Šla sem v Hofer, nakupila nekaj živil in račun 40 EUR. Hrana se tako draži, po malem, a vztrajno .Tudi Hofer se mi več ne zdi ugoden, je mogoče boljše akcije lovit po raznih Tuših, Sparih, Mercatorjih.

Ja kr draži se,nam kmetom pa prasci sam dol zaračunajo.Pred letom 2000 je bla kila govedine odkupljena po 600 sit-2,5e,danes je 3-3,30e.In potem vsi pluvajo po nas kak mamo drago,pa subvencije itd.Sama skropucala si zmišljujejo da lahk na vsakem koraku kradejo.

Dobro jutro. 🙂 Pa ne vem, če se je Hofer podražil, mislim, da so se ostali malo prilagodili. Čeprav pofl hrana, njihove znamke, tovarniški futr, to je še vedno poceni.

Pa draži se vse in to vsak dan in povsod. Dela se pa to vse na tiho,nikjer se ne hvalijo o podražitvah,v akcijskih letakih ne bo pisalo kaj vse so podražili in da je dražje za toliko in toliko {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

hrana je v Slov. predraga glede na mizerne dohodke.

Ja, pritožba čez Hofer še z moje strani. smo pred časom ovedali, da so dobre pomaranče Premium – trej tiste, ki jih nabereš v vrečko.

V enem mesecu (!!) so jih 2x podražili: prvotno je bila cena 1,39 eur za kg, nato 1,49 eur ta teden pa že 1,59 eur na kilogram. Prav spremljam, kaj bo naslednji teden 😀

Hitro zavohajo, kje lahko noter dobijo in olupijo kupca, pa iz ene in iste pošiljke, ki je še v skladišču…..

Hofer – zanič pomaranče imate 🙂 A boste sedaj ceno vrnili na prvotnih 1.39 eur za kg????

S
Še dodatek: zagotovo se bodo sedaj zgovarjali na logistične (transportne) in skladiščne stroške.. to vedno prav pride, je priročno.

No, hrana se ne draži, hrana se ceni, vsaj osnovna živila.

Mi lahko našteješ osnovna živila, ki so se pocenila? Res me zanima…..

Hofer je v primerjavi z nemškim Aldijem kar okoli 30 centov po izdelku dražji. Se na dolgi rok kar pozna.
Če naštejem samo tablete za pomivalca, zajčja hrana, mačja hrana, mleko, pivo….

Ko boste prisli na ceno 8 evrov za 1 cvetaco, se pa pritozujte. Do takrat je pa hrana v Sloveniji poceni.

Mi lahko našteješ osnovna živila, ki so se pocenila? Res me zanima…..[/quote]
No, to bi jaz tudi rada vedela. Pa ne o sadju in zelenjavi, kjer je cena odvisna od letine. Tisto je res kako leto dražje, kako leto pa cenejše.


Ob kakšni plači?


Ob kakšni plači?[/quote]

Odvisno od dela. Najslabse placani dobijo 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vec od slovenskega minimalca. Najbolj so pa v visavah. Povprecje je kakih 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} visje.


Ob kakšni plači?[/quote]

Odvisno od dela. Najslabse placani dobijo 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vec od slovenskega minimalca. Najbolj so pa v visavah. Povprecje je kakih 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} visje.[/quote]

V slo je cena cvetače + – 2 eura. Za glavico torej odštjemo okoli 4 eur, pa nagor. Se pravi, da smo pri cenah tam tam, glede na plačo. Oz glede na povprečje smo dražji.
Popravi me, če se motim.

V Hoferju je glava (ne kg) cvetače povprečno 1,60€, kadar je v akciji, pa običajno 1,20€. Te glave cvetače tehtajo od 1 kg do 1,5 kg in več.

Ne, ni hrana draga, vaš standard je vsak dan nižji, samo vi tega niste opazili. Niste opazili, da ste postali čisto pravi Balkan. Neka Kitajska zanič roba je take cene, kot je bila včasih bolj kvalitetna roba. Poskusi dobiti bolj kvalitetno robo, ko vidiš ceno doživiš skoraj šok.
Enostavno niste opazili kako vaš standard pada od leta 2008, ko so prišli levičarji oziroma balkanci ponovno na oblast. Že 8 let pada. Pred 8 leti so bile plače boljše kot so pa danes, ker takrat še nismo bili tak balkan kot smo pa danes.

Lidl je cenejši. Špar je še dražji od Hoferja. V Merkator pa ne hodim, ker je bil najdražji, čisto predrag.

Ne, ni hrana draga, vaš standard je vsak dan nižji, samo vi tega niste opazili. Niste opazili, da ste postali čisto pravi Balkan. Neka Kitajska zanič roba je take cene, kot je bila včasih bolj kvalitetna roba. Poskusi dobiti bolj kvalitetno robo, ko vidiš ceno doživiš skoraj šok.
Enostavno niste opazili kako vaš standard pada od leta 2008, ko so prišli levičarji oziroma balkanci ponovno na oblast. Že 8 let pada. Pred 8 leti so bile plače boljše kot so pa danes, ker takrat še nismo bili tak balkan kot smo pa danes.

Lidl je cenejši. Špar je še dražji od Hoferja. V Merkator pa ne hodim, ker je bil najdražji, čisto predrag.[/quote]
Ne jugo balkan – ampak rang Romunije, revnejšega predela Bolgarije Ukrajine…. žal….

Glede na nizko inflacijo, celo deflacijo se tudi jaz cudim, da se hrana tako drazi. Zanimivo je, da je tus v marsicem ugodnejsi kot hofer zato v hoferju nakupim le tisto kar je v akciji in kar potrubujem.
Seveda ne gre spregledat, da diskontarji nategnejo cene ker jih lahko, kar pomeni, da je se vedno premalo konkurence.

Ne, ni hrana draga, vaš standard je vsak dan nižji, samo vi tega niste opazili. Niste opazili, da ste postali čisto pravi Balkan. Neka Kitajska zanič roba je take cene, kot je bila včasih bolj kvalitetna roba. Poskusi dobiti bolj kvalitetno robo, ko vidiš ceno doživiš skoraj šok.
Enostavno niste opazili kako vaš standard pada od leta 2008, ko so prišli levičarji oziroma balkanci ponovno na oblast. Že 8 let pada. Pred 8 leti so bile plače boljše kot so pa danes, ker takrat še nismo bili tak balkan kot smo pa danes.

Lidl je cenejši. Špar je še dražji od Hoferja. V Merkator pa ne hodim, ker je bil najdražji, čisto predrag.[/quote]

Ja hvala bogu za levičarje, ker ne vem, na koga bi zvrnil vso krivdo, če jih ne bi bilo.
Po uvedbi evra so se cene zvišale tudi v Nemčiji. Tam krat dva, pri nas pa krat 2,4 – po menjalnem tečaju.

Jaz kupujem v šparu, firmi špar in s budget. Se mi je na koncu računica izšla tako, da je bil špar cenejši. Je pa res, da kupujem samo sezonsko sadje in zelenjavo.

Ne mi nismo yugo balkan , varianta Hrvaška, Bosna, mi sodimo v rang Romunije, Bolgarije, Albanije, in Ukrajine. Zemljo otvori se!

Meni pa se hrana ne zdi draga in mi porabimo za splošni nakup tedensko 120 €. Smo štirje (4)
To je okoli 500 € na mesec.

12OE tedensko?Skoraj 500 mesečno, minimalec je 600E.Hrana ni draga?Kje so še položnice, ogrevanje, avto, oziroma vsi stroški okrog avta, obleka, obutev,itd V kratkem bomo hodili po svetu goli, bosi in lačni.

šteješ pod hrano tudi bencin, čistila, alkoholne pijače, cigarete, plenice in položnice?

New Report

Close