Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katera zavarovalnica najugledneje za avtomobilsko zavarovanje

Katera zavarovalnica najugledneje za avtomobilsko zavarovanje

Več jih je. Katero izbrati?
Do sedaj sem že 15 let brez nezgod.

Za nas je to Generali že lepo število let.

Najcenejša je ergo zavarovalnica in to konkretno cenejša od vse ostalih.Jaz bom šel letos tam zavarovat avto.

Cena je pomembna, vendar se zavedaj, da je velika razlika med zavarovalnicami, ko pride do škodnega primera.

Čisto malo me briga pri obveznem zavarovanju kako se bodo zdilali z oškodovancem.Itak je po zakonu vsako obvezno zavarovanje pri vse zavarovalnicah 6,5 miljona evrov škode.Drugo,zavarovalnica ergo je najcenejša in kolikor sem lahko slišal od ljudi iz prve roke,ki so to koristili,da so bolj odzivni od vseh naših zavarovalnic.In nikoli ne komplicirajo tak,da tole z najnižjo ceno premije nima nobene veze z škodnimi primeri.

Lahko kar verjameš, da se nekatere zavarovalnice na vse načine skušajo izogniti plačilu škode. Že najdejo kak vzrok. Čeprav je res, da za komplikacije pri obveznem zavarovanju še nisem slišala. Pri kasko zavarovanjih pa je tega precej.

Najslabše izkušnje z Generalijem, tudi ko se je v tujini vame zaletela ena kokoš mi niso hoteli kriti škode. Po lastni naivnosti sklenem lani avtomobilsko zavarovanje pri njih in odprem trajnik. Kar naenkrat dvojni obroki trajnika, čeprav sem vmes posebej plačala obrok. Tako da mi zaradi neizvršitve trajnikov nabijajo še bančne stroške. Samo stran od njih!

Ergo tudi katastrofa. Najcenejše zavarovanje, plačano z gotovino, po izteku, čez eno leto začnejo leteti dopisi, da sem dolžna cca 30 eur, ker so narobe obračunali polico. Na polici pa tisk, da imajo 14 dni časa za morebitne popravke. Seveda nikoli več k Ergu,in oni začnejo odstopat to terjatev vsaki naslednji zavarovalnici…. hvala bogu za zastaralne roke.

Najboljše izkušnje glede kritja škode – Triglav in Tilia, avto in stanovanje.

Pridobi na več zavarovalnicah izračun pa vidiš. Da se tudi znižat oz. dogovorit s konkurenco.
Jaz prisegam na Triglav, ker nikoli ni z njimi težav, pa tudi niso najdražji.
Na koncu, je najcenejši najdražji.

Triglav, prej si pa z DRAJVom nabiješ popust za 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

??? Zakaj bi pa kril Generali, če se je nekdo ZALETEL VATE.

??? Zakaj bi pa kril Generali, če se je nekdo ZALETEL VATE.[/quote]

Mogoče zato, ker je bila to njena zavarovalnica, a ne???

Skodo na vozilu mora poravmati zavarovalnica POVZROCITELJA! Ce se je vate zaletel nekdo, ki ima vozilo zavarovano pri neki tuji zavarovalnici, pomeni, da ti skodo krije tista tuja zavarovalnica. Tvoja zavarovalnica nima nic s poplacilom te skode. Ti zavarujes svoj avto za primer, ce ti povzrocis skodo nekomu drugemu – in to skodo potem placa tvoja zavarovalnica.

Včasih si povzročitelj naknadno premisli in ne prizna odgovornosti. Zato njegova zavarovalnica noče poravnati škode. In potem se zadeva vleče in vleče (še posebej, če je povzročitelj tujec).

Ravno v tem tednu sem bila priča takšnemu dogodku. V oškodovanko se je zaletel drug voznik. Ko je bilo že vse dogovorjeno za popravilo, si je povzročitelj nesreče premislil in izjavil, da ni kriv in da je kriva oškodovanka sama (točnih okoliščin nesreče ne poznam, vem le, da je bila cesta poledenela). Zdaj bo popravilo moralo počakati do odločitve zavarovalnic. Če povzročiteljeva zavarovalnica ne bo plačala, ti nič ne pomaga, da imaš zavavarovano… Lahko greš v tožbo. to pa traja.

NASVET: pri izpolnjevanju evropskega poročila naj povzročitelj spodaj v okence OPOMBE vedno napiše PRIZNAM KRIVDO. Takoj, ko je občutek krivde še velik. Potem, ko človek pride domov in začne razmišljat in se pogovarjat z drugimi, se rado zgodi, da najde zase opravičilo in bi rad vsaj del krivde prevalil na drugega.

Najbolj se izplača zavarovalnica, ki ti krije predmet zavarovanja! Bodite pozorni na Allianz, ker sem jaz imel zelo slabe iskušnje. KOmplicirajo in se izogibajo izplačilu škode. Večkrat.

Res je da so najbolj ugodnm, kar me je tudi navedlo, da sem sklenil zavarovanje pri njih. Zavarovalni agent me je upozoril da je Allianz v Slovenijo šele prišel in da nimajo najboljšega servisa in podpore. Glede na to da sem prej bil pri Triglavu in Mariborski zavarovalnici nisem vedel kaj to pomeni in sem vseen pristal na pogoje. NAPAKA.

Problem pri Allinz-u je, da za razliko od ostalih zavarovalnic, nimajo svojega centra za prijavo škode, ter morate čakati par dni da vam se javi terenski ocenjevalec. Ko ta pride čez 3 dni morate čakati še na komisijo in potem a odločitev še nekih 10 dni. Če vam čas ni problem, tako kot meni, vam bo definitivno odnos Zavarovalnice Allianz do strank, in sicer vam ne želi izplačati zavarovalnega primera če je karkoli narobe.

Če ste bili pri Triglavu ali Mariborski zavarovalnici vam je jasno, da vam želijo priti naproti in vam kot zavarovancu pomagati in nikoli nisem imel problem uveljaviti zavarovalni primer, kot se od zavarovalnice pričakuje.

Pri Allianzu so mi od 5 zavarovanih primerov priznali ENGA.
1. Hujšo nesrečo na parkingu mi niso priznali ker nisem poklical policijo. – Nikoli nisem klical policijo za nesrečo na parkingu.
2. Poškodbo retrovizorja na parkingu mi niso priznali ker je preveč visoko in sem jo uveljavljal skupaj z 1. primerom.
3. Črtno na levi strani avtomobila ki sem je uočil ko sem opral avto po dežju in prijavil na zavarovalnico mi niso priznali, ker sem povedal da ne vem kdaj je točno prišlo do poškodbe.
4. Ko se je negdo zaletel vame na parkingu od zadaj in poškodoval zadnji odbijač so mi povedali, da je ta poškodba bila vidna že prej in mi niso priznali škodo. – Na fotografijah posnetih pred skenjenim zavarovanjem je poškodba na odbijaču skoraj ne vidi in je razlika očitna
5. Na parkingu so mi z nožem preluknjali gume na 2 mestih – Niso mi priznali vandalizma – ne gčlede na to da so mi prek telefona potrdili da sem zavarovan proti tem (imam full kasko).- razlog niti ne vem ker mi se ni več dalo z njimi razpravljati ker so itak nezainteresirani za svoje stranke.
6. Na prednjem odbijaču me je nekdo podrajsal na parkingu – TO SO MI PRIZNALI. – Verjetno ker je strošek bil najmanjši.

ISKRENO VAM SVETUJEM – IZOGIBAJTE SE ZAVAROVALNICI ALLIANZ!!! – Ni mi se izplačal, da sem prihranil 300€ letno za zavarovanje, ker so popravila poškodb bila več kot 1500€.

Lej jest sem laik, pa vidim..
1, primer vem, da je potrebno pri vseh zavarovalnicah po pogojih primer prijaviti policiji in dobit policijski zapisnik. Ti pa praviš, da je šlo za “hujšo” nesrečo, pa tega nisi storil. Sam si kriv, da nisi dobil odškodnine.

4. zahtevaš poravnavo škodo, ker se ti je en zadaj zaletel, pol pa praviš, da se stara poškodba na sliki od prej vidi slabše kot sedaj… torej sam priznaš, da gre za staro poškodbo že od prej…

ostalo so pa sam praske… ko še sam ne veš kdaj si jih dobil…

Jaz kaska nikoli ne vzamem, ker je to sam metanja denarja proč.
zaradi manjših prask na odbijačih, ki jih povzročajo drugi al pa kakšne praske, ki nastanejo, kot praviš še sam ne veš kdaj, se jaz ne sekiram, saj mi je logično, da ob uporabi vozila te nastajajo po lastni ali drugi krivdi.
Kaj češ to popravljat, ko naslednji dan ali celo isti dan lahko dobiš že novo prasko :))))

p.s. že pri isti zavarovalnici npr Generali….. se cene precej razlikujejo, pač odvisno, kje skleneš zavarovanje (okence, halo polica , posamezni zastopniki dajo lahko različne popuste….. 🙂
Praviloma danes nikjer ne moreš dobit uradnega cenika, ali ceno osnovne premije brez katerega koli popusta. vse se dela po izračunih, ki jih izpiše program po vnosu podatkov. tako tudi ne moreš preveriti izračuna za vse razne popuste, ki ti jih vsi radodarno dajejo.
Le končne vsote lahko primerjaš.

New Report

Close