Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vlazilna krema za obraz

vlazilna krema za obraz

V zadnjem casu opazam, da je moja koza na obrazu precej suha. Do zdaj sem uporabljala vlazilno kremo iz lidla (tisto, ki je zmagala na testu 2014/15), cenovno mi je bila tudi zelo ugodna. Zdaj pa opazam, da mi vec ne odgovarja tako kot vcasih. Ker sem na podrocju kozmetike totalna nula bi prosila za malo pomoci pri teh vlazilnih kremah. Vceraj sem bila v milerju in mi je sicer prijazna prodajalka pokazala par vlazilnih krem, ki jih svetuje. Ko pa sem jo prosila, ce lahko dobim kaksen tester mi je odgovorila, da ne dajejo vec kar vsakemu te testerje, ker so to ljudje izkoriscali, bla, bla..V glavnem prosim za nasvet za kaksno dobro vlazilno kremo, ki pa tudi ni predraga.

Najraje imam Cera di cupra, okoli 5 eur, kupim v DM. Za suho kožo je roza škatlica.

Za suho kožo potrebuješ hranljivo kremo, ne vlažilno, sploh sedaj v teh zimskih dneh. Suhi koži ne manjka samo vlage, ampak tudi maščobe. Ne, ne boš mozoljasta, če se tega bojiš:) Samo koža ti bo hvaležna – zato si nabavi kremo za suho kožo oziroma hranljivo kremo.

Ne dajejo testerjev kar vsakemu? A ti nisi bila vredna tega testerja? Ko bi vsaj rekla, a jih je zmanjkalo. Jaz bi ji rekla, da nimam toliko denarja, da ga bom stran metala, če mi krema ne bo odgovarjala. Te müller trgovke so obup.


Jaz to roza uporabljam. Pa mi letošnjo zimo ni več tako ok, kot je bila prejšnje zime. Poleti uporabljam lažjo kremico, ta mi je takrat pregosta. sedaj pa še pozimi ni več ok. Tokratnja škatlica , ki sem jo par dni nazaj kupila, ima en čuden vonj, nikoli ni imela takega. Kaj je to? so jo poslabšali ali je ravno ta sfižena?
No, in sem spet v iskanju nove kreme. Kriza, kok me to moti. Najti dobro kremo ni preprosto. Spet bom šla med bio kreme. Sem imela od Shellerja, Naturderm, Lavera… ma, ne vem no..

Tudi zame je to najbojlša krema. Tudi če me kdaj zamika kakšna druga, se vedno vrnem k tej. Za mojo suho kožo najbolj odgovarja. Kupiš jo pa lahko tudi v Sparu.
In še nekaj. Tako kot je že ena napisala, za suho kožo ni primerna vlažilna krema. Ta ti bo še tisto dodatno izsušila kožo. Potrebuješ mastno kremo, da ti maščoba preprečuje izsuševanje kože.

Balea aqua, sem poskusila tudi tisto iz Lidla, pa mi je bila pretežka in premastna 🙁

Balea aqua je zelo pohvaljena.
Jaz imam trenutno Geen line basic vlažilno hranljivo kremo in 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}pure zeleni čaj in jasmin, samo ta zadnja bi ti bila predraga?

Kaksno imas pa drugace kozo?
Meni je fajn Balea Aqua, vlazilna, ampak tole zimo je malo bolj mraz in se obcasno namazem s sinovo Balea kremo za mastno kozo, je bolj mastna, ni pa sama mascoba kot so kreme za suho kozo.
Pa ne pozabi na ciscenje koze, meni nobena krema ne pomaga, ce si redno ne cistim koze, piling tudi pozimi, pa se kaksna regenerativna maska, spet Balea seveda, z medom.

Ane Marie Borlind.

Meni osebno … Melvita hranilna krema s tremi vrstami medu. Najboljša hranilna krema do sedaj, nahrani, a deluje neverjetno lahko. Ni poceni, a vse druge me pečejo, žal.
Morda poskusiš še Afroditino hranljivo, mandljevo.

Ali pa mešanje vlažilne krrme z olje, npr z olivnim. Ali pa prvo olje in nato krema.

Meni zelo ustreza krema za suho kožo od Nature Siberice – pa še ni predraga. Imajo nočno in dnevno – zvečer sicer uporabljam regenerativno kremo (tudi od Siberice), zjutraj pa tole za suho kožo in je super. Kožo sicer negujem tudi drugače – čiščenje, uporaba tonika, nato serum in potem še krema. Serum bi lahko tudi izpustila, a brez tonika pa ne gre.

Koža je lahko suha ali pa ima samo izsušeno povrhnjico in za tako je mastna krema neprimerna. tako, da ne svetuj tako na pamet.

Balea urea iz DM, poceni, zelo učinkovita, vendar po enem letu (vsaj pri meni) nima več enakega učinka. Zdaj se zvečer namažem z bio hladno stisnjenim kokosovim oljem (celo telo vključno z obrazom) ali Avene cold cream (lekarna, 10 eur), podnevi pa z Eucerinovo kremo z ureo (lekarna, 25 eur) in koža je lepo nahranjena in ne zateguje.

Jaz pa kupim pri kozmetičarki v salonu, Thalgo. Zelo dobra. Je cela linija izdelkov.

Glede na to, da ji vlažilne kreme ne zadoščajo, je nasvet za hranljivo kremo še kako primeren! če pa hoče poglobljeno analizo, naj gre pa h kozmetičarki – na forumu se takih zadev ne rešuje. Lahko ji folk svetuje hranljivo kremo in ženska proba – glede na to, da kupuje poceni kreme, ne bo ravno premoženja stran vrgla.

Jaz sem imela enako težavo – celo življenje sem mislila, da zadostuje vlažilna krema, dokler mi kože ni začelo skupaj vleč. Je bilo treba prešaltat na hranljive kreme. Tako da lahko da to pomaga, lahko ne – forum pa ni nadomestilo za kozmetičarko.

Meni najbolj ustrezajo kreme od Afrodite ali Himalaye.

Apilana od Medexa je zakon.

Zvečer pred spanjem si obraz namazem z bio kokosovim oljem, da mi fajn nahrani kožo čez noč. Čez dan pa uporabljam mandljevo kremo od kneippa, tudi kot podlago za puder.

Drugače ti pa priporočam izdelavo kakšne domače maske, ko imaš čas. Sama si pogosto kar preprosto zmešam malo olivnega olja in medu in dela čudeže!

Kreme je dobro menjati, ker se koža na njih navadi in nimajo več enakega efekta. Torej uporabljajte vsaj dve kremi.
Osebno mi odgovarja Garnier, v 75 ml tubi, kot, je krema za roke. Je dovolj vlažilna in mastna hkrati.

Sem se na Cosmerbo spomnila! Uporabljala pred leti, učinkovita krema.

Priporočam zelo karitejevo maslo. Jaz ga uporabljam že nekaj časa. Zelo v redu. Ne uporabljam nobenih krem. Samo namažem se s tem maslom povsod, tako po obrazu kot po telesu. Poguglaj na netu, boš vidla da je fajn.

In ni niti drago. Imajo ga tudi v DMju.

New Report

Close