Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tasca in vse skup

tasca in vse skup

Pozdravljeni.
S tasco imam zal obupne odnose. Sedajnsi je zlomila nogo … Rekla sem mojemu, da bom jaz kuhala pa ce se kaj drugega naredim. Pa on njej rece in je rekla, da ne rabim. Pol pa jo vidim zunaj kak perilo obesa. Lahko bi meni rekla, ne vem no. Sam zato to dela, da se bo lahko od priliki name drla kako ji nisem pomagala …

če bi ji pa pomagala bi bil pa naslov teme”tašča me izkorišča” nikoli vam ni prav pomembno vam je samo kritizirati tašče, če lahko sama dela pa naj ne vidim problema v tem, to kako bo jamrala, da je za vse sama je v tvoji zblojeni glavi, no saj boš tudi ti enkrat tašča.

Kakor si jo zdresirala tako jo imaš. (šala)
Odnos se gradi od prvega srečanja. Če je prej niso povohala, logično, da zavrača tvojo pomoč. Bodi faca pojdi k njej s sesalcem in vprašaj kje lahko začneš. Skuhaj ji še skodelico čaja in bo vsa prijazna. (kar slišim mojo taščo kako se je vedno jezila, čez prvo snaho, da ji ni privoščila niti šalce čaja, ko je bila v mavcu)
Presliši tiste njene ideje, da ne rabi pomoči. Bo hvaležna, enkrat 🙂

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Tako je. ;)))


tamlada pričakuje da se bo tašča njej uklonila, avtorica je klasična tamlada in njej ne bo nihče govoril kaj in kako, kako bi jst vse tole načevljal iz hiše in naj gredo na svoje.

Zakaj nisi vprašala njo kaj potrebuje? Zakaj posrednik vmes? Ker je ne preneseš, ker si nikakršna, pa vendar v NJENI hiši, na njenih žuljih a tega ne spoštuješ in bi kot dobra rada izpadla pred možem, pa še drugje boš razlagala, da ni sprejela pomoči. Res je ni. ker se ji zdi zamalo kako jo sicer obravnavaš in ne sprejemaš a potrpi zaradi sina in njegove družine v katero spadaš tudi ti.
Lahko se zgodi, da boš potrebovala ti pomoč in zanima me ali jo boš prosila ali čakala da ti jo preko posrednika ponudi, tako skozi zobe.

Ce odkloni pomoc, ok.jaz se nebi obremenjevala.ce odnosi niso normalni ze od 1. dneva, se je brezveze karkoli trudit.imej jo kot eno xy sosedo.pa cimprej se odselite!!! Ne razumem Slovencev- vsi se naselijo pri starsih? Raje nekje v najemu, kot s tasco v isti hisi.lajf je samo en.pojdite na svoje, obiski so pa za praznike in to je to.kdor pa zivi pri tascah, naj ne jamra.v koncni fazi je bilo to za pricakovati! Mene tasca ni trpela.niti po nedeljskem kosilu pri njej nisem.smela pomiti posode.Pri nas sem vse delala sama.od gospodinjstva, vrta, do vzgoje otrok, bolniskih,…
Z mojo naslednico je bila pa super zadovoljna.ze zato, ker to nisem bila.jaz.Ta je cele dneve samo spala, do kosila, ki ga je moral zaceti kuhati moj ex moz.Da ne omenjam, da sta sexala v isti postelji.kjer sta spali moji dve hcerki??? Kljub obstoju velike otroske sobe? Skratka: tasca te sprejme ali pa te ne.jaz se nebi z nicemer obremenjevala


glih kaj prida ne moreš biti če te je tud mož sunil v rit.

Ce rabis posrednika vmes, nista zrela.niti ti niti tvoj moz.Ne bo vam.lustno ziveti skupaj in verjamem, da so odnosi slabi.ker ni iskrenosti in normalnih cloveskih odnosov.sigurno pa hodite ob nedeljah k masi.ti, ubogljivi sin ( moz-copata) in tasca


glih kaj prida ne moreš biti če te je tud mož sunil v rit.[/quote]

Tvoj komentar je popolnoma brezpredmeten. Morda bo tudi tebe mož sunil v rit (ali pa obratno, če si moški).
Eni ste tako ubogi, da nimate drugega veselja, kot da koga prizadenete. Prav smilite se mi.
In še to: nisem ločenka, sem poročena več kot 30 let.

Živite v isti hiši, a se ne razumete od prvega dneva? Kaj vam je, ljudje?

Na tvojem mestu bi jaz skuhala tudi za njo in ji odnesla, vsak dan, pa če ona to poje ali vrže v smeti. Na meni je, da ji pomagam, če mi je že dala streho nad glavo, na njej pa je, da z mojo pomočjo naredi pač kar sama hoče.
Ko bi že bila pri njej s kosilom, bi jo vprašala, če ji operem ali obesim perilo, posesam, grem v trgovino ali če kaj drugega potrebuje. Spet, to je moja vest, ona pa naj s svojo dela kar hoče.

Na svoje pejta z možem, sploh ne bosta imela več nobenih problemov.

Ja saj cas razumem, ne vesre kak odnos imamo, tako da ..
Jaz sem prevec ubogljiva, uklonjiva in se nisem znala postavit za sebe. Od zacetka vse postorila. Ko je malo prevec pricakovala od mene in nisem mogla tega narediti, se je zacela zdirat in me udarila. Veckrat sva prisli v konflikt. Zato posrednik – partner. Zal mi je tezko imeti z njo stike�

NE RAZUMEM kako se ti da ukvarjat z neko osebo tam, namesto, da sta sama in imata mir.

A RES NISTE SPOSOBNI ŽIVETI SAMOSTOJNO?

Ja, res je to … Na svoje ja ampak moj je lastnik vsega in delava doma.

Ti moraš pri sebi pod nujno najti dve stvari:
Pogum, da takrat, ko bo kričala nate končno poveš, kar ji gre in to ponavljaš, dokler ne bo dojela in trdo kožo, da te ne sesuje slaba vest, ko boš to naredila
Zakaj bi se ti selila, če je mož lastnik. Naj gre tastara, če ji kaj ne paše.
Da te je udarila, je nedopustno.

Srečno punca, držim pesti zate �

Ti moraš pri sebi pod nujno najti dve stvari:
Pogum, da takrat, ko bo kričala nate končno poveš, kar ji gre in to ponavljaš, dokler ne bo dojela in trdo kožo, da te ne sesuje slaba vest, ko boš to naredila
Zakaj bi se ti selila, če je mož lastnik. Naj gre tastara, če ji kaj ne paše.
Da te je udarila, je nedopustno.

Srečno punca, držim pesti zate �[/quote]

Mož je lastnik vsega, ker je podedoval, ne pa sam ustvaril!

Hvala, ampak tezko mi je malo…ne, ni vsega podedoval, ustvarila sva skupaj sama veliko. Se jaz sem prispevala pa nimam nic nase pisano.

Razumem, da sta s taščo v slabih odnosih, ampak poskusi razumeti še njo v tej situaciji. Bi ti preko posrednika prosila za pomoč nekoga, s komer se slabo razumeš? Skuhaj kosilo, odnesi ji ga, ko boš tam, jo pa še vprašaj, če lahko kaj postoriš – pospraviš, zlikaš, pomiješ… Če bo rekla ne, pač ne, če bo rekla ja, sta pa že naredili korak k boljšim odnosom. 🙂

V življenju ga ni dedca, ki bi ga imela jaz tako rada, da bi živela z njegovo mamo!!!

Ja, vem glede posrednika ampak tudi ona poslje svojo hcerko ali pa mojemu rece, ce lahko dam njej kako zivilo, npr sladkor itd.

To, da te je tašča udarila, je nedopustno!
Kako moreš živeti s takim človekom v isti hiši? Pojdita z možem nekam na svoje, pa magari v kakšno staro bajto. Na vaseh jih je polno. Če tašča noče tvoje pomoči, tudi prav. Ni treba da si jezna nanjo in da jo sovražiš (to ne pelje nikamor), siliti pa se ji tudi ni treba. Žleht ljudi je najboljše pustiti pri miru. Srečno!

” na svojem”

BRAVO ZA IZJAVO!!! “V življenju ga ni dedca, ki bi ga imela jaz tako rada, da bi živela z njegovo mamo!!! “

Mislim da močno pretiravaš. Skuhaj kosilo in ji ga nesi ne. Če si videla da ne more cot obešat bi šla vn in ji pomagala. Stari ljudje predvsem nočejo biti nobenmu v napoto in spraševanje vzamejo kot to da nekaj nočeš narediti in si vljudna

Ti pridna, ponižna, vse storiš in ona te udari……..ne prodajaj nam pravljic

New Report

Close