Forum.Over.Net

Starševski čvek

Na ramenih velikanov

Default avatar

mentalna_sirota

Begunci, migranti, to je še vedno moderna tema. In o njen imamo različna mnenja. Od tega da so "golazen" in nevarnost za našo družbo do tega, da jih je potrebno "človeško" sprejeti in jim pomagati po naših močeh. Mnenja se "krešejo", v javnem mnenju se zdi da prevladujejo prvi.
A zanimalo bi me, na ramenih katerih velikanov so si izdelali stališče. Menda je g.Newton nekoč ob pohvali njegovega doprinosa skromno povedal, da njegovo delo ne bi bilo mogoče, če pred njim ne bi bilo vrste umnih mož, ki so pripravili temelje, na katerih je lahko dalje gradil.
Za tiste, ki menimo da se he potrebno do migrantov vesti humano, so naši temelji od davnine
Konfucij: "Ns stori drugemu kar ne želiš da bi drugi storil tebi"
Buda
Jezus: "Ko te nekdo udari po desnem licu nastavi še levega" (morda res malce drastično, a takšen je menda bil ?!)
do sedanjosti:
Gandi
Mandela

In zanimalo bi me, na katere "velikane" se sklicujejo oni, ki sklicujejo shode "proti"? Na "zdravo kmečko pamet"?
Default avatar

modrival

Vtdrži se no do pomladi, pa ti bo morda kapnilo, da je tvoje nadlegovanje in označevanje razumnih dejansko na nivoju mentalne sirote.

Že s tem ko začneš, še vedno aktualno pokažeš nezavedanje in popolno nevednost, da je to do sedaj bil le pokazatelj začetka in niti ne začetek, ki sledi i ni nobena skrivnost, ga lahko prebereš v slehernem mediju.
.
.......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet...
...........................................................................................................................................................................................
Default avatar

NM.3w™

ko je Christopher Columbus odkril Ameriko je ratala štala
še crnce se je vozilo tja
potem pa so ti (priseljeni) američani šli še na Bližnji vzhod po nafto
...
Mao Ze Dong: "vse je sranje - razen scanja" ☺
Stane Dolanc: " sedaj smo na oblasti mi. Če nebi bili, bi bili pa kateri drugi "
...
potem pa bruhne en vulkanček in zje.be velik del Zemlje ☺
Default avatar

mentalna_sirota

Pa zakaj tako skrivaš od kod ti tvoje ideje? Jaz sem kar sem, zato se pač poučim - od starejših, modrih ljudi (oz. od onih, ki jih civilizacija označuje kot take). Ti si pa tako moder in pameten, da si vse sam "pogruntal"?
Default avatar

whitecow

tisti ki so na shodih so ponavadi proti tistim ki povzročajo parize, koelne in podobne nasilne izgrede. Pravzaprav s tem ko se vsepovprek spušča ljudi brez kontrole, tusi tistim ki dejansko bežijo pred nasiljem ne delate usluge. Primer je migrant ki je prepoznal človek aki je bil v ISISu. torej se je samo fronta drugam preselila, pa opcija da padejo v njihove roke/postanejo njihove žrtve j enekoliko manjša. Kt če bi verižni kadilec namest ne eškatle čikov na dan prešlatal n a3/4 škatle in razlagal da živi orng zdravo.

Tudi goreč šotor in oni ki je kazal znak V je lahk povod zoper shod. ne zarad šotora, no čeprav ga bo moral nekdo plačat, ampak tudi iz vidia ker so v šotoru bili begunci pa recimo migranti. DRugače povedano notri so bile ženske, otroci, no ker je bi pa mraz so pa zadevo vžgal. Potem so bili ljudje ki so boli prej pod streho kar naenkrat pod vedrim nebom, da o tem da bi lahko umrli niti ne govorim. Ampak ja shod je pokazatelj, da očitno nis(m)o dost gostoljubni in da bi mogoče bilo fino koga tud upalt a ne? ker drugače si te neumnsoti s šoštorom ne znam razlagat

POtem maš primere metanja otrok, čez ograjo, posamezen primere (videno na tv), ko je ženska prosila vode, policist ji je dal plastenko , BEGUNEC ALI MIGRANT ALI WATEVR PA JI J EPLASTENKO IZBIL IN JO NAPI****L. Torej so tud med begunci tisti ki so večvredni in tisti ki so "portrošni materail" oz če pridejo skoz in če preživijo okej, drgač pa ne bo nek eškode? Al kako ti te zadeve razlagaš?

Tudi izjava onega poglavarja da bo SLO čez 20 let pretežno muslimanska ni glih na mestu se ti ne zdi? Ker vero si sam izbereš oz te starši v določeno vero usmerijo (krst itd), ampak izjava da bo večina slo muslimanov pomeni/predstavlja nek ekonkretne , korenite spremebe v družbi, splooh če pomislimo da nas je 2 milijona in od tega prevladuej krščanstvo .

Pa še nekaj. Včeina denarja z ate objekte pride iz bližnjega in dlajnega vzhoda. Z denarjem pa pride tud precej otrodoksen način življenja. Zelo lep primer je Bosna. In mislim da si tako orto/šarp način aživljenja nihče ne želi.

ampak glej tiin tebi podobni mate garant prav, mi ostali ki si upamo pomisliti, podvomiti pa...no saj veš. Bi blo boljš če na sne bi blo, ampak jebiga tud mi mormo in mamo pravico žvet. Glih tolk kt in in begunci ter "begunci"

mentalna_sirota

NM.3w™ je napisal/a:
o Mau ne bi sodil, Dolanca pa prav gotovo ne bi štel med "velikane" (iz te družbe bi sploh brisal vse Slovence oz. Jugoslovane). Recimo, da ostanemo objektivni.
Default avatar

modrival

Me pa nekaj zanima mentalna sirota. recimo, da že letos izbruhne vojna na naših tleh, kar zna bit celo zelo verjetno, kam se potem obrnete taki "miselno napredni", ki ste bili ves čas "napredni in strpni" in tako rekoč proti lastnemu narodu? Po vetru, kam trenutno zapiha? K tistemu, ki ima trenutno boljše izglede za zmago?
.
.......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet...
...........................................................................................................................................................................................
Default avatar

modrival

mentalna_sirota je napisal/a:
Če bi se res kaj poučil, potem bi vedel, da to kar se dogaja, je proces in posledica kršenja zakonov narave in ne bi še vedno zagovarjal popolnega propada vrednot zahodnega prebivalstva, ki so v bistvu omogočale razvoj in preživetje populaciji.
Odgovori prosim na zgornje bolj preprosto vprašanje o vojni.
.
Default avatar

mentalna_sirota

whitecow je napisal/a:
"Tudi izjava onega poglavarja da bo SLO čez 20 let pretežno muslimanska ni glih na mestu se ti ne zdi?"
Za začetek poskusi biti pošten in ne potvarjati izjav. To je podobno potvarjanju Kučanove izjave menda iz Nove gorice, ki jo nekateri še vedno sprevračajo kljub neštetim pojasnilom in dokazom, kaj je bilo v resnici rečeno (in vsakemu funkcionalno pismenemu človeku jasno).
In tudi v tem primeru gre za namerno napačno razumevanje. Ni bilo rečeno da bo večina slovenskih državljanov muslimanov, pač pa da bo večina muslimanov pri nas slovenskih državljanov. A seveda - če hočemo nekaj vodeti črno, bomo pač trdili, da je črno.
Glede na vse druge tvoje pomisleke: migrantje so ljudje. Dokaj velika skupina ljudi. V vsaki skupini lahko pričakujemo nekaj % težavnih. Tudi med njimi so. Tudi med nami so (ste, smo). In kaj naj storimo z Ljubljančani (ali Mariborčani) ker je nekaj 100 njih "težkih barab"? Naredimo zid okoli vsakega mesta, vsake vasi, da ne bi katerekoli "barabe" vstopile ?
Default avatar

dvdvd

nelson mandela je bil tezki rasist in po vseh danasnjih standardih bi bil terorist, ki ima na vesti nekaj zivljenj,, on je bil glavni frontman zato da se je koncal apartheid... rezultati tega??

10 000 pobitih belcev v JAR 500 000 crncev vsaki 4 aids milijone zensk posiljenih in ogromno ljudi ki se je izselilo ins ehoce odseliti iz JAR... v samo 20 letih
Default avatar

mentalna_sirota

modrival je napisal/a:
Še vedno ne odgovarjaš na osnovno vprašanje: od kod pobiraš tvoje ideje? Zanimivo!
In ne, če bi bil po vetru bi sedaj vneto zagovarjal "proti" migrantom. Ti je sedaj "in", to je večinsko, od oblasti vse navzdol. Sočutje in humanost sta ratali psovki (kot "levak" in "******" npr.)
Default avatar

mentalna_sirota

dvdvd je napisal/a:
Vzeto na znanje. A še vedno nimam - niti enega - odgovora, od kod ideje "proti" migrantov. Katera npr. zgodovinska osebnost je inspiracija? Kje je problem da ni odgovora - nobenega?
Default avatar

NM.3w™

a dej no - ti bi kar izbiral kdo je vplival ...
evo, dodam še Henry Kissinger in njegovo "doktrino" za Bližnji vzhod (skregajmo vse med samo in nam naklonjene ustoličimo (op))
Default avatar

mentalna_sirota

modrival je napisal/a:
Pogovor med vludnimi ljudmi je sestavljen iz vprašanj in odgovorov. A gre dvosmermo. Ti meni, jaz tebi. A pri tebi to ne deluje tako, jaz te prosim, moledujem za EN odgovor, ti pa bi samo postavljal vprašanja (na katera sem ti dosedaj prijazno odgovarjal). Saj ni bilo težko vprašanje. In sem ti že tudi sugeriral odgovor ("zrastlo na lastnem zeljniku"). Pa ti tudi takšen odgovor izgleda da ni všeč :-(
Default avatar

wd40

Kot ti, imam tudi jaz svoje mnenje. Razlika med teboj in mano pa je v tem, da imam jaz prav...
Default avatar

modrival

Ne, ravno obratno, zdarv razum je ratal sovražnost in nesrtrpnost, a nič ne bereš ???, da so ljudje v razvitih evropskih državah čedalje bolj v strahu in si ne upajo ničesra rečt, ker so takoj označeni za sovražne in nestrpne, ter jim za vratom visi represija lastnega državnega aprata? Iz zdarvega razuma in logike črpam, na podlagi videnega, doživetega, prebranega in ogledanega.

In ne vem kao si ti vzel izjavo imama v Sloveniji, kot to kar je rekel, da bi se Slovenci morali zavedat pomembnosti izgradnje džamije in podobnih centrov, ker bo Slovenija čez 20 let pretežno muslimanska. Kaj bi ti rad drugega izvil iz te izjave, da ne bi zgledalo tako, kot je bilo povedano?
.
Default avatar

mentalna_sirota

wd40 je napisal/a:
Določena mera samozavesti je zelo pozitivna lastnost. A še vedno ni junaka, ki bi mi napisal eno ime? Eno samo? Jaz sem jih kar nekaj, enega ste mi recimo kompromitirali, a lahko probam z naslednjim : M. Luther King. "I have a dream" - uf, še en "******"
Default avatar

modrival

Glej, niti enega argumenta nimaš in serješ cele dneve z istim sprenevedanjem.
Nikjer ne boš našel, da so ti ljudje miroljubni in dobronamerni, da ne muslimana dojemajo enakovredno, da prihajojo z namenom integracije in sprejemanja nas, ki nismo njihove vere. Ne boš našel niti tega, da so se potomci že rojeni v Evropi integrirali in delujejo na sprejemljivi ravni evropske kulture in civilizacije. Ne pomisliš na dejstvo, da več kot jih je skupaj bolj trdni in močni so v svojem prepričanju in namenih...itn.

Skratka nima smisla s tabo zapravljat čas, pridruži se kači frfotači, kamorkoli je že vsa zagreta z radikalnim islamom nenadoma izginila brez sledu in bosta imela kaj debatirat...
.
Default avatar

mentalna_sirota

modrival je napisal/a:
Da vemo o čem govorimo:
“Govorim o tem, da ta center in vse, za kar smo si prizadevali, smo si zaradi slovenskih državljanov, ki bodo čez, recimo, 20 let večina muslimanske oziroma islamske skupnosti v Sloveniji,”
In še o razumevanju tega kao kompleksnega stavka:
Glede na njegove besede je jasno, da upa da bo čez, recimo 20 let, večina muslimanov v Sloveniji slovenskih državljanov. In v tem ne vidim nobenega problema. Jaz tega stavka ne morem razumeti da bo večina Slovencev muslimanov. Mufti verjetno ve (jaz doslej nisem) da sedaj večina njegovih vernikov nima slovenskega državljanstva. Ali so še vedno izbrisani, tujci , pojma nimam. In upa do bo v prihodnjih letih pač prišlo do tega, da bo večina dobila slovensko državljanstvo (ali pa bodo imeli otroke in bodo ti Slovenski državljani).
Kakorkoli - funkcionalna pismenost je pri nas porazna. Beremo in preberemo to, kar mislimo sami in ne to, kar je napisal pisec.
Default avatar

wd40

Te bom razočaral. Vedno sem bil levo usmerjen, ampak v tej temi pa uradni levi filantropi pogrnejo. Ne potrebujem nobenega velikana, na katerega bi se moral sklicevati. Imam samo par poznanih , ki se s temi stvarmi srečujejo, nekaj v tujini, nekaj pa domačih, ki morajo uradno biti tiho. Pa mal logike, pa je. Pa še nekaj, močno upam, da se v tej stvari motim. Ampak , bo čas pokazal, meni ni treba nič razgrajat.