Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pogreb moža Celine – to mi ni jasno

Pogreb moža Celine – to mi ni jasno

A ste gledali (itak smo vsi) pogreb moža Celin Dyon – ni napisano prav, ker pišem slovensko! Vsi pa vemo, za koga se gre.

Človek je umrl 14. januarja. Bolan, rakav – ta info ni kar tako!

In 21, januarja – 7 DNI po smrti – imajo truplo v odprti krsti. !? Kako?

Kako tudi nekomu v dveh urah uštepajo zob? PRI NAS JE TO NEMOGOČE!

Kaj ti ni jasno? Kakšen bi pa po tvoje moral videti?

Misliš, da je truplo ležalo na krušni peči?

Že po dveh, treh urah se na truplu pokažejo posmrtne lise.

V dveh dneh – zdele pozimi, truplo vidno razpada. Ne želite si, da opišem posmrtne detajle.

Ne želite si, kaj se dogaja s truplom v poletnih dneh. V enem dnevu, kaj šele v dveh. Ko že teče od truge, ko jo nosijo proti jami,

Razlika je tudi, če umre mlad človek ali star, ki ga je razjedal rak.

Ne želite si niti videt trupla, ki leži nekje v naravi. V pol ure so tam muhe, ptiči in podgane. Ne želite si videt trupla, ki ga najdejo v vodi.

Zato mi ni jasno, kako so lahko to truplo obdržali v odlični podobi. Cel teden!

Gre se za to, da se kam pride. Gledali pa nismo vsi.

A so ga našli v vodi, v naravi? Pa kar od truge teče po dveh dneh?


Truplo ohladiš in ne razpada.


Truplo ohladiš in ne razpada.[/quote]

Edino, če so ga mumificirali. Pobrali organe ven in ves ta čas … s kemičnimi postopki in hlajenjem vzdrževali, da ni razpadal. Da ni smrdel.

Je pa groteska tak pogreb. In vidite – lahko je človek še taka TOP svetovna ZVEZDA – imajo svoje navade.

Moj oče je umrl zaradi raka, od smrti do pogreba je minilo pet dni, v vežici je bil v odprti krsti in noben ni padel v nezavest.

Pišeš bedarije.

Lepo te prosim! Kdaj je bilo to? Kje?

Pet dni…. samo ne danes!


Truplo ohladiš in ne razpada.[/quote]

Edino, če so ga mumificirali. Pobrali organe ven in ves ta čas … s kemičnimi postopki in hlajenjem vzdrževali, da ni razpadal. Da ni smrdel.

Je pa groteska tak pogreb. In vidite – lahko je človek še taka TOP svetovna ZVEZDA – imajo svoje navade.[/quote]
Pri mumificiranju ne rabiš pobrat organov ven, se samo skrčijo. So uporabni potem tudi za poznejše preiskave, če je potrebno.
Mumifikacija je izsuševanje trupla, poznamo pa še balzamiranje, ko telo “premažemo” s kemikalijami, ki ubijajo bakterije, ubistvu konzerviramo truplo. Ne se čudit, da truplo ostane nezgnito tudi po tednu dni. Sploh, če so okoljski pogoji ugodni, kar pa po navadi v mrliških vežicah so.

Ti jaz povem kako. V ZDA in v Kanadi so skoraj vsi umrli balzamirani (embalmed) , nakar dobijo make up. Telo kemicno obdelajo, v zile dajo formaldehid, enako v organe in se nekaj drugih kemikalij, s cimer zacasno zaustavijo razkroj. Po balzamiranju pred pogrebom dobijo se popoln make up, ki skrije vse lise, vse nepravilnosti in od blizu zgledajo kot umetne lutke. Potem se lepa frizura in so pripravljeni za ogled.

Tudi to, da je pogreb bil sele en teden po smrti, je nekaj povsem obicajnega, ker je treba uskladiti vse za pogreb, zato skoraj ni pogreba po 2 ali 3 dneh. Poleg tega je Angelil umrl v Las Vegasu, v ZDA, pokopan pa je bil v Kanadi, v Montrealu, od kjer je bil doma. Prevoz je gotovo vzel 1 dan.

Cena samo za balzamiranje je visja kot povprecna cena celotnega pogreba v Sloveniji.

Hvala ti. In to je to. Sem pa bila presnečena nad ceno – :-)) , ko sem brala “povprečna cena celotnega…….”

Sem mislila, da stane vsaj pripravljenost prfoksa 🙂 Pri nas bi ziher tok nabili! Naši koritneži!

Hvala in LP.

Predno se čudiš, da je nemogoče, si že slišala za denar. Veš, denar zmore marsikaj. Tudi to.

Čudno res, kako bi nekdo lahko ohlajen v mrtvašnici 5 dni počakal, če lahko ponekod še vedno 3 dni na parah ležijo, pa nikamor nič ne teče :p

…zaradi enega moškega!
To je vse zaradi publike!
Ne maram tega in nisem gledala!
Je kaj pametnejšega …

Vsi pa vemo, za koga se gre.

Vsi vemo za koga gre.

Oprosti, me je zmotilo:)

O si pa ti ena zadro bitje – ki verjetno ni imelo še nikogar v življenju raje od sebe…

O si pa ti ena zadro bitje – ki verjetno ni imelo še nikogar v življenju raje od sebe…[/quote]

Sploh ne.Samo pri teh stvareh ne zganjam cirkusa.
Posloviš se v družinskem krogu, vse ostalo kar dela Celine Dion je cirkus za medije!

O si pa ti ena zadro bitje – ki verjetno ni imelo še nikogar v življenju raje od sebe…[/quote]

Sploh ne.Samo pri teh stvareh ne zganjam cirkusa.
Posloviš se v družinskem krogu, vse ostalo kar dela Celine Dion je cirkus za medije![/quote]

ne moreš tega razumeti, ker živiš v Evropi, ne v Ameriki, kjer je to čisto običajno … Sploh med zvezdniki.

Ja, zanje je to običajno, da se pa tukaj nekdo zaradi tega po tleh meče, je pa najmanj neumno.

Ljudje smo različni in imamo različne navade.
Če je bila pri nas pred 20. leti žara skoraj nekaj nepredstavljivega, je danes nekaj čisto običajnega in se večini zdi truga nekaj čudnega.
Osebno sem proti temu, da je mrlič v krsti “na razstavi”, osebno se mi zdi pametno, da se krsto zapre, pred njo pa postavi slika pokojnika. Sicer pa – vsak po svoje.

Se videla par slik in posnetkov. Zgledalo je, kot da C.D igra kraljico in se ponosno postavlja na ogled. Kot cirkuška predstava je zgledalo. Kot igra po scenariju, in to je tudi bilo.

O si pa ti ena zadro bitje – ki verjetno ni imelo še nikogar v življenju raje od sebe…[/quote]

Sploh ne.Samo pri teh stvareh ne zganjam cirkusa.
Posloviš se v družinskem krogu, vse ostalo kar dela Celine Dion je cirkus za medije![/quote]

Meni je bilo tudi totalno mimo, ko so se povsod na spletu ves čas pojavljale novice, kako mož Celine Dion BO umrl, pa kako JE umrl, pa kako so vsi žalostni (ja čudno ne), pa kako in kakšen in kdaj bo pogreb… A da je bil še celo prenos po TV? Res bolano, kaj vse eni počnejo za promocijo.

Ljudje (možje, očetje, mame… ) umirajo vsak dan, tudi v vsakdanjem življenju, tile zaradi smrti moža in očeta vsaj materialnih problemov ne bodo imeli, kar se navadnim smrtnikom dostikrat zgodi.

O si pa ti ena zadro bitje – ki verjetno ni imelo še nikogar v življenju raje od sebe…[/quote]

Sploh ne.Samo pri teh stvareh ne zganjam cirkusa.
Posloviš se v družinskem krogu, vse ostalo kar dela Celine Dion je cirkus za medije![/quote]

Seveda je bil cirkus za medije, bil je pa hkrati tudi drzavni pogreb. Quebeske zastave so visele na pol droga, pogreba so se udelezili mnogi kanadski politiki, vkljucno z bivsimi premierji, zdajsnjega, ki je bil v Davosu, je pa zastopala zena.

New Report

Close