Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek razpokane ustnice

razpokane ustnice

Sin ima že nekaj časa nenormalno razpokano ustnice. Z nobeno stvarjo se jih ne da pozdraviti, ne pomaga ne labelo, med, olje jojobe, krema tea tree, nič. Kaj naj naredim, da se mu pozdravijo ustnice?

Mu manjka cink?

Nimam pojma, kaj se dogaja. Kje pa se najde cink, v kateri prehrani?

Moj ima razpokane ustnice, kadar premalo pije. Naj čez dan redno po malem pije in naj si ne oblizuje ustnic.

2 stvari:

prva – imam sina, starega 5 let. Vsako zimo ista zgodba, oblizuje si ustnici, zunaj mu popokata. Zdaj, ker že vem, preventivno zjutraj namažem z Bepanthen mazilom in isto zvečer, pred spanjem.
Stanje je zagotovo 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} boljše, kot če ne bi mazala sploh!
Torej … poskusite, Bepanthen MAZILO (t.j. tisto, ki je za razpokane bradavice med dojenjem in občutljivo kožo … da ne falite)

druga – kar pa zase uporabljam, je pa top shit zadeva … lekarniška kozmetika AVENE in sicer, ali lip cream, ali pa lip stick in priznam, v stiku mi je boljši, pa ustnice še nežno belo obarva. So pa kot žamet potem, mmm!
Ker ne vem, koliko je vaš star, sem zato napisala za oba, kako to pri nas rešujemo.

Upam, da zadevo uredite, sila neprijetno, pa to ga zihr zelo peče, auč 🙁

Lp,
A. 😉


Kaj zdaj, ali ti je Avene top ali shit. Ker enkrat praviš, da je shit, po njem imaš pa mmmmm ustnice.

Klinac, lahko je pa tudi “samo” virus. Mi vsi v družini že ene dva meseca kolobarimo z enim ušivim virusom, ki prav z užitkom napada ustno sluznico in seveda ustnice. Če se na glavo postavim, ne pomaga nič. Ko se virus malo umakne, ustnice čez noč ok, ko zažari … pa kot da razpadajo.

Usta naj maže z maslom ali margarino, pomaga, preverjeno.

Kokosovo olje/mast!
100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} naravno in ucinkovito.
Tudi za obraz.pri mrzlih dnevih je vazno, da krema za obraz in ustnice nima vode.
Po zimi ostanek kokosovega masla/olja imas v kuhinji 🙂

Drgac pa je preverjeno ena boljsih zadev-pa ne se smejat- mazilo za bradavice za dojece mame. Pa se naravno je. Dobis v vsaki lekarni…

Najprej preveri da poje / popije dovolj tekočine in vitaminov/mineralov.

Kot druga zadeva – meni v takšni situaciji (predvsem na mrazu – v hribih in na smučanju) deluje Blistex (lip relief cream).
Zadevica je v mali tubi, dobi se v DM-u, pa tudi kakšni lekarni.


Pod to se tudi jaz podpišem.

Morda je pa vaš sin bolj občutljiv na mraz in veter in gre dejansko za neke vrste alergijo?
Naj 3 dni zapored vzame kaj proti alergiji (Claritine, npr.) in boste videli, če se bo stanje kaj izboljšalo. Če ja, bi jaz na vašem mestu sina peljala do zdravnika, da mu predpiše primerno mazilo.

New Report

Close