Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek LED sijalke – nov nateg potrošnikov

LED sijalke – nov nateg potrošnikov

Ali imate tudi ostali izkušnje, da vam LED sijalke pregorijo veliko prej, kot so vam stare klasične sijalke?
Sam sem imel na istem stikalu priklopljene 4 navadne sijalke na žarilno nitko in 4 LED sijalke (znanega proizvajalca).
Po letu in pol so pregorele 3 LED sijalke in NOBENA klasična ( skupaj so svetile cca 700 ur),
življenska doba LED sijalke pa je po deklaraciji proizvajalca 15.000 ur.
Klasična sijalka ima življensko dobo cca. 1.000 ur.
Proizvajalci in trgovci nas spet nategujejo, mi pa drago plačujemo njihove novosti!

ja se moram kar strinjati. ko so menjali navadne žarnice za neke varčne so te potem svetile veliko slabše, pa tud crknile so po parih mesecih. Da ne govorim o živem srebru, ki je bil noter in ko si razbil tako žarnico si bil še v nevarnosti.
Takrat so vsi rekli da tako zahteva evropa, v resnici pa so k nam vozili odpadno robo in jo še dobr prodali
ljudje pa itak vse pokupijo, sam da jih nekdo naheca

Eno so varcne sijalke, drugo pa led. Zadeva je neprimerljiva. Ledice imajo zivljensko dobo tudi 50.000 ur…ampak, pozor…ledice imajo tako življensko dobo, elektronika, ki je obvezen spremljevalec ledice, pa obicajno veliko manj….in tu je keč, da led luči tud lahko crknejo zelo hitro.

nova
Uredništvo priporoča

uporabljaj vazelin.


Varčne sijalke imajo plin in malo količino živega srebra in ni primerjave z LED sijalko, ki je veliko bolj varna!
Hudič je, da obe crkneta zelo hitro, čeprav proizvajalci obljubljajo izredno dolgo življensko dobo!

Nikakor, LED žarnice svetijo celo večnost, kot je že nekdo zgoraj omenil, nekaj zamenjuješočitno. Crkujejo hitro poceni varčne ali pa poceni halogenke.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Elektronika pa res ni obvezen spremljevalec LED luči.
Je obvezen spremljevalec varčnih, razen običajnih fluorescenčnih cevi, kjer imamo le bimetal in dušilko.

Imam drugačne izkušnje. Varčne žarnice mi zdržijo dosti, dosti dlje kot so mi pred leti tiste na nitko. Najhitreje crkne v kopalnici, približno enkrat na dve leti. V ostalih prostorih pa nekatere že več kot 5 let. Na žarilno nitko pa so crkovale ves čas, skoraj vsak teden je crknila v enem izmed prostorov.

N vem, imam te varčne sijalke in je različno, ene res dolgo svetijo, druge manj.
LED še ne kupujem, ker so še predrage.
Sem pa ravno ta mesec kupila za luster 3*25W navadne žarnice, pa glej šmet ena je ravno danes crknila, torej gorel je točno 14 dni. Gori pa v povprečju 8ur/dan.

Kateri proizvajalci pa so kvalitetni? Oz. katerih držav proizvedene žarnice so kvalitetne? sej veste, da persil iz češke ni enak nemškemu…..

meni ni še nobena varčna crknila sploh, pa sem prve nabavil 10 let nazaj in jih mam v večjem delu bajte. Mi je pa crknila poceni kitajska LED (dal 1 dolar) z ebaya po par mesecih, crkne itak poceni elektronika. 6 evrov pa za njo ne dam. varčna fluorescentna za 3 evre se pa že po enem letu po porabi štroma odplača napram navadni na nitko.


Elektronika pa res ni obvezen spremljevalec LED luči.
Je obvezen spremljevalec varčnih, razen običajnih fluorescenčnih cevi, kjer imamo le bimetal in dušilko.[/quote]

Seveda je, nekak je treba 220 V izmeničnega spravit na 3 V enosmernega, razen če to zate ni elektronika.

Niso nateg. Sem kupila take s 5 letno garancijo na delovanje. Samo ne verjamem pa, da porabijo manj elektrike kot varčne. Na položnici ne opazim zmanjšanja porabe.

Porabijo manj od CCFL, ampak ni tako velika razlika kot z nitke na CCFL. Glede na ostale porabnike je zanemarljivo.


Elektronika pa res ni obvezen spremljevalec LED luči.
Je obvezen spremljevalec varčnih, razen običajnih fluorescenčnih cevi, kjer imamo le bimetal in dušilko.[/quote]

Seveda je, nekak je treba 220 V izmeničnega spravit na 3 V enosmernega, razen če to zate ni elektronika.[/quote]

vidim, da zate ni elektronika.
Za zaporedno vezavo diod, še nisi slišal.

Pred kratkim sem brala v časopisu, da so na neki unverzi v ZDA razvili premaz za volframovo žarilno nitko, ki 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} energije spremeni v svetlobo (menda je do zdaj rekorder LED tehnologija, ki ji uspe 11{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} energije spremeniti v svetlobo). Ko/Če bo to prišlo v trgovine, smo rešeni. Sploh ne bo treba več luči ugašat. 🙂

A mi lahko kdo preprosto razloži, kako je s temi žarnicami? Mi imamo še povsod tiste navadne, na nitko. Tule pa berem o varčnih pa LED, CCFC… pa še o nekih elektronikah zraven… Katere žarnice naj zdaj nabavljam? Je pa res, da te stare dolgo držijo.

Seveda je, nekak je treba 220 V izmeničnega spravit na 3 V enosmernega, razen če to zate ni elektronika.[/quote]

vidim, da zate ni elektronika.
Za zaporedno vezavo diod, še nisi slišal.[/quote]

LED chips need controlled direct current (DC) electrical power; an appropriate circuit is required to convert alternating current from the supply to the regulated low voltage direct current used by the LEDs

https://en.wikipedia.org/wiki/LED_lamp

Pa še slikca zate, Robi s pikcami:

http://mashable.com/2012/12/06/led-light-bulbs/

[img]http://rack.0.mshcdn.com/media/ZgkyMDEyLzEyLzA1L2EyL2xlZGxpZ2h0YnVsLmZBSC5qcGcKcAl0aHVtYgkxMjAweDk2MDA-/508737fd/9cb/ledlightbulb1.jpg[/img]

V kopalnici imam nad ogledalom luc s stirimi LED zarnicami (tiste direktne na 220V), v dobrih 10 letih sem zamenjala eno zarnico.
V dnevni imata starsa 2 plafonjerki, LED prek vgrajenega transformatorja, menjata ccaeno zarnico na dve do tri leta, skupaj jih je osem, pa jih imata ze kar krepko prek 15 let.

Porabijo pa dejansko zanemarljivo malo elektrike, na morju smo imeli (ko se nismo imeli elektrike), vso napeljavo predelano na 12V in ena celica z akumulatorji je zadoscala za razsvetljavo cele hise. Je pa naredil vso razsvetljavo razen dveh zarnic kar partner, na plosce nalotal LED diode, transformatorcke… bistveno ceneje kot kupljene zarnice in pod plafonjerkami brez vidne razlike 🙂

Meni so LED lampe v redu, ker je svetlo takoj in ne šele čez 10 minut kot pri starih varčnih sijalkah. Račun za elektriko se z zamenjavo svetil sicer ni prepolovil, ampak glede na to, koliko so v uporabi, se verjetno vseeno nekje nekaj pozna. Delajo zaenkrat bp in upam, da bodo še dolgo, ker poceni pa res niso.

Jaz še vedno kupujem navadne žarnice, takšne kot so bile pred uvedbo vseh teh varčnih,led itd… Jih kupim za 50 centov in sem čisto zadovoljna.

Odvisno od potreb:

Žarilna = tastara, potratna, poceni za nabavo, hitro crkne, takoj zažari na max

CCFL (Varčna) = srednje varčna, srednje poceni za nabavo, ima elektroniko, ki lahko crkne, ampak v pravih pogojih lahko drži 10x dlje od prve, rabi nekaj časa, da doseže polno svetlost

LED = najbolj varčna, draga, ima elektroniko ki lahko crkne, je občutljiva na pregrevanje, ampak v pravih pogojih lahko drži 50x dlje od prve, takoj zažari na max

Barca, drži se raje DURS-ovih paragrafov. Pa še na tem področju ti često spodrsne.
Namreč, pred desetimi, kaj šele 15. leti, ni bilo še nobene LED žarnice, z E 14 ali E 27 grlom na tržišču. Prve uporabne so se začele uporabljati šele okrog leta 2010. Bile pa so tako svinjsko drage, da se jih ni splačalo niti pogledat, kaj šele kupit. In nobena ni rabila, in še dandanes ne rabi transformatorja.
Tisto kar ti misliš, da so LED žarnice, so v resnici halogenke, ki so ravno tako požrešne, kot navadne, na žarilno nitko. In samo te rabijo transformator.

Upam, da si upihnila svečo, predno si šla spat.

Tudi jaz, ker če pogledamo iz energijske bilance niti niso tako potratne. Luči večinoma uporabljamo v zimskih mesecih kjer je odpadna toplota žarnic dobrodošla za ogrevanje, ker elektrika vseeno ni tako draga kot se zdi. Nižja tarifa je povsem primerljiva z ceno kurilnega olja in zemeljskega plina na koristni kW. Se jih

Barca, drži se raje DURS-ovih paragrafov. Pa še na tem področju ti često spodrsne.
Namreč, pred desetimi, kaj šele 15. leti, ni bilo še nobene LED žarnice, z E 14 ali E 27 grlom na tržišču. Prve uporabne so se začele uporabljati šele okrog leta 2010. Bile pa so tako svinjsko drage, da se jih ni splačalo niti pogledat, kaj šele kupit. In nobena ni rabila, in še dandanes ne rabi transformatorja.
Tisto kar ti misliš, da so LED žarnice, so v resnici halogenke, ki so ravno tako požrešne, kot navadne, na žarilno nitko. In samo te rabijo transformator.

Upam, da si upihnila svečo, predno si šla spat.[/quote]
Zanimivo! Človek vedno izve kaj novega. Bi me pa res zanimalo kako vam nekaterim uspe napajati led trak z 220V. Ko smo delali razsvetljavo v kuhinji se je namreč izkazalo ustrezno napajanje le-tega cenovno blizu (ali celo nad) nabavno ceno samega traku.

New Report

Close