Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Odgovarjajo: Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano

Kaj za kosilo 5

Default avatar

jzst

Tiste klobase se mi ne da več odpirat, zato odpiram novo temo

Danes smo jedli mineštro iz mlade koruze in puding s piškoti.
Včeraj tortelini s smetano in zrezki v omaki.
Jutri...????
Default avatar

OGI

VEM DA MI NI NUJNO ODPIRATI , TVOJEGA LINKA ,VENDAR SEDAJ ŽE PRESEGAŠ VSE MEJE NORMALE , MAR SI ZAPOSLENA NA MINISTERSTVU
ZA PREHRANO , ALI NA STATISTIKI ,ALI ŠE VEDNO NE VEŠ KAKO SE SPOPASTI S PRAZNIM LONCEM - VPIŠI SE V KUHARSKI TEČAJ ,
OGI
Default avatar

Vladka K.

Ogi ima spet slab dan in KRIČI na nas, uporabnike tega foruma, ki tudi na post pod tem naslovom še vedno radi odgovarjamo, kar je zelo lepo razvidno tudi iz števila sporočil na to temo. Za dežjem vedno posije sonček in tudi boljša volja bo kmalu nazaj.

Mi pa si bomo še naprej izmenjavali ideje "kaj za kosilo"...

Pri nas smo danes kósili: juho s porom, cvetačo in vlivanci, pečena piščančja bedra, pečen krompir po Jamie-vo (v kosih skuhan krompir, ki ga odcedi in v posodi pretrese, da se malo "spacka", pretrese v pekač in zapeče - njamska, tista skorjica) in zelena solata s koruzo.
Sladica je bila danes: postrezi si sam :o)

Jutri bomo pa še kaj sladkega spekli...

Lahko noč!

Vladka
http://galerija.over.net/main.php/v/ust ... /Vladka+K/
Default avatar

OGI

HE -HE - HE
NIMAM SLABEGA dneva
danes sem za kosilo jedel , kar si redko kdo lahko privošči -
čudovito GOBJO juho s krompirjem , s sveže nabranimi jurčki , lisičkami ..
POVEDAL SEM NA TIHO , da se ne bi kdo spustil za mano v gozd
L. P . OGI
Default avatar

Kresnica

Sej ne vem, mogoče res ne razumem tvojega načina pisanja, sam a prosim razložiš kaj tvoj post pomeni in na koga leti. Ker nekako ne vidim povezave med ministrstvom, kuharskim loncem in tečajem.
??
Default avatar

Vladka K.

No, Ogi, tole juhico ti pa res zavidam, verjamem pa, da je kakšna goba tudi za nas še ostala, da jo bo moj tast našel in, da bo kmalu "plavala" tudi v moji juhi :o)
Kaj bom pa danes kuhala, pa še ne vem.

Lep dan vsem vam!

Vladka
Default avatar

sonce rumeno

Ja Kresnica, verjetno sva pa ti in jaz čudne ker ne razumeva te povezave - Ogi gotov ve kaj govori ;-)).

Včeraj sem imela za kosilo (da ne ne bom šla mimo teme) tri kose še malo tople pehtranove potice. Ko jo vidim je "adijo pamet" in mi vse dol pade. Kazen je bila primerna - rahla slabost. Ampak se je splačalo ;-)).

Vladka ti boš pa "pehtranovke" tudi kmalu deležna a ne? ;-))

Sončen pozdrav iz deževne Dolenjske.
Default avatar

Vladka K.

Pozdravček tudi v spet deževno Slo., kakšno dežno kapljo pa le prihranite, da še mi malo vidimo dež :o)

Menda gremo pri nas danes kar na pizzo, breskova tortica s smetano pa se že hladi.
Zdaj pa moram pospraviti stanovanje do konca, ostale sem spodila na bazen...

Prijeten še zadnji delovni dan v tem tednu, nam se jutri prav zares začne zadnji teden v šoli, ki pa bo le še za zabavo, saj so se izpiti zaključili...

Čim manj moker dan želim vsem!

Vladka
Default avatar

tinkarca

Včeraj: nekaj novega - ostanek pečenih svinjskih zrezkov v smetanovi omaki (ki je je bilo le še za žlico) omaki sem narezala na kocke, prepražila malo pora, bučk, korenčka, brokolija in cvetače. Da naši ne bi posumili, kaj je v omaki, sem jo "zmiksala" in dodala malo smetane. So polizali vse..

Danes: čufti, ki so se sicer malo razkuhali in kruh

Jutri in pojutrišnjem: pojedina, saj gremo na birmo
Default avatar

Hali

Tinkarca,potem imaš pa doma takšne kot jaz,zadnjič jim je bila super 1 a polivka za makarone (nisem povedala da so bili notri melancani,grah,cvetača...) samo malo sem "pobrodila" s paličnim,vse prste in krožnike so na koncu polizali...

Danes osliči brez glave,mlad krompir,solata...
Jutri prebranac,zelenjavna juha za najmlajše in eno pecivo,verjetno kar skutine ledene kocke ali pa kvašeni štruklji-malo eksmerimentiranja spet...
Nedelja-še ne vem,mogoče jo kam mahnemo-odvisno od vremena.
Default avatar

pupica

Danes: pečene sardelice, zelena solata, ocvrte krompirjeve kocke, zelenjavna juha, sladoled.
Jutri: nekaj na kruhu, ker bo časa za kuhanje zmanjkalo, bo "delovno", zvečer pa mogoče kam ven, ali pa v nedeljo, ker praznujemo rd.
Pozdravček!
Default avatar

alemba

Danes ostanek včerajšnjih govejih zrezkov (vselej jih delam vsaj za 2x) Le da danes omaki ne bodo dodani šampinjoni. Počasi sem jih že sita (Na začetku maja sem namreč kupila v semenarni en zabojček z zemljo, trosi in zdaj si jh gojim :-))) saj so OK, a počasi bo res dovolj....pa zraven polžki in solata. Jutri pa po sobotni klasiki ribe.....
Lep dan
Default avatar

maruša *

Danes polnjene peprike s krompirjem in sirom !

Zelo zelo dobro !
Default avatar

tan

Mnjam... sliši se zelo okosno. Mi lahko, prosim, napišeš, kako to narediš?

Hvala in lep dan...
Default avatar

orehek

petek: domača pizza
včeraj: krompirjeva solata ter ocvrti fileji osliča
danes: goveja juha, pečene krače piščanca in puranji file, zraven pečen mlad krompir, jasmin riž, pečene bučke na žaru ter paradižnikova in zelena solata ter pitulice( veliko ljudi na kosilu)

lp
lp, orehek
Default avatar

bguardian

včeraj lasagna in zelena solata
danes pa podobno kot orehek:) --> puranji fileji in svinjski kotleti,bučke s sirom in paradiznikom, riž z zelenjavo..na zaru
Default avatar

Mimi N

sobota: piščanec/postrv v pečici, pečen koromač, mlad krompirček, zelena solata
nedelja: porova juha, pravi kaneloni s testenimi cevkami, malo mesni, malo skutni s porom, zelena solata
Default avatar

Kresnica

Uf, Mimi tile kaneloni so morali biti pa odlični. A lahko prosim napišeš, po kakšnem postopku si jih delala? Predvsem tiste s skuto :-)

Hvala!
Default avatar

Mimi N

Najprej moram priznati, da me je bilo strah, kako bo s temi trdimi testenimi cevkami, pa je izpadlo super. Posebnega recepta nimam, ker se moram prilagajati našemu hecnemu družinskemu okusu. Za mesni nadev sem dala samo prepraženo mleto meso, nekaj malega začimb, za vezavo sem noter naribala samo malo sira in še parmezan. Paradižnika ne marajo, drugače bi ga dala. Za "moj" skutni nadev sem vzela malo prepraženega pora (ki sem ga vnaprej opražila za juho, nekaj sem ga odvzela, preden sem zalila) in ga samo zmešala z nekaj žlicami skute, malo posolila in z vodo razmešala. Por mi je prišel pod roke zaradi juhe, drugače bi vzela katero koli drugo prepraženo zelenjavo ali špinačo. Moram priznati, da sem imela pred očmi nadev za pitulice... Glede testenih cevk sem brala, da imajo težave z polnjenjem, da je zamudno. Moje mleto meso je bilo suho in kompaktno, tako sem ga brez težav na trdo natlačila, tudi skuta je šla dobro, nič posebej zamudno, kar je ostalo skutnega nadeva, sem ga kar naložila okoli. Potem pa še preliv, običajno dam bešamel, danes sem hotela poskusiti, kako je samo s kislo smetano. Zmešala sem 1 jajce ter 3-4 dl manj mastne kisle smetane, razmešala še z vodo, da se je lepo vlivalo. Na dno pekača najprej ta preliv, potem napolnjene cevke samo v eni plasti, zalila z omako, da je bilo ravno lepo zalito. 1 ura v pečici, prvo polovico pokrito s foliijo. Rezultat: super. Kisla smetana se je lepo vpila, cevke zmehčale, še malo napihnile, da je bilo res rahlo.

No, vse skupaj je drugače zelo podobno lazanji, vendar meni bolj odgovarja zato, ker lahko naredim nadeve po mili volji zase posebej. Saj sem to delala tudi pri lazanji, pa je eden zmeraj vpil, da je malo mojega paradižnika pricurljalo do njegovega kosa...
Default avatar

Vladka K.

Tudi jaz imam že nekaj časa doma te testeninske cevke, pa se kar ne odločim, da bi jih naredila, saj pri nas doma je problem pri otrocih tudi meso :o) In tu se zagotovo bolj melje po ustih, kot v lazanji, kjer se malo porazgubi. Jaz imam na škatli recept s skuto in zelenjavo. Morda pa se v naslednjih dneh kljub vsemu odločim in jih naredim, da vsaj preizkusimo, kako to izgleda.

Včeraj smo pri nas imeli: testenine s piščančjimi jetrci, paradižnikom in bučkami, zeleno solato z jajcem in za sladico puding;

danes bo pa: špargljeva kremna juha s kruhovimi kockami, marmeladni cmoki in breskova "bovla" z jabolčnim sokom.

Lep dan in naj začetek novega delovnega tedna ne bo prenaporen!

Vladka

Moderatorji

Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano
Vesna Feelgood