Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nasvet – pecivo, jed z jajci…

Nasvet – pecivo, jed z jajci…

Ima kdo kako idejo…

Za pecivo, jed…kjer lahko porabim jajca(kokošja – domača), ker se jih je v hladilniku nabralo, da ne vem kam z njimi, nihče jih noče…
Jajce pečeno, kuhano je zame pretežko(za želodec), pa imam zelo rada in ne morem na tak način porabit… :((

Palačinke imam že vrh glave in ko jih spečem jih niti ne pojem(morda eno), ker se najem vonja in se mi ne da niti jesti.
Pečice nimam. :(((

Kaj naj naredim, ima kdo kako idejo?

Sem brez idej. 🙁

Vnaprej hvala! 🙂

Zelo enostavno je naredit mafine, poglej recepte. Mi tako porabimo največ jajc, prav pridejo mafini za zajtrk ali malico.

Če nimaš pečice in ob vseh tvojih omejitvah je res težko porabit jajca.
Kaj pa kakšna vanilijeva krema? Jo nadevaš v kozarčke in jo bodo kar vsi hoteli. 🙂
Ali pa vinski šodo.

Na pamet sedaj ne bi vedela. So nekatere sladice, kjer mora biti veliko jajc.

Lahko jih narediš tudi v omaki iz kisle smetane, hrena in/ ali gorčice. Trdo kuhana jajca narežeš na četrtine in jih potopiš v omaka iz kisle smetane, dodaš lahko majonezo, gorčico, hren (kar vam je všeč), malo limoninega soka, sol, poper, narezan peteršilj. Taka jajca se je s kruhom;lahko je malica, lahko večerja.

Sataraš, frtalja….

glede na to da nimaš pečice predlagam tole tortico iz posebnih palačink, je odlična, pa še zdrava

———————————————————————
PALAČINKINA TORTICA BREZ SLADKORJA IN MOKE

Količina Sestavine
POTREBUJEMO
2 zreli banani
3 jajca
2 veliki žlici chia semen
2 veliki žlici kakava
ščepec soli
malo cimeta
nekaj žlic kisle smetane
malo javorjevega sirupa (po želji)
borovnice

Z vilico premešajte 2 jajci in vanje vmešajte 2 zmečkani banani, 2 veliki žlici chia semen, ščepec soli, 2 jušni žlici kakava in eno čajno žličko cimeta. Dobro premešajte in pustite nekaj časa, da se chia semena napijejo.

Na kokosovem olju in na nizkem ognju počasi specite majhne palačinke .

Za oblikovanje tortice potrebujete 3 palačinke. Prvo palačinko premažemo s kislo smetano, jo pokrijemo z drugo palačinko, ki jo zopet premažemo, dodamo tretjo palačinko in jo premažemo s kislo smetano. Po vrhu okrasimo z borovnicami in po želji prelijemo z nekaj kapljicami javorjevega sirupa.

na drugi polovici strani http://dobrojutro.rtvslo.si/savina/

drugač pa kuhana jajca lahko porabiš v vsesorta namazih in solatah, mal pobrskaj po netu.

imaš mikrovalovno pečico?

Uuu hvala za tako hitre odgovore. Zadnji bi še najbolj prišel v poštev…

Trdo kuhano, pečeno…ne prenesem(po obdobjih, to pade kot betonska plošča na želodec in obtiči za nekaj dni), kot samo. Najraje imam mehko kuhano…:)), samo kaj ko ne gre… :((

Ta teden sem naredila tiramisu(nekaj razdala, nekaj zamrznila), seveda sem nekako prej topl.obdelala jajce, ne direkt surovo…
Palačinke tudi ta teden, grisovi cmoki za juho,….

Štefani pečenka bi še šla s peko v mikrovalovni(crisp pladenj), samo kaj ko je jajce pretežko…

Prav jezi me, ko ne smem…

Ostalo pohano meso, zelenjava, pa je tudi mimo.

V hladilniku je ostalo še 23 komadov. (pa nihče v okolici ne rabi)
Enkrat jih ni, potem se pa vsujejo…

Dobro da psička pomaga da je kak manj, samo tudi psi imajo omejitve.

Če ima kdo še kako idejo…Dobrodošlo…

………bi ti pomagal…sam kaj ko nimaš pečice….če ne ti bi predlagal kremšnite….tle jajc namečeš kolikor se ti zazdi….

Hvala, vem, jih rada naredim, tam kjer imam možnost pečice, trenutno v enem drugem stanovanju nimam dostopa do pečice, samo za to. Kremšnite so njami…:))

obstajajo recepti za peciva iz mikrovalovne….
narediš v lončku
če znaš angleško…

http://www.telegraph.co.uk/food-and-drink/cake-recipes/the-best-microwave-mug-cake-recipes-to-make-in-minutes/

za vsak lonček gre 1 jajce….

Hvala, poznam 🙂

pa imaš mir z želodcem in nekaj denarja v žepu in starih jajc nimaš

Ha ha, ma ja ne bom prodajala, še manj ker sem pa dobila…sploh me ne zanima denar…

Bom še poiskala(ki je v pomanjkanju hrane nasploh..) pa komu dala ali pa kako drugače, ravno v smeti pa ne.
So od tega tedna…niso stara…

Ok, hvala vsem za nasvete in recepte. 🙂

Hvala, vem, jih rada naredim, tam kjer imam možnost pečice, trenutno v enem drugem stanovanju nimam dostopa do pečice, samo za to. Kremšnite so njami…:))[/quote]

……seveda so njami njami….tud z 1/2 manj cukra so še vedno odlične…..ma vseeno…. še vedno kalorična atomska bomba….:(((

Uf, brez pečice so pa res omejene možnosti.

Pa to kuhaš samo zase ali za več ljudi? Za druge lahko pripraviš tudi jajčne štruklje, to so štruklji, polnjeni a pečenimi umešanimi jajci. Nekaj receptov se najde na spletu. Ampak zate bi bilo to gotovo tudi pretežko, če kuhaš še za koga drugega, bi pa šlo. (Za 4 osebe se sicer porabi cca. 6 jajc.)

Hvala, vem, jih rada naredim, tam kjer imam možnost pečice, trenutno v enem drugem stanovanju nimam dostopa do pečice, samo za to. Kremšnite so njami…:))[/quote]

……seveda so njami njami….tud z 1/2 manj cukra so še vedno odlične…..ma vseeno…. še vedno kalorična atomska bomba….:((([/quote]

Itak z manj sladkorja, tistemu ki je premalo sladko naj si zaradi mene povalja v sladkorju…:)
Drugače so pa posebne, njami, tipo Blejske, samo malo boljše!!!, pa ena je dovolj, ali pa manjše dve :)) (v celem dnevu)

Mimogrede….Ko sem jih enkrat pred leti naredila…jih je kolegica zmazala cel pekač. Nisem vedela kaj naj, bila sem šokirana in v skrbeh da bo počila, sram me je bilo da bi ji skrila, ali pa da bi mislila da sem škrta…
Kako je lahko toliko pojedla??? :(( Požrešnica ena 😉
Mene ena manjša(1 kos) zagifta, ne pa cel pekač…

Tudi za druge…
Zase me zanima kako bi vnesla to živilo, torej pretihotapila v telo 😉

Hvala za predlog, ne poznam… 🙂

……seveda so njami njami….tud z 1/2 manj cukra so še vedno odlične…..ma vseeno…. še vedno kalorična atomska bomba….:((([/quote]

Itak z manj sladkorja, tistemu ki je premalo sladko naj si zaradi mene povalja v sladkorju…:)
Drugače so pa posebne, njami, tipo Blejske, samo malo boljše!!!, pa ena je dovolj, ali pa manjše dve :)) (v celem dnevu)

Mimogrede….Ko sem jih enkrat pred leti naredila…jih je kolegica zmazala cel pekač. Nisem vedela kaj naj, bila sem šokirana in v skrbeh da bo počila, sram me je bilo da bi ji skrila, ali pa da bi mislila da sem škrta…
Kako je lahko toliko pojedla??? :(( Požrešnica ena 😉
Mene ena manjša(1 kos) zagifta, ne pa cel pekač…[/quote]

Ko sem bil še mlad&samski, sem si jih takole občasno napeku…celo taso….ker manj se mi ni splačalo delat… In pazi…takole sem jih pohrustal v dveh dneh…ajd če je bila sreča v treh.
Samo sem imel kr fizično aktivno službo in se mi ni tako poznalo na kilah….

Zdej?? Eno samo samcato kremšnito in še ta je preveč…..

Zanimivo pa je, da se ni nobena ujela na kremšnite;(((

Rešitev je tudi … izdelava testenin. Rezancev. Ozke porabiš za juho, široke pa lahko narediš tudi kot sladko jed (z makom, smetano, orehi,…)

Po tapravem receptu gre skupaj 1 kg moke in 10 jajc (pa nič vode)

lp, ela s

Jih lahko zamrzneš? – rumenjake posebej, beljake tudi in jemlješ po potrebi; ali pa za palačinke zamrzneš kar skupaj.

New Report

Close