Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Tumor v možganih

Tumor v možganih

Pozdravljeni!

Moj oče je imel pred dobrim letom dni operacijo na možganih zaradi tumorja na možganih, kateri je bil benigen. Tokrat se je tumor spet ponovil oz. povečal, ker je delček tumorja ostal v možganih in so ga pustili, dokler ne bo delal težav.
Oče je v nekaj dneh postal zelo slab. Je zelo utrujen, stalno leži, ker se mu tako vrti in si s tem lajša glavobol, kateri je neznosen kljub analgetikom. Sili ga na bruhanje in težko govori. Lepo Vas prosim za pojasnilo izvida MR:
“Stanje po trepanaciji desno okcipitalno in operativni odstranitvi ekspanzivnega procesa, v področju desnega pontocerebelarnega kota, v nivoju medule oblongate na desni strani je v primerjavi s prejšnjimi MR slikami iz meseca avgusta vidna cca 2,5×1,8 cm v premeru velika s KS obarvana dokaj homogena tumorska spremembra z okolnim edemom, vidna je utesnitev oz. odrinjena medula oblongata.
V področju korone radiate in sinovialnih centrov obojestransko so v globoki beli možganovini na FLAIR in T2 MR slikah vidne drobne punktiformne spremembe – levkopatija, najverjetneje vaskularnega izvora.
Drugje v možganovini ne vidim morfoloških oz. drugih strukturnih patoloških sprememb.
Mnenje: stanje po operaciji ekspanzivnega procesa v desnem pontocerebelarnem kotu – v primerjavi s prejšnjimi MR slikami je vidno poslabšanje stanja – recidiv z okolnim edemom. Ostale spremembe status idem.”

Lepo prosim za pojasnilo izvida in kaj lahko pričakujemo? Meša se mi od skrbi, saj je oče vidno prizadet. Pred prvo operacijo je še kolesaril, sedaj dobro leto kasneje pa je v nekaj dneh obležal, je ves bled, komaj govori in gleda. Toži tudi nad neznosnimi glavoboli.
V izvidu je omenjena levkopatija – a to pomeni, da je ima oz. je imel možgansko kap?

Prosim za hiter odgovor, ker več ne vem kaj naj delam in se mi dejansko meša od skrbi.

Hvala za razumevanje in nesebično pomoč.

Lepo vas pozdravljam,
Barba

Kakšna je bila diganoza po prvi operaciji? Za katero vrsto tumorja je šlo?

Barčica, ali so vašemu očetu dali kakšno obliko kortizona (medrol npr), ki bi zmanjšal oteklino-edem v možganih, kar bi lahko izboljšalo stanje??
Sicer pa je lokacija “tumorja” po vašem opisu v malih možganih desno-v pontocerebelarnem kotu, ki po dr. Hamerju pokriva težave na dvanajstniku in ali trebušne slinavke. Torej osnovna težava pri vašem očetu niso možgani, temveč dvanajstnik in ali trebušna slinavka. V mžganih se je po dr. Hamerju naredila lezija, ki je vidna na CT.
Po dr. Hamerju je vaš oče že v ozdravitveni fazi glede na to, da se je možganska lezija povečala-povečala se je zato, ker je v sam edem absorbirala vodo z namenom, da se pregosta želatinasta lezija razredči in počasi odstrani iz možganovine (ker se gosta-želatinasta ne more). V tem momentu, ko se je povečala je seveda tudi odrivala možganovino na del možganov, ki so odgovorni za ravnotežje (okolica ušesa) in s tem povzročila vrtenje v glavi, neravnotežje in bolečino. V nekaj dneh, ali še prej se bo edem zmanjšal in težave bodo minile.
Ko je edem največji je tudi največ težav (bruhanje, slabost,vrtenje,ne zmožnost hoje….) je dobro da zdravnik predpiše kakšno obliko kortizona kot je npr. zdravilo medrol, ki pa je po drugi strani zelo nevarno in ga ni dobro jemati več kot dan-dva.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani !
Mene pa zanima nekja v zvezi z pljučnim tumorjem (rakom). Moj oče je v tednu dni opravil RTG, CT, in bronhoskopijo v Topolščici. CT izvid pa kaže da ima tumur v levem pljučnem krilu v velikosti 46mm in pa spodaj v velikosti 27mm. Pojavila sta se pa dva tudi v nadledvičnih žlezah v velikosti 16in 18 mm. Je pa v izvidu tudi napisano da je so v pljučnem režnju prisotne metastaze. Zanima me kaj to pomeni za njega samega. Kakšen je potek zdravljenja v takšnem primeru. Moram pa povedati da je star 77 let in je bil do zdaj kadilec.

ALENKAČ tumor je bil benigen. Točno diagnozo po operaciji ne vem. Operirali so ga na zadnji strani glave – ima cca 5 cm veliko brazgotino od tilnika navzgor proti temenu. Takrat so mu operirali tumor, ki je bil oz. je segal v možgansko deblo. Ker je bila operacija predolga, mu ta tumor za ušesom niso mogli odstraniti. Po operaciji se je zdravnik odločil, da bo tumor zaenkrat pustil, ker le-ta ni rastel in ni delal pretiranih problemov. Je pa opozoril, da pa bo potrebna operacija v primeru večanja in slabšanja počutja.

heteero: Oče ni dobil nobenega medrola, niti kakšne druge terapije, razen analgetikov. Žal smo morali uporabiti vse veze, da so ga sploh sprejeli nujno na MR, ker je imel že izdano napotnico za MR pod stopnjo nujnosti 3, ker je bila izdana za namen ponovne kontrole pri nevrokirurgu. Za jutri je z nevrokirurgom zmenjeno, da ga peljemo v bolnico na sprejem, kjer bomo tudi izvedeli kdaj bo operacija. Ni mi čisto jasno, zakaj torej nima nobene terapije in hudo trpi, če se da pri tem pomagati. Kako pa je s tem edemom? Je možno, da torej sploh ne bo operacije? Edem se verjetno sam od sebe ne bo zmanjšal, glede na to, da je ta edem okrog tumorja in je po pojasnilu zdravnika ta edem nastal zaradi pritiska tumorja na možganovino.
Kaj pa ta levkopatija pomeni? Nekaj sem brala, da bi to lahko pomenilo tudi možgansko kap.
Upam, da mu bodo znali pomagati in da premaga to vse skupaj, ker je v nekaj dnih popolnoma omagal in se mi srce para, ko ga tako gledam in mu sama kaj dosti ne morem pomagati.

Hvala obema za hiter odgovor. Za vsak nasvet, pojasnilo, idejo ipd. bom vesela in zelo hvaležna.

LP, Barba

ALENKAČ tumor je bil benigen. Točno diagnozo po operaciji ne vem. Operirali so ga na zadnji strani glave – ima cca 5 cm veliko brazgotino od tilnika navzgor proti temenu. Takrat so mu operirali tumor, ki je bil oz. je segal v možgansko deblo. Ker je bila operacija predolga, mu ta tumor za ušesom niso mogli odstraniti. Po operaciji se je zdravnik odločil, da bo tumor zaenkrat pustil, ker le-ta ni rastel in ni delal pretiranih problemov. Je pa opozoril, da pa bo potrebna operacija v primeru večanja in slabšanja počutja.
heteero: Oče ni dobil nobenega medrola, niti kakšne druge terapije, razen analgetikov. Žal smo morali uporabiti vse veze, da so ga sploh sprejeli nujno na MR, ker je imel že izdano napotnico za MR pod stopnjo nujnosti 3, ker je bila izdana za namen ponovne kontrole pri nevrokirurgu. Za jutri je z nevrokirurgom zmenjeno, da ga peljemo v bolnico na sprejem, kjer bomo tudi izvedeli kdaj bo operacija. Ni mi čisto jasno, zakaj torej nima nobene terapije in hudo trpi, če se da pri tem pomagati. Kako pa je s tem edemom? Je možno, da torej sploh ne bo operacije? Edem se verjetno sam od sebe ne bo zmanjšal, glede na to, da je ta edem okrog tumorja in je po pojasnilu zdravnika ta edem nastal zaradi pritiska tumorja na možganovino.
Kaj pa ta levkopatija pomeni? Nekaj sem brala, da bi to lahko pomenilo tudi možgansko kap.
Upam, da mu bodo znali pomagati in da premaga to vse skupaj, ker je v nekaj dnih popolnoma omagal in se mi srce para, ko ga tako gledam in mu sama kaj dosti ne morem pomagati.
Hvala obema za hiter odgovor. Za vsak nasvet, pojasnilo, idejo ipd. bom vesela in zelo hvaležna.
LP, Barba

kot sem že napisal se bo edem (potem ko je nase povlekel vodo) tudi sam od sebe zmanjšal….da bi pacientu olajšali zadevo, bi morda zdravnika opozorili da mu predpiše eno obliko kortizona-npr. medrol za dan ali dva….
sicer pa preberite (Google) članke o NOVA GERMANSKA MEDICINA.

Da vas ne bom preveč prestrašil gospa Barčica. Tumor lahko sčasoma iz benignega nastane maligen. Žal se je pri mojem očetu prekasno prikazal tumor tako da je bil maligen. Katere stopnje je bil tumor pri vašem očetu? Moj oče je imel glioblastom IV stadij.

Moj prijatelj je bil že dvakrat operiran na glavi. Rak na možganih. Dobil je medrol in še kup drugih zdravil. Epileptični napadi pa so bili kljub temu vsakokrat močnejši. Ko so še tretjič ugotovili, da mu rastejo nove bule, so rekli, da mu ne morejo več pomagati. Takrat se je odločil, da bo začel piti mešanico nerafiniranega sončničnega olja in vodke. Od tega je že več kot 5 mesecev. V sredini januarja so epileptični napadi ponehali. Tablete je opuščal postopoma, sedaj je še na čisto minimalni dozi dexametazona, ki pa jo bo tudi v kratkem opustil. krvna slika je postala odlična. Pa je fant že skoraj umrl. Sedaj zopet hodi in moči se mu vračajo vsak dan bolj. Pa naj rečejo zdravniki kar hočejo, ampak tukaj je živ primer, ki mu niso mogli pomagati, medtem, ko mu ta čisto naravna mešanica odlično pomaga. Preberite si gradivo v prilogi.

New Report

Close