Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vlažilan krema in puder – suha koža

vlažilan krema in puder – suha koža

Prosim za pomoč!
Imam izrazito suho kožo in v prvi vrsti iščem dobro vlažilno nego. Zmetala sem že ogromno denarja, ampak nisem našla prave. Ali mi koža burno odreagira ali pa se krema enostavno ne vpije, koža pa je še naprej suha.
Iščem pa tudi dobro prekriven puder, ki mi ne bi dodatno izsušil kože. Sem spet preizkusila marsikaj in večinoma neuspešno. Ali ni dovolj prekriven ali pa se mi luskice še bolj vidijo.
Sem prav obupana in ne vem več, kaj naj. Brez pudra pa spet ne morem biti, ker imam res obupno kožo, rdečico, fleke, rdeče bunčice – obup.
Mi lahko kaj svetujete? Hvala vnaprej.

Dermasan. http://www.anaya.si/sl/produkti/aktivne-kreme/dermasan

Dodam še kapljico Lotus olja.

jaz imam to kremo, imam tudi zelo suho im občutljivo kožo..namažen se s to kremo, s pudrom pa samo pod očmi in tam, kjer se mi zdi, da moram kaj prekrit..ne vem, koliko si stara, jaz sem 38 in imam to, je super..

https://www.ecco-verde.si/lavera/basis-sensitiv-vlazilna-krema-proti-gubicam

probaj tudi kaj od mixe..

Za suho kožo so vlažilne kreme strup, še posebej pozimi. Ker še bolj izsušijo kožo. Če hočeš, da vlaga ostane v koži, jo moraš nekako zakleniti noter, to pa narediš z mastno kremo.

Se pravi mastna krema, ali pa kombinacija vlažilni serum spodaj in mastna krema čez.

Pa mal je treba vztrajat, zadeva se ne popravi čez noč.

Zdaj krem je na tržišču malo morje, če imaš občutljivo kožo, je res vprašanje, kaj ti bo ustrezalo. Poskusi kakšno čimbolj naravno zadevo, samo tudi tu ni vse zlato kar se sveti, poskusi dobit kakšne testerčke.

Zdravo,

sama uporabljam Paula*s choice. Vrh… naroči vzorčke in sprobaj. lp

priporočam uporabo eteričnih olj in dobrega olja; recimo arganovo olje je odlično, jaz uporabljam sicer mandljevo ( sploh zdaj pozimi je odlično, saj naredi tanek film na koži in jo super ščiti pred prostimi radikali in mrazom)Od eteričnih olj pa sivko, ki je vsestranska za vse tipe kože, ampak dodaš samo kapljico v olje in naneseš na obraz.
Puder pa uporabljam že leta in leta od Vicy in sicer za suho kožo…Sem zelo zadovoljna in ne menjam za nič na svetu.
Občasno pa tudi BB medium prav tako od Vicy. Ker imam suho kožo jo obvezno nanašam po običajni vlažilni negi.

Noro, koliko težav sem imela včasih s kožo – pri nosu in na bradi mastno, na čelu presuho… Nikakor da se mi stvar uredi, pa sem bila reden gost pri kozmetičarki…

Potem sem med številnimi poskusi naletela na linijo Anemarie Boerlind, ki jo od takrat redno uporabljam in moram priznati, da mi res ustreza. Naj bi bila naravna kozmetika brez dišav. In koža se mi je popravila, pravzaprav imam zelo lepo kožo. Ali je na to vplivalo še kaj drugega, ne vem, v glavnem njihove kreme uporabljam že skoraj 15 let.

Puder pa mi najbolj ustreza Estee Lauder – res je dražji, a zame neprecenljiv in nezamenljiv!

Jest sem enkrat probala testerček od nivee kreme, pol so mi pa vsi rekli, da imam drugačno kožo in od takrat dalje uporabljam vedno niveo, čeprav nikoli isto vrsto, pa tudi če bi jo rada se ne da, ker se stalno spreminjajo.

Vse so govorile, da imajo mastno kožo po nivei kremi, to je zato, ker se višek ni vpil, ampak če imaš pa suho kožo po tem, je pa zato toliko slabše za kožo dolgoročno. Tako da naši znajo vse tisto, kar je dobro uničit…. pa ne govorim samo o državi, še kremah…. pri nas se res ceni samo dobesedno d r e k, pa če so to ljudje ali stvari.

Kot že zgoraj povedano – potrebuješ hranljivo kremo, ne vlažilno! nabavi si torej nekaj mastnega.

Jaz pod kremo uporabim suho olje z E-vitaminom- navdušena.

Kje ga pa kupiš?

Hvala vsem. Bom kasneje v miru raziskala vaše predloge in pobrskala po internetu o vsem predlaganem.
Z olji sem tudi že poskusila (mandljevo in kokosovo, seveda vsakega posebej) in ni bilo učinka, ker koža enostavno ne pije, ampak na njej, pa naj dam še tako minimalno, ostane mastne filter, spodaj pa koža enako izsušena, z luskami, groba.
Za si bolj predstavljat naj vm povem, da ko sem si z vatko čistila puder, so mi na obrazu ostajali koščki vate, ker so se pač zataknili za mojo grobo kožo.
Obupana sem in enostavno ne vem več, kaj naj.

ti potrebuješ kremo za zelo občutljivo kožo..ne za suho…tudi jaz imam tako kožo…mogoče kakšna krema, ki je primerna tudi za take, ki imajo dermatitis…meni je zelo ustrezala od Mixa.

Kje ga pa kupiš?[/quote]

V lekarni.

jaz podobno, suha, občutljiva koža. Vlažilne kreme vse samo poslabšajo, olja so pa brez učinka ali tudi slabšajo stanje. Hranilne kreme so tiste, ki pomagajo proti suhosti, kvaliteta pa še proti občutljivi koži. Trenutno sem na Melvitini hranilni kremi in končno je moja koža srečna.

Namesto, da kožo kar naprej iritiraš z vsemi poskušanji, pojdi do dermatologa, da bo sploh jasno, kaj je s tvojo kožo, da zrihtaš osnovo. Mogoče nato niti ne boš več potrebovala pudra, ki načeloma na razdraženi koži ni najboljša rešitev, poleg ostalih težav.
Kreme Avene so drugače zelo ok linija, ki so tako za dojenčke kot odrasle, če zaprosiš, bi morda dobila tudi testerje.

Pojdi na spletno stran planet lepote, tam ti bodo priporočali kaj uporabljati, jemati moraš le sestavinsko kvalitetne kreme z antioksidantii, vlažilce in maščobe, kar vse firme omenjene tukaj niso. Lahko ti ogromno napišem vzrok suhe kože, zakaj, kaj ne uporabljati in kaj lahko vendar zdaj nimam časa.

Imam podoben problem kot avtorica te objave pa me zanima ali je katera mogoče uporablja kreme ZIAJA s kozjim mlekom in kakšne so vaše izkušnje s to linijo?Kar zadeva uporabo pudra pa jaz uporabljam Maxfactor-jev Ageless Elixir 2 in 1 Foundation Serum. To je puder s serumom. Na moji suhi koži se mi kar obnese pa tudi cena je OK.

Bejba, iz kje pa si?
A bi prišla k meni in sprobala par kremic + pudrov?

Namreč, jaz sem našla svojega aduta, ekarniško kremo Avene – love it!
In za čez imam Deborah puder, nobenih težav, nobenega srbenja, nobenih mozoljev … nič nič nič.

Prej – suha, srbeča, rdeča koža … iskala, iskala, iskala kreme … pa te, pa one,
pa takšne in drugačne … reskirala in si kupila serum in kremo od Avena – noro!
Kakšna sprememba, koža žari!

In potem mi je promotorka rekla, ker je to zaščita kože (najprej serum, potem krema),
naj probam dati kateri koli puder čez in da vidim, kako bo.
In imam sledeče pudre oz. BB kreme, največ uporabljam pa Deborah DD puder:
– Vichy BB krema,
– Collistar BB krema (oba odtenka, ki sta na voljo),
– Collistar prekrivni puder in
– Deborah puder (na voljo imam 2 odtenka).

Kreme za sprobat pa imam:
– Avene,
– Collistar,
– Bottega verde,
– Shiseido … še kakpna bi se našla, ne da se mi zdaj hodit v kopalnico in pogledat ;()

Sprašujem pa zato, od kod si, ker bi lahko komot prišla k meni vse to sprobat,
da ne kupuješ, ker zadeve pač niso poceni :/

LP Ana 🙂

Tudi jaz ti svetujem obisk dermatologa. Tole, kar ti opisuješ, definitivno ni samo “navadna” suha koža.

Do takrat (čakalne vrste so dolge, sploh z napotnico) pa ti svetujem linijo Eucerin AtopiControl, dobi se v lekarnah.

Kupi si kremo, ki vsebuje ureo. Ta zadržuje v koži vlago. Zvečer si na kožo nanesi še olje za kožo.

[/quote]

Hvala ti za vse napisano in prijazno ponudbo. Če bi bila bliže, bi se z veseljem odzvala, ampak sem iz Mb.

[/quote]

Hvala ti za vse napisano in prijazno ponudbo. Če bi bila bliže, bi se z veseljem odzvala, ampak sem iz Mb.[/quote]

Kaj pa, če nekaj časa nabiram testerčke in ti jih vse pošljem? 🙂

New Report

Close