Najdi forum

priprava na dojenje

Živjo! Sem v 30 tednu prve nosečnosti, pa me zanima glede priprav na dojenje. Kako ste vi pripravljale prsi(bradavice) na kasnejše dojenje, da niste imele (vsaj upam) prevelikih težav kasneje? Kaj bi mi priporočile? vnaprej se vam najlepše zahvaljujem in lep dan vam želim, bye!

Draga Tina,
ker imam vdrte bradavice sem si jih tuširala z mrzlo vodo, z brisačo utrjevala in po navodilih v knjigah izvlečevala, pa sem vseeno imela obakrat krvave bradavice in imela kar nekaj časa probleme (se mi zdi, da kakšen mesec). Moja dva sončka sta oba vlekla kot nora.
Poskusi, morda ti ne boš imela problemov.
Srečno dojenje in materinstvo,
Karin

Draga Tina, na naslednjih straneh je članek, ki ti bo verjetno odgovoril na vsa vprašanja:
http://med.over.net/klinicne_stroke/porodnistvo/dojenje/priprava_med_nosecnostjo.htm

nova
Uredništvo priporoča

Karkoli boš slišala od dobronamernih nasvetov mam, tašč, babic, sosed in še koga, ti svetujem – skozi levo uho notri, skozi desno pa ven. Tudi v knjigah se na informacije in podatke ter nasvete ne gre najbolj zanesti. Vse moraš jemati bolj z rezervo in bolj kot splošno informiranost, nikar pa se prebranega ne drži za vsako ceno. Najbolj koristne nasvete ti bodo dali v šoli za starše, katero obiskuješ v 7. mesecu nosečnosti.
Če si slučajno slišala za nasvet, kot je drgnjenje brdavic z brisačo, da se bodo le te utrdile – je to larifari. Dokazano je, da z draženjem brdavic ob koncu nosečnosti lahko sprožiš dodatno povečanje hormona v krvi, ki kasneje seodeluje pri nastajanju mleka, kar lahko privede tudi do prezgodnjega poroda.

Jaz imam vdrte brdavice in verjemi mi, da je tudi mene skrbelo, kako bom dojila. Glede na informacije, ki sem jih dobila v šoli za starše, sem si dojke pustila pri miru, kar je edino pravilno! Za vse poskrbi telo oziroma mati narava sama!
V porodnišnici sem dobila nastavek za dojenje (Avent, iz silikona) in dojenje je od takrat naprej kot pesmica. Ko mali prvič povleče skozi nastavek, ti vakum sam potegne brdavico ven in sesanje se lahko prične. Z nastavkom dojim vseskozi in tudi pediatrinja mi je povedala, da nastavek nič ne vpliva na nepravilen razvoj otrokove čeljusti, ker mora otrok kljub nastavku še vseeno sesati in močno vleči, če želi ,da se mleko izceja iz dojke.
V trgovini dobiš po dva nastavka v kompletu, priporočam ti od Aventa. Nastavke prekuhavam vsak dan in so zelo kvalitetni. Uporabljala jih boš lahko, dokler boš dojila.
Vsekakor pa če težav z brdavicami nimaš, pa še toliko bolje. Dojke in brdavice pusti pri miru, po porodu pa le veselo na delo – dojenje. Sprva te bo pri dojenju malce bolelo, nato pa se v roku parih dni brdavice lepo utrdijo in postanejo neobčutljive na bolečino.
Želim ti veliko sreče in veselja s svojim malim pikcem!

Jaz se nisem posebej pripravljala, le prebrala sem si o dojenju ( da dojiš kolikokrat hoče otrok…). Nas začetku sem imela zelo bolećče bradavice, pa so mi sestre dale Bepanthen ( roza ) za mazat, pa je bilo b olje. Če je res hudo, da te najprej full bolijo bradavice , lahko uporabiš prsne nastavke ( Aventove ), dobiš jih npr,. v lekarni> Jaz sem jih kupila, a nikoli uporabila. Sin je star 9 mesecev, še vedno se dojiva. Dojenje je super, sem ter tja so tudi težave ( sama sem imela tudi mastituis- vneteje dojk), ker sem imela toliko m,leka, čeprav sem si ga morala tudi izčrpavati. Dobila sem zdarvila, in bilo je bolje, 3 dni sem si9 mleko izčrpavala in ga tako ohranila. Zato samo en nasvet- čimveč preberi , na dojenje pa se pripravi psihično- namreč če se odločiš da res hočeš dojiti. potem ti to tudi uspe, tiste težave če sploh so že prenmagaš, danes je na voljo dovolj pripravkovm,….Srečno in uspešno

Jaz se nisem posebej pripravljala, le prebrala sem si o dojenju ( da dojiš kolikokrat hoče otrok…). Nas začetku sem imela zelo bolećče bradavice, pa so mi sestre dale Bepanthen ( roza ) za mazat, pa je bilo b olje. Če je res hudo, da te najprej full bolijo bradavice , lahko uporabiš prsne nastavke ( Aventove ), dobiš jih npr,. v lekarni> Jaz sem jih kupila, a nikoli uporabila. Sin je star 9 mesecev, še vedno se dojiva. Dojenje je super, sem ter tja so tudi težave ( sama sem imela tudi mastituis- vneteje dojk), ker sem imela toliko m,leka, čeprav sem si ga morala tudi izčrpavati. Dobila sem zdarvila, in bilo je bolje, 3 dni sem si9 mleko izčrpavala in ga tako ohranila. Zato samo en nasvet- čimveč preberi , na dojenje pa se pripravi psihično- namreč če se odločiš da res hočeš dojiti. potem ti to tudi uspe, tiste težave če sploh so že prenmagaš, danes je na voljo dovolj pripravkovm,….Srečno in uspešno

New Report

Close