Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj ima veliko ljudi negativen odnos do debelih ljudi?

Zakaj ima veliko ljudi negativen odnos do debelih ljudi?

Ljudje močnejše postave so velikokrat zasmehovani in obdani z žaljivkami. In meni ni čisto jasno zakaj!
Ne razumem tega?!
Sploh moški, velikokrat rečejo:
– “Ja, s to žensko pa ne bi mogel imeti nič, ker je (pre)debela…” ali
– “Saj ima lušten obraz, ampak je predebela, da bi šel z njo na pijačo.”

Tudi pri sklepanju novih prijateljstev se mi zdi, da ljudje gledajo na debele ljudi bolj z distance in neodobravanjem…. in se raje družijo z vitkejšimi.
Kot, da je pa zdaj najbolj pomembno koliko kg viška ima nek človek.
Pa nekako še razumem, da se tako obnašajo otroci, ne pa odrasli ljudje!
Meni pa je najbolj pomembno kakšen je človek po karakterju, ter da je vesele naravi in pozitivno naravnan pa četudi s 30 kg plusa.
In prav obilnejše ženske se velikokrat izkažejo bolj prijetne za družbo in manj obremenjene z vsem, kot kake suhice!

pa se ti res zdi čudno?

Jaz imam rada debelušne, dobrovoljne ljudi.

Ljudje imamo vedno odpor in gnus do stvari, katerih nas je strah.

Videz je (na žalost) več vreden kot vsi ostali čuti skupaj.

To je njihov zorni kot, dlje od tega ne vidijo, ker imajo s sami sabo hujše probleme kot višek kg.

In obratno za tiste ki kritizirajo shirane ženske…

ČE se omejiš na telo človeka in preveč na zunanjost si odpel v odnosih, ni pričakovati neke globine(odnosa)s “tvoje” strani.

Res pa da je višek/manjko tudi nek pokazatelj da lahko ne štima na več področjih, pa vendar najprej človeka prav spoznaj, potem pa o njem blebetaj.
Meni se tudi marsikdo upira, pa je zame to tudi en test, ogledalo kdo sem in kaj je moj “namen”…

Moji otroci ne žalijo ljudi z močnejšo postavo, ker so tako vzgojeni.
Med mojimi prijatelji in znanci se najdejo eni s takimi, drugi z drugačnimi postavami, a očitno sem v taki družbi, kjer se s postavami drugih ne obremenjujemo in ne dajemo pripomb. Imamo drugačne teme za pogovor.
Važen je značaj, karizma.

mislim, kaj imam jaz z kilogrami, ki jih nosijo drugi?
Opažam, da se z drugimi obremenjujejo najbolj tisti, ki bi morali največ narediti s samim seboj.

Zato, ker je na prvo žogo lahko imeti občutek, da si boljši od enega debeluha ? Zakaj si boljši ? Ker je o/ona očitno slabič, ki se ne more zadržat, da ne bi žrl kot pujs. Na kilah se naše slabosti hitro poznajo in ocena, da si slabič pade v trenutku. Pa čeprav smo si zelo različni in imamo vsak svoje slabosti ( smo škodoželjni, zavistni, odvisniki takih in drugačnih sort – od cigaret, odnosov, obrekovanja, teka, ….), je na zunaj vidna res samo odvisnost od hrane. Res redki so debeli zaradi bolezni kot take ( motnje v presnovi in podobno), vs iostali smo predebeli izključno in samo zaradi načina življenja.

Jaz v tvojih opisih ne vidim nobenega žaljenja.

Logično, da ljudje zbiramo, s kom bomo poslali svoje gene naprej glede na zunanje dejavnike, ki izkazujejo zdravje. So tudi znanstveniki dokazali, zakaj so nam nekateri privlačni, drugi ne. Vse je v zdravju in dobrih genih. To ni žaljivo, to je naravno.

Kar se prijateljstva tiče, pa ne razumem. Poznam kar nekaj močnejših z veliko prijatelji in obratno. Če ne gre za aktivno druženje, kje močnejši ne bi zmogel, ne vidim ovir za čvekanje ob kavi. Večina ostalih tudi ne. Razen če misliš na tiste kekce, ki ponudijo prijateljstvo v upanju, da bo nekoč nekaj več.

Tebi je pomembno to, nekomu drugemu pač izgled. Sploh kar se tiče intime, je meni tudi. Sorry, tako pač je.

Jaz pa misli, da ljudje največkrat kritizirajo druge in pri njih iščejo napake, ker iščejo samopotrditev in potrebujejo to, da se sami počutijo bolje. Po navadi gre za ljudi s slabo samopodobo (čeprav navzven ne izgleda tako) in pomanjkanjem zaupanja vase. Če imaš pošlihtane stvari sam s sabo, se z drugimi ne ukvarjaš na tak način. Sploh pa če bi vsak človek pometal pred svojim pragom, bi imel za celo življenje dovolj dela.

Tudi recimo v službi, jih dobiš po nosu, če imaš preveč kg.
Moški se pogosto spravijo žaliti debelejše ženske, čeprav so tudi sami debeli.
Recimo na RTV se občasno pojavijo govorice, da so katero od napovedovalk umaknili, ker se je preveč zredila. Potem pa gledaš kakega moškega, debelega, ki vseeno sme voditi neko oddajo.

Po moje se tako počutijo tisti, ki se sami sebi zdijo debeli.
Sicer pa, kdo gleda na zunanjost, ubogi ko ga doleti starost.
Sama pa nikoli ne gledam na embalažo ampak na vsebino kakšna je v njej, če me razumeš.
Pa, meni se nekateri malo bolj okrogli zdijo prav luštni.
Motijo pa me smrdljivi tobakarji, alkoholiki…sem verjetno na nos bolj aklih 😉

Lahko gre za pomisleke glede karakterja. ‘Ta je ekstremno debel, nažira se kot pujs, nima volje, da bi poskrbel za lastno zdravje’ – tako nekako. To nekatere ljudi zelo odbija.

Tudi življenjski slog ni vedno združljiv pri fit ljudeh in pri debelih. Nekateri debeli so aktivni, ampak večina jih ni. Kaj bodo takšni počeli v družbi, ki gre rada skupaj v hribe, na tenis, itd.?

Nekateri pa so pač samo plehki in jih odbija videz debelih ljudi.

Pa gotovo so še drugi razlogi. Tako kot debelih ne moremo kar kategorično združiti v eno skupino z enakimi lastnosti, tudi ljudi, ki debelih ne marajo, ne moremo. 🙂

O debelih in “veselih” imam jaz svoje mnenje. Ne poznam namreč nikogar…..
Eni stalno na dietah, ene folš vsaki bolj šlank. To se kaže tudi tule gor s temami, ki jih le te odpiranju v želji po prepričevanju vseh ostalih.
Jaz jemljem človeka kot celoto, izgled, karakter, energetsko ujemanje med nama. Pri izbiri partnerja, je bil pa, in je še vedno, zunanji izgled kar pomemben. Z veselimi in debelimi pa brez problema prijateljujem : )

Dokler potem na vsakem kofetu poslušaš o raznoraznih starih in novih dietah, pa kapsulah, pa čajih… Me ta izjava še zdaleč ne prepriča.
No, tudi odpiranje vedno novih tem na isto vižo me ne…

Kolikor vidim, ste se v tej temi javili bolj ali manj samo predebeli, ki se sedaj tolažite z mislijo da je z okolico nekaj narobe. Pa ni. Debelost je v 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je bolezenske debelosti) znak zasvojenosti, lenobe in požrešnosti. Jaz pa ljudi s takimi karakteristikami ne želim imeti v svojem krogu. Tako kot vi ne marate ob sebi pijancev in prešvicanih smraduhov. Še kaj ni jasno?

zato, ker debeli odžirate hrano otrokom, ki so bili še v času Janše v Sloveniji lačni.

Bi bil pa hec, da se nam ta debelim en takle primerek pridruži …. Polna same sebe, ampak v življenju pridejo tudi nepričakovane stvari …. in kot se zdajle počutim privoščljivo …. bi bil res hec, da si nekoč debela tudi ti.

Dokler potem na vsakem kofetu poslušaš o raznoraznih starih in novih dietah, pa kapsulah, pa čajih… Me ta izjava še zdaleč ne prepriča.
No, tudi odpiranje vedno novih tem na isto vižo me ne…[/quote]

Meni je zanimivo, da o dietah kar naprej razlagajo suhice. Seveda ne vse suhice.
Debele pa nikoli ne razlagajo o dietah. Zanimivo to.

Meni je pa čisti užitek, ko me suhci, ki radi žalijo debele ljudi, pri športanju ne dohajajo.
Daleč od tega, da bi vsi žalili.
Ampak tisti, ki ponavadi žalijo debele, so sami tudi leni in brez kondicije.

Strinjam se s tabo v vsem, le z zadnjim odstavkom si ustrelila kozla.
Je bilo res treba potunkati suhice?
Vidiš, da si se ujela v isto zanko, kot jo očitaš drugim?

In seveda, ker izgled sploh ni pomemben, hodite okrog s sivimi lasmi, brez make-upa, s kosmatimi nogami in v razvlečenih pajkicah, a ne?

LOL

Ja, s sivimi lasmi okrog hodim. LIčila se nisem nikoli.
In noge imam kosmate. Vsake toliko jih depiliram, ampak daleč od tega, da bi jih redno depilirala.
Pajkic pa ne nosim.

New Report

Close