Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Lidl, Eurospin, Hofer

Lidl, Eurospin, Hofer

Berem spodnjo temo in spet se ponavlja ista zgodba.Spodnji sloj, ki kupuje v teh trgovinah krčevito trdi da ni spodnji sloj in srednji sloj krčevito trdi da ni nižji srednji sloj oz.spodnji sloj.Ja kdo drug pa še redno kupuje v teh trgovinah kot spodnji sloj? Kdo drug še kupuje pofl oblačila in junk food? Nihce drug, kot samo vi, ki šparate pri hrani, ker si boljse hrane pač ne morete privoščiti.Je to tako težko priznati? Tudi če ste anonimni?

Ti pa maš hude probleme. Kaj pa je pri vas na mizi? Škampi, kaviar, biftek……ahahahahahah. Ne pametuj dokler ješ kruh in sol, ker za kaj boljšega, glede na napisano nimaš.

Kako si primitivna, sploh ne vem kaj naj recem drugega.

Ojoj, umiri se no, da te ne bo fršlok…….

He he, kje pa tebe čevelj žuli?
Ti povem iz prve roke, redno kupujem v teh trgovinah, oblačil ne, hrano pa in niti v sanjah ne zato, ker si je v drugih trgovinah ne bi mogla privoščiti. Grem staviti, da imam dosti več denarja kot ti in še marsikdo. Zakaj kupujem tam? Iz preprostega razloga, ker sem človek, ki želi in hoče nekaj ustvariti in nisem človek, ki bi denar metal skozi okno. Ne vem, če razumeš, pa nič hudega 😛

Poznam tipa, ki ima avto vreden vec kot 150.000,00$ in zahaja v te trgovine 🙂 tako da tvoja teorija ne drzi 🙂

Pa saj nekatere stvari sploh niso tako poceni, vsaj v hoferju. Jaz redno kupujem bio izdelke, super so, ampak prav poceni pa tut ne.z

Ne vem, v kateri sloj spadam, dohodkov imamo za jurja na osebo.
Kupujem povsod, ker imam vse trgovine v radiju max 500m.
Zakaj kupujem v Hoferju in Eurospinu? Ker cenim svoj denar in ne dam za neko stvar vec, kot je vredna!
Zakaj bi placala tabletke za pomivalca 12€, ce jih dobim v Hiferju za 7? Zakaj bi placala cistilo za kopalnico 3€, ce ga dobim v Eurospinu za dober euro? Pa gre za odlicne zadeve, nobene razlike med njimi in recimo Somatom ali Ajaxom ali cem drugim pac iz Mercatorja ali Spara.

Nas sosed je samski, dohodka ima nekje okoli 4 jurje (vem, ker je javen), kuha izvrstno, smo bili veckrat pri njem na festi. Kupuje v Hoferju, vecinoma, takole za vsak dan. Recimo prsut si pa naroca iz Spanije. Toliko o tem, kdo kupuje v diskontih.

Sem ti že par dni nazaj napisala, pa ti bom še enkrat. Sama ima za naše razmere precej dobro plačo (1500-1600), mož ima s.p. in mesečno služi 4000 – 5000 evrov. Pri hiši imamo novo insignio in mercedesa; imamo avtodom in imamo novo hišo. Vse smo si pošteno zaslužili, ker oba trdno delava – nič nama ni bilo podarjeno, tudi starši v smislu denarja niso mogli pomagati (zato pa toliko raje popazijo na vnučke).
In kje kupujem? Hofer, Lidl, Eurospin in šele nato nanese kdaj pa kdaj najboljši sosed. Zelo redko grem v SPar, v Tuš ne hodim, ker mi enostavno ni všeč.
Na hrani ne varčujemo v smislu, da je meso ali zelenjava v omenjenih trgovinah slabša (meso je daleč najboljše v Hofer-ju in E.Spinu)..Gavrilovič pašteta je za enako količini v Lidlu precej cenejša kot v Mercatorju..Lahko bi ti še marsikaj naštela, pa ti ne bom, ker ti si kot tisti osel, ki rine z glavo skozi zid in vztraja pri svojem. Res me zanima kakšne življenjske težave imaš; ampak očitno zelo velike. Po moje si tudi nevoščljiva.
Ti povem še razlog, zakaj ne kupujem v “trgovinah, ki so po tvoje za bogate”? Ker se mi zdi neumno za enako količino nečesa popolnoma enakega odšteti več..in to v enem letu nanese kar nekaj evrov. Raje dam manj (in nikakor ne slabše) in denar porabimo za družinske izlete, piknike,…

Ti si pa zvrtaj luknjo v koleno od slovenske fovšije.

A potem lahko jaz tebi rečem, da če nimaš spodnjega perila od Victorie Secret (pa ga sama nimam, ker mi je ravno tako neumno), da si najnižji sloj? Daj si vzami nekaj časa zase in razmisli o svojih besedah.

Ko bi ti avtorica dojela, kakšne primitivne izjave daješ …

Jaz kupujem v teh trgovinah ker zakaj bi dala več denarja za boljšo hrano ce lahko dobim junk hrano za polovico denarja?Pa se isto se naješ

Škoda na tako lepo jutro, sploh brat take snobe, kod je una zgoraj.

Sem ti že par dni nazaj napisala, pa ti bom še enkrat. Sama ima za naše razmere precej dobro plačo (1500-1600), mož ima s.p. in mesečno služi 4000 – 5000 evrov. Pri hiši imamo novo insignio in mercedesa; imamo avtodom in imamo novo hišo. Vse smo si pošteno zaslužili, ker oba trdno delava – nič nama ni bilo podarjeno, tudi starši v smislu denarja niso mogli pomagati (zato pa toliko raje popazijo na vnučke).
In kje kupujem? Hofer, Lidl, Eurospin in šele nato nanese kdaj pa kdaj najboljši sosed. Zelo redko grem v SPar, v Tuš ne hodim, ker mi enostavno ni všeč.
Na hrani ne varčujemo v smislu, da je meso ali zelenjava v omenjenih trgovinah slabša (meso je daleč najboljše v Hofer-ju in E.Spinu)..Gavrilovič pašteta je za enako količini v Lidlu precej cenejša kot v Mercatorju..Lahko bi ti še marsikaj naštela, pa ti ne bom, ker ti si kot tisti osel, ki rine z glavo skozi zid in vztraja pri svojem. Res me zanima kakšne življenjske težave imaš; ampak očitno zelo velike. Po moje si tudi nevoščljiva.
Ti povem še razlog, zakaj ne kupujem v “trgovinah, ki so po tvoje za bogate”? Ker se mi zdi neumno za enako količino nečesa popolnoma enakega odšteti več..in to v enem letu nanese kar nekaj evrov. Raje dam manj (in nikakor ne slabše) in denar porabimo za družinske izlete, piknike,…

Ti si pa zvrtaj luknjo v koleno od slovenske fovšije.

A potem lahko jaz tebi rečem, da če nimaš spodnjega perila od Victorie Secret (pa ga sama nimam, ker mi je ravno tako neumno), da si najnižji sloj? Daj si vzami nekaj časa zase in razmisli o svojih besedah.[/quote]

Ne vem, kaj od mesa kupujes v Eurospinu, ampak ze en cas je pri njih meso vecinoma zanic. Imeli so super pecenice, ki so zdaj zanic, pa se marsikaj. Dobro meso ima Hofer, pa Lidl tudi, ampak njihovo, ne “zeleni Jurij” al kaj je tisto kao slovensko. Drugace pa meso kupujem v Perutnini Ptuj v njihovi tgovini, se se najbolj splaca, vsaj kar zadeva perutnino.

Jaz kupujem hrano v teh trgovinah. Obleke pa ne, ker niso po mojem okusu.

Sem ti že par dni nazaj napisala, pa ti bom še enkrat. Sama ima za naše razmere precej dobro plačo (1500-1600), mož ima s.p. in mesečno služi 4000 – 5000 evrov. Pri hiši imamo novo insignio in mercedesa; imamo avtodom in imamo novo hišo. Vse smo si pošteno zaslužili, ker oba trdno delava – nič nama ni bilo podarjeno, tudi starši v smislu denarja niso mogli pomagati (zato pa toliko raje popazijo na vnučke).
In kje kupujem? Hofer, Lidl, Eurospin in šele nato nanese kdaj pa kdaj najboljši sosed. Zelo redko grem v SPar, v Tuš ne hodim, ker mi enostavno ni všeč.
Na hrani ne varčujemo v smislu, da je meso ali zelenjava v omenjenih trgovinah slabša (meso je daleč najboljše v Hofer-ju in E.Spinu)..Gavrilovič pašteta je za enako količini v Lidlu precej cenejša kot v Mercatorju..Lahko bi ti še marsikaj naštela, pa ti ne bom, ker ti si kot tisti osel, ki rine z glavo skozi zid in vztraja pri svojem. Res me zanima kakšne življenjske težave imaš; ampak očitno zelo velike. Po moje si tudi nevoščljiva.
Ti povem še razlog, zakaj ne kupujem v “trgovinah, ki so po tvoje za bogate”? Ker se mi zdi neumno za enako količino nečesa popolnoma enakega odšteti več..in to v enem letu nanese kar nekaj evrov. Raje dam manj (in nikakor ne slabše) in denar porabimo za družinske izlete, piknike,…

Ti si pa zvrtaj luknjo v koleno od slovenske fovšije.

A potem lahko jaz tebi rečem, da če nimaš spodnjega perila od Victorie Secret (pa ga sama nimam, ker mi je ravno tako neumno), da si najnižji sloj? Daj si vzami nekaj časa zase in razmisli o svojih besedah.[/quote]

mi je kar nerodno, ko te srečam.
z ženo zasluživa pol manj, imava samo en avto, pa še ta ni mercedes, nimava avtodoma, nimava več nove hiše, tudi midva trdo garava, le da nisva tako zelo poštena, kupujeva pa samo kar rabiva, res pa da nikoli paštete.

pa hvaliva se tudi ne prav veliko…

Ma dejte no v merkicu še ceneje po novem,no jaz potemtakem spadam v naj nižji sloj jaz babuske:-(

Joj kaksne neumnosti pisete in o cem se pregovarjate.
Grozno je to da je vecini samo zunanjost pomembna.
No sej na Zalah bomo pa vsi isti nivo.

Sem ti že par dni nazaj napisala, pa ti bom še enkrat. Sama ima za naše razmere precej dobro plačo (1500-1600), mož ima s.p. in mesečno služi 4000 – 5000 evrov. Pri hiši imamo novo insignio in mercedesa; imamo avtodom in imamo novo hišo. Vse smo si pošteno zaslužili, ker oba trdno delava – nič nama ni bilo podarjeno, tudi starši v smislu denarja niso mogli pomagati (zato pa toliko raje popazijo na vnučke).
In kje kupujem? Hofer, Lidl, Eurospin in šele nato nanese kdaj pa kdaj najboljši sosed. Zelo redko grem v SPar, v Tuš ne hodim, ker mi enostavno ni všeč.
Na hrani ne varčujemo v smislu, da je meso ali zelenjava v omenjenih trgovinah slabša (meso je daleč najboljše v Hofer-ju in E.Spinu)..Gavrilovič pašteta je za enako količini v Lidlu precej cenejša kot v Mercatorju..Lahko bi ti še marsikaj naštela, pa ti ne bom, ker ti si kot tisti osel, ki rine z glavo skozi zid in vztraja pri svojem. Res me zanima kakšne življenjske težave imaš; ampak očitno zelo velike. Po moje si tudi nevoščljiva.
Ti povem še razlog, zakaj ne kupujem v “trgovinah, ki so po tvoje za bogate”? Ker se mi zdi neumno za enako količino nečesa popolnoma enakega odšteti več..in to v enem letu nanese kar nekaj evrov. Raje dam manj (in nikakor ne slabše) in denar porabimo za družinske izlete, piknike,…

Ti si pa zvrtaj luknjo v koleno od slovenske fovšije.

A potem lahko jaz tebi rečem, da če nimaš spodnjega perila od Victorie Secret (pa ga sama nimam, ker mi je ravno tako neumno), da si najnižji sloj? Daj si vzami nekaj časa zase in razmisli o svojih besedah.[/quote]

mi je kar nerodno, ko te srečam.
z ženo zasluživa pol manj, imava samo en avto, pa še ta ni mercedes, nimava avtodoma, nimava več nove hiše, tudi midva trdo garava, le da nisva tako zelo poštena, kupujeva pa samo kar rabiva, res pa da nikoli paštete.

pa hvaliva se tudi ne prav veliko…[/quote]

Tudi mi se ne hvalimo, da ne boš mislim – želela sem samo avtorici nekaj povedati..in ni bl moj namen hvaljenje, daleč od tega.
In ni ti treba biti nerodno, ne bova se nikoli srečala. In če si naši otroci kdaj želijo pašteto, v tem ne vidim nič slabega.
Me zanima, kaj vse pa ti zmečeš vase??

Da se vam ljubi…

Vedno eni in isti omejenci, ki se trudijo prepričat, da ste zato ker vi kupujete v Konzumu višji sloj, bog i batina, … a ti res vrjameš da če kupiš, pa recimo čokoladne kroglice za v mleko da so tiste iz Konzuma kvalitetnejše, majo manj cukra in Ejev in druge svinjarije, kot ti ste iz Lidla??? Ha ha ha. Jaz kupujem v Sparu, Konzumu, Lidlu in Hoferju, edino v Eurospin nikoli ne grem. Kam potem spadam???

Najbolj zabavni pa ste tisti, ki kupujete v hrčkatorju, čakate, da blagajna izpljune vse možne pike,da blagajničarka sprocesira vse možne kupone in popuste in mislite, da ste zaradi tega kaj več 🙂

Priznam vam edino to, da ste res bogati. Ker kdor ima toliko časa na voljo za zapravit…. je res bogat.

Ja uboga revica! Tvoje življenje pa je res brez vsebine, duhovno revno.
Niti denar, niti Bog ti ne more pomagati.

Res ne razumem nekoga, ki se obremenjuje s takimi nepomembnimi stvarmi, kot to, zakaj nekdo kupuje v Hoferju, kdo kupuje v Mercatorju in kdo še vedno kupuje špecerijo v Avstriji in Italiji. Vsak kupuje in naj kupuj tam, kjer mu je ceneje, bližje ali pa je nekako mogoče tudi čustveno navezan na neko trgovino. Naprimer ravno pri nama z možem, to zadnje prevladuje. Nisem bogata, imam točno 407,00 €/mesečno na družinskega člana, s tem plačujem hrano+položnice, smo pa 3 osebe. Najbližja trgovina mi je ercator, v sosednji vasi, ki sicer ni hipermarket, ampak tisti normalne velikosti, kjer dobiš poleg špecerije, še kako drugo malenkost. V njem delajo trgovke, ki jih ne bi zamenjala za nič na svetu, so prijazne, vljudne, domače, za pomagat in naredit uslugo 1 A. Pri tem gledam, da kupim idelke iz blagovne znamke, če jih le dobim, koristim ugodnosti s kuponi, ko pa izberem določeno število pik v enem obdobju (nazadnje sem jih zbrala za 50 € ) sem jih izkoristila za nakup vinjete, ki sem ji samo doplačala razliko. Včasih pa me seveda zamika tudi kaka druga trgovina, po navadi je to Hofer, takrat pa kljub temu zapravim več, saj te zamika kakšna stvar, ki se ti zdi ugodna, kasneje ugotovim, da bi zdržala tudi brez nje in tako sem spet pristaš “svoje” trgovine, ker tam točno vem, kje se nahaja roba, ki jo nujno potrebujem.

Vedno eni in isti omejenci, ki se trudijo prepričat, da ste zato ker vi kupujete v Konzumu višji sloj, bog i batina, … a ti res vrjameš da če kupiš, pa recimo čokoladne kroglice za v mleko da so tiste iz Konzuma kvalitetnejše, majo manj cukra in Ejev in druge svinjarije, kot ti ste iz Lidla??? Ha ha ha. Jaz kupujem v Sparu, Konzumu, Lidlu in Hoferju, edino v Eurospin nikoli ne grem. Kam potem spadam???[/quote]

Takole po pisanju bi rekla da nedvomno v nižji sloj.

dejstvo je da je diskont pač diskont in vemo komu so te trgovine namenjene. Sam veliko nakupujem v avstriji in opažam da vedno bolj prihaja tudi smetana iz ljubljane.

New Report

Close