Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Strah pred alergičnimi reakcijami

Strah pred alergičnimi reakcijami

Pozdravljeni,

zaradi alergije na Ospen (koprivnica po celem telesu) sem dobila grozno fobijo pred alergijami, predvsem pred alergičnimi reakcijami (anafilaksija). Bojim se predvsem nove hrane in novih zdravil. Kar se tiče ostalih alergij kot vem imam samo alergijo na sonce&slano vodo in blažjo alergijo na cvetni prah. Do sedaj nisem dobila nobene hujše alergične reakcije na hrano ali zdravilo. Pred kratkim so mi odkrili, da Imam tudi hipokalemijo, ki naj bi povzročala razne nevšečnosti (tudi alergije) in zato sem se tega še bolj prestrašila. Ker sem veliko pod stresom imam močno oslabljen tudi imunski sistem. Danes sem popoldan pojedla banano (pojedla sem jo že večkrat pa se ni zgodilo nič) in naenkrat sem dobila občutek srbečega ustnega neba, srbeče kože, krčev v trebuhu, rdeče pekoče oči in občutka dušenja v grlu. Občutek dušenja in občutek srbenja so izginili – krči v trebuhu in rdeče pekoče oči pa imam še vedno. Sedaj me zanima, ali se lahko alergija pojavi iznenada – zaradi slabega imunskega sistema (tudi če si živila, zdravila) jemal že večkrat prej? Kaj pa anafilaktična reakcija – ali se lahko tudi pojavi iznenada (po živilih, zdravilih), ki si jih že jemal (ali ko jih prvič poskusiš) ali se prvo pokaže alergija na določeno zadevo in lahko to posledično pripelje do te reakcije? Namreč karkoli zaužijem in me začne dušiti kot prvo pomislim, da sem dobila anafilaksijo in da me bo pobralo (ker prizadene celo telo in so znaki zelo podobni anksioznosti oz. napadom panike – skrbi me kako vedeti ali je psihičnega izvora ali je res anafilak. reakcija – omotica, razbijanje srca, težko dihanje, bolečina v trebuhu itd.)

LP

Anafilaktične reakcije se lahko pojavijo na hitro in na stvari, na katere pred tem nismo bili alergični. Tudi druge stvari se lahko pojavijo na hitro in pred njimi ne trepetate, kot na primer padec po stopnicah, druge nesreče, vihar, napad ledvičnih kamnov. Tovrsten strah pred boleznimi je bolezen sama po sebi in porebujete zdravniško pomoč.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Teh anafilaktičnih reakcij me je tako strah, da si preprosto ne upam skoraj nič jesti in posledično sem zelo blizu anoreksije saj sem bila že pred tem suha, sedaj pa sem v roku meseca shujšala za 6 kg. Ker kot sem že napisala karkoli pojem se počutim nelagodno. Ali se takšen strah da zdraviti samo s psihoterapijo ali bi morala uvajati kakšne antidepresive (ker to bi bila muka zame, saj se tablet tudi izogibam).?
In še to… Včeraj sem bila po dolgem času na snegu in sem zaradi mraza začela težko dihati – šel mi je v nos, občutila sem dušenje v grlu, čutila sem bolečino in pritisk v očeh in glavi in meglilo se mi je pred očmi. Ali sem mogoče postala občutljiva na hlad (alergija?) ali je to povezano s padcem telesne teže ?

nova
Uredništvo priporoča

Ta vaš strah je bolezen sama po sebi. Verjetno boste potrebovali zdravljenje tako v obliki tablet, kot psihoterapije (o slednji boste morali povprašati na kakšnem drugem forumu). Nihče ne mara tablet kar tako. Vprašanje je bolj, če vas bolj motimo tablete, ali bolezen, ki jo zdravijo…. Kar se tiče simptomov in “simptomov” vztrajam na mnenju, da je vaša glavna težava v glavi.
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close