Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Zavračanje goste hrane pri 7 mesecih

Zavračanje goste hrane pri 7 mesecih

Pozdravljeni.

Imam fantka starega 7mesecev in pol. Gosto hrano uvajava od 5 meseca dalje.
Zanima me ali je normalno da do sedaj še nimava vsaj enega obroka (npr.kosilo)
goste hrane brez mleka. Namreč vsakič ko mu ponudim gosto hrano (sadje, zelenjava,žitne kašice)
skozi zapira usta in mu moram včasih na silo dat žličko v usta, da poje vsaj 4 žličke goste hrane na obrok.
Občutek imam, da hoče samo mleko in drugo ga ne zanima. V posvetovalnici so mi svetovali naj
začne jest gosto hrano, ker če ne bo anemičen. Dnevno spije caa 900 ml mleka (teža ob porodu 2770g, sedaj 8500g) in poje caa. 6žličk(kosilo kaša) in 4žličke (večerja kaša).

Kaj mi svetujete?

Hvala za odgovor.

V tej starosti si seveda želimo in je tudi prav, da otrok poskuša druge okuse in začne uživati starosti in telesnim potrebam primerno hrano. Preveč mleka vedno povzroči zavračanje druge hrane in dolgoročno, v nekaj mesecih tudi slabokrvnost.
GH, ki jo pripravite, naj bo okusna, obrok začnite pol ure prej, kot je otrok že hudo lačen, po obroku pa kontrolirajte količino mleka. Če je obrok GH primeren, običajno popijejo še 30 ali 50 ml mleka, več pa ne. Mleko po primernem obroku dodajte čez 15 ali 20 minut (ko telo že sporoči, da ni več lakote).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close