Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oddaja stanovanja v najem

Oddaja stanovanja v najem

Pozdravljeni,
razmišljam o oddaji stanovanja v najem. Stanovanje je veliko 60m2 (dvosobno), v Ljubljani (Nove Fužine).
Koliko mislite, da bi lahko bila mesečna najemnina?

Čez palec 500€ je za Bežigradom, predvidevam da je na Fužinah podobno, ali odtenek ceneje.

------------------------------------------------------------------------- Zmanjšajmo izpust toplogrednih plinov. Namesto govedine, si raje privoščite svinjino ali perutnino.

Jaz sem leta 2000 za garsonjero (20m2 v štepanjskem naselju), dala takratnih 500 nemških mark (nekje 250€, če se ne motim).

nova
Uredništvo priporoča

v Šiški, Bogu za hrbton, v neki zakotni ulici v bloku , niti 40m2, samo najemnina 400,00 €..
Ostali stroški so kar , s centralnim ogrevanjem skupaj 550.00 €….Vseeno ogromno..

Je precej ja. Da gre ena osnovna plača samo za stanovanje in stroške je to kar hud udarec 🙁

Zato pa tisti ki nimajo, raje garsonjero najamejo, tisti ki pa imajo, pa ne rinejo direkt v blokovska naselja, ampak raje investirajo v višjo kvaliteteo življenja pa gredo v Murgle, Mostec, Vrhovce…nekam malce na rob.

------------------------------------------------------------------------- Zmanjšajmo izpust toplogrednih plinov. Namesto govedine, si raje privoščite svinjino ali perutnino.

Ni druge kot da si podobna stanovanja ogledaš na Bolha in Nepremicnine.net . Tako boš ugotovila pravo najemnino. Poleg kvadrature na najemnino vpliva oprema in njena starost ipd.

Kolega daje za 70m2 v Novih Jaršah cca 470. Staro 40 let, prenovljeno 3 leta nazaj a stara kuhinja, ostala oprema iz Ikee.

Jaz pa razmišljam o najemu, ampak ne v Lj, v Mb. Kdo plačuje stroške? A je to dogovor med mano in najemodajalcem ali moram vse sam plačat+najemnino?

po vecini moras placevati stroske+najemnino.
razen ce zivis izkljucno v kaksnem stanovanju polnem studentov, ko ima sobica 5kvadratov, takrat sem imela fiksno ceno 120€ :)) v mb.

470 Eurov + stroški v Ljubljani, 2-sobno stanovanje staro 30 let, popolnoma prenovljeno in na novo opremljeno.

Če imaš novo, moderno opremo zlahka dobiš 500 evrov plus stroške. V Šiški ali Bežigradu bi dobila še več. Cenejša je najemnina v zasebnih hišah, vendar tja ponavadi nihče noče.

Center, 100 kvadratov, lasten vhod, nova oprema, lasten parkirni prostor, drvarnica in garaža – 400 eur + stroški.

A se ti hecaš? A ti resno pričakuješ, da ti bodo drugi plačevali stroške????

Kaj pomeni lasten vhod? Obstajajo tudi stanovanja, ki nimajo lastnega vhoda?

Npr., da nimaš skupnega hodnika z ostalimi? Al kako naj ti to razložim?

400, ker se za 450 dobi ze dvo in pol sobno na isti lokaciji.

Hvala vsem za odgovore.
Vsaj malce informativno da izvem, da ne bi postavila kake pretirano nizke ali pretirano visoke cene, ko se bom pač definitivno odločila o oddaji.

400 eur bi bila primerna najemnina, če je stanovanje lepo in funkcionalno opremljeno + ima parkirni prostor. to je bruto, ker moraš še od tega zneska odvesti davek 22.5 5. tak da ene dobrih 300 eur čistega na mesec ostane potem.

Hvala.
Najprej moramo očitno malo renovirat. Sprva sem mislila, da ne bi, saj se tudi malo bojim, da vse lepo uredim, na koncu pa najemnik vse uniči. Ne rečem, da so vsi taki, se pa dogaja.

New Report

Close