Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi darovali organe?

Bi darovali organe?

Tej anketi manjka vprašanje, če bi ob/po svoji smrti darovali organe, kajti tudi v času življenja lahko daruješ kakšen organ, ne da bi moral zato umreti. Brez večine organov ne moremo živeti, zato to anketo vidim kot tako vprašanje.

Vsi, ki bi se z darovanjem strinjali, ali veste, da vam morajo organe odvzeti takrat, ko ste še živi in vse čutite oz. umrete prav zaradi tega posega? To resnico zelo skrivajo, se pa jo da najti kje zapisano. Najdite mi zdravnika, ki bi bil pripravljen darovati kakšen svoj organ.

Svojcem sem naročila, naj mi v primeru možganske smrti zdravniki poberejo vse, kar jim pride prav.

Bi in bom, če bo kaj uporabnega.

Ne pretiravaj, avtorica. Govoriš, kot da bi doktorji klali čisto zdrave mladce zaradi organov.

Organe se odvzema sicer zdravim, ampak možgansko mrtvim ljudem, ki jih pri življenju ohranjajo samo še naprave. Niti slučajno človek tega več ne čuti, ker je možgansko mrtev in se ne zaveda ničesar več. Po posegu res nastopi smrt, ampak tudi pred posegom bi, če bi človeka odklopili z naprav. In te resnice nihče ne skriva, ne vem, od kod ti to.

Nakladaš in lažeš. Sicer pa ne, ne bom darovala, eventuelno svojim otrokom.

Ne, ne bi. Tudi ne bi dovolila, da kak organ presadijo meni. V krogu mojih znancev se je zgodilo (sicer ne v Slo.), da so na vse mile viže hoteli človeku pobrati organe po prom. nesreči. Je bil zaprmej možgansko mrtev. Žena ni dovolila, človek je danes živ in zdrav, brez vsakih posledic. Kdor zaupa zdravnikom, jim pač naj, jaz jim ne zaupam niti toliko, kolikor je črnega za nohtom.

Glede na pohlep po denarju, se bo mogoče nekoč pojavila farma vzgoje ljudi za rezervne dele….odrezani in nevedni od sveta, dobri za žetev organov.

------------------------------------------------------------------------- Zmanjšajmo izpust toplogrednih plinov. Namesto govedine, si raje privoščite svinjino ali perutnino.

Še na krvodajalskem so me odklonili,ne vem če sem primerna darovalka organov.
Sem pa sestri vedno govorila,če bo rabila ledvico ji takoj dam(pred boleznijo).

http://svet24.si/clanek/novice/crna-kronika/55d6105fdc4e0/obupani-slovenski-oce-prodajam-ledvico-ker-nimam-za-hrano

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Je ze kar krepko nekaj let, kar so se dobile takrat se kartice darovaca in jo imam, prav tako so vsi moji seznanjeni s tem, da naj ob primeru moje mozganske smrti in preden izklopijo aparate, ki delajo namesto mojega srca in pljuc, poberejo iz mojega telesa vse, kar je se uporabno za koga drugega.

Prav tako pa poznam razliko med komo in mozgansko smrtjo in ne zelim, da me tudi v komi ohranjajo mesece ali pa celo leta.

Vidiš, tako se potem dogaja, videno v filmih velikokrat. Ponesrečenec je samo vroča roba za presaditev organov, da bi ga zdravili pomislijo šele v drugem planu, če svojcev ne morejo prepričati za darovanje. Možganska smrt je samo možganska, sicer bi človek bil mrtev, kajne? Naj me kdo prepriča, da so edino možgani tisti, ki živijo, vsi ostali organi pa so odvisni od njih. Če bi bilo tako, tudi za presaditev ne bi bili več primerni.

Ostali organi v telesu so uporabni samo zaradi tega, ker delo mrtvih mozganov prevzamejo stroji, ob izklopu strojev tudi ostali organi v nekaj urah propadejo.

Ampak film je film, veš. Ko pa kaj takega sicer posredno, pa vendarle vsak dan spremljaš, na koncu pa še izveš, za kako vsoto se je bolnišnica pobotala z ljudmi, da zgodba ni prišla v javnost … Na kratko povedano, te mine.

Ste prebrali knjigo Rdeča zanka? Se splača.

Kamot darujem kri in bi še kaj drugega, kar me ne ubije.

‘Nenebi’ in Sulejman, zelo se strinjam z vama!
Možganska smrt? Izmišljotina pogoltnih elit, ki jim je humanost tuja in jim gre izključno za profit. To je samo trgovina, kjer se obračajo ogromni denarci. Za odvzem organov dajo človeku anestezijo!!! Pa ne mi rečt, da tako ali drugače mrtev človek rabi narkozo!
Ljudje, spreglejte raje, bomo več dobrega naredili za svet kakor z darovanjem življenja!

Nikoli!Znanost še premalo ve,oz.se ne morejo zmenit kdaj točno nastopi smrt.V današnjem času,ko ni več nobenih vrednot,nobene morale,ne bi zaupala nobenemu.V želji da bi čim prej prišli do organov,lahko spregledajo pomembne signale.Še premalo vemo o marsi čemu,kaj šelo o smrti.
Sploh pa zagovorniki naravnega in normalnega,spoštujte božijo voljo,ko te bog pokliče k sebi,maš da greš,brez golfanja

Sem prebrala Rdeco zanko ze pred leti in sem se vedno prepricana v to, da naj moje dele, ce bo kaj uporabnega, porabijo…

Barca in vsi drugi zagovorniki, ti verjetno tudi tega ne veš, da zarodku, ki ga mama ne mara donositi, dajo najprej smrtno injekcijo v srce, da živemu ne trgajo udov, ko ga vlečejo ven. No, včasih pa tudi tega ne naredijo, ker dele zarodkov drago prodajajo. Seveda se tudi o tem ne govori javno, a v dobi interneta vseeno izvemo dovolj o tej krutosti.

Če kdo hoče, naj. S tem ni nič narobe. Narobe pa je tako bobneče reklamiranje presaditev, ki zamolčuje vse pomisleke in zatajuje vse primere, ko možgansko mrtvi ljudje niso bili mrtvi, narobe je siliti svojce, da naj vsekakor pristanejo na odvzem organov, da ne govorim o tem, kako narobe je to, kar so hoteli pred časom uvesti – namreč, da se pri uradno ne izraženi in zapisani volji sme človeka kar razrezati za rezervne dele. Sicer pa mora veljati samo eno pravilo – kdor je proti darovanju, mora biti tudi proti prejemu. Vse drugo je stvar osebne odločitve.

Ti bi rajši, da bi živemu trgali ude, kot praviš, ali kako?

Ne , da se mi brat vsega mojo sestrično so izklopli v četrtek pa …

jaz ne bi

Google -> transplant memory

Je kdo pomislil na to, da gre pri darovanju organov za uzakonjeno ubijanje?
Tako kot pri splavu.

Nekateri zelo pretiravate in delate slona iz nič!
Pri mrtvem darovalcu lahko dele telesa zdravniki odvzamejo šele takrat, ko je po vseh predpisih ugotovljena smrt. Sodobna medicina je možgansko smrt, t.j. dokončno odpoved delovanja celotnih možganov, sprejela kot smrt posameznika. Takšno odločitev so sprejele tudi vse velike veroizpovedi sodobnega sveta.
Zakonsko je področje strokovno izredno dobro urejeno. Zakoni s tega področje
http://www.slovenija-transplant.si/index.php?id=temeljne-naloge&L=2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}27{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}22
Če bi bila kakšna koli špekulacija glede postopkov ugotavljanja možganske smrti ali darovanja organov, da bi to prišlo na dan ali če bi šlo izključno za bogatenje ali izkoriščanje, da bi to v najkrajšem možnem roku prepovedali (danes se nič nehumanega ali nezakonitega ne more dolgo skriti, ker imamo preveč novinarjev in ostalih, ki bi naredili marsikaj za “dobro zgodbo”).
V Sloveniji Transplant, ki je vključena v Eurotransplant, so na voljo kredibilne informacije zelo dobrih strokovnjakov iz tega področja.
Vsak človek lahko daruje kri, lahko daruje kostni mozeg ali celo eno ledvico, v času življenja, po smrti, ko pa nam telo svojci v glavnem kremirajo, pa je popolnoma vseeno kam gredo naši organi (postopek odzvema organa je podoben postopku pri obdukciji – če torej tej ne nasprotujemo, ne vem zakaj bi nasprotovali odvzemu organov).

Kaj bi na tisoče in tisoče ljudi, če svojci umirajočega ne bi bili toliko sočutni, da se odločijo darovati organe, da lahko nekdo drug ostane živ?
Vem, da je to zelo občutljivo področje, vendar menim, da bi bilo prav, da imajo absolutno prednost prejema organov tiste osebe, ki so tudi sami darovalci organov.
Opredelitev ZA darovanje:
http://www.slovenija-transplant.si/index.php?id=opredelitev-za-darovanje&L=2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2527{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}22

Dober film na to tematiko je Seven pounds:
http://www.imdb.com/title/tt0814314/

Drugo je običajno, že neštetokrat slišano/prebrano navijanje za transplantacijo, samo tole bi poudarila:
“Vem, da je to zelo občutljivo področje, vendar menim, da bi bilo prav, da imajo absolutno prednost prejema organov tiste osebe, ki so tudi sami darovalci organov.”
Veliko tistih, ki nasprotujemo darovanju organov, tudi ne dovolimo prejema organov. Je tudi edino dosledno, le je nekaj ne, je ne v obe smeri. Jaz recimo ne bi imela nobenega ugovora, če bi bilo tudi zakonsko določeno, da je prejemnik organov lahko samo darovalec organov.

New Report

Close