Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek lahko zahtevaš injekcijo na stomatoloski

lahko zahtevaš injekcijo na stomatoloski

http://med.over.net/forum5/read.php?151,10817965,10819202#msg-10819202

Laho zahtevam injekcijo zaradi sarjenja po razbolelem zobu, ki je zaradi prejšnjega posega bolec ze nekaj dni? Jutri grem tja…

sem ze pisala na to temo

Jasno da zahtevaj injekcijo. To ja ni nedolzna bolecina. Ce ne bo dala, pa reci da gres drugam. Naroci se pri privatniku, ki dela vedno z injekcijami.

zadnjem posegu srm ji rekla, da naj mi jo da in da jo placam, pa je rekla, da nima kaj boleti, ker je mrtev zob..mene je vseeno bolelo in še vedno me… rekla je, da je injekcija brezplačna in jo dajo kadar pricakujejo da bo bolelo… ne razumem..v istem zdravstvenem pa zdravniki dajejo injekcijo ze za menjavo plombe, kar meni ni dala se nikoli… kako je zdj s tem?

Tudi jaz sem imela leta nazaj z enim mrtvim zobom-je rekla zdr.da mam sinuse vnete-pa ni blo to-sem šla privat,je dala injekcijo,čistla zob ,zaplombirala in 10let mir.In ja mrtev zob tudi lahko boli.

Mogoče bos pa kaj dosegla, če ne bos zahtevala, ampak prosila.

In ne, mrtev zob ne more boleti. Če boli, ni bil do konca pozdravljen, ima nekje še en neociscen zobni kanal. Kaj naj sicer boli, če ni več živca?

Pri kanalih je malo drugače kot pri plombah. Glede na to, da ti je odstranila polnitev in potem čistila kanal, je bolje, da nimaš injekcije. Ko čisti kanal, rabi zobar vedeti, kdaj je prišel do konca, takrat začutiš bolečino. Če je omrtvičeno, ne čutiš nič. Pri čiščenju kanalov še nikoli nisem dobila injekcije.

Jo prosila… ja bolelo je…:/

Jaz jo pa vedno odklonim, razen pri čiščenju kanalov. Če je zobozdravnik za kaj, bo zelo dobro vedel, kdaj bo na koncu kanala, tud brez mojega opozorila.

Imaš pravico do brezbolečinskega zdravljenja, je pa res, da ponavadi pri vnetjih ponavadi injekcija ne prime.
Tudi, če predvidevajo ob mrtvih zobeh, da naj ne bi nič bolelo in ker si tam nekaj govorila o posegih, dajo injekcijo, če se vseeno pojavijo bolečine in jih ne zdržiš ali pa, če se opravljajo takšni in drugačni posegi.

Pri tebi glede na stanje, je vprašanje, če bo injekcija prijela. Vprašanje, če ti jo bo sploh dala, če ti jo že ob tem, kar ti je delala, ni dala.
Vzemi kakšen močan analgetik.

Mene noben zobar ne vidi na stolu, če mi ni pripravljen omiliti bolečin. Kaj šele, da bi pri tem sodeloval.

Tak zob gre ven in seveda dobiš tista mamila, da ne boli.

seveda lahko zahtevaš injekcijo. Je pa res odvisno od izbire stomatologa, ali jo bo dal ali ne. Po moje so tam uredu in dajo. V zdravstvenih domovih pa ne dajo radi, ker se z injekcijo poveča čas namenjen pacientu.. v čakalnici pa imajo vedno nabasano…
4x ti je že delala revizijo? Pogumna… po navadi dajo napotnico za stomatološko, so pa dolge čakalne vrste. Pri zasebniku endodontologu so pa zadeve res drage. Se ti splača tudi brez injekcije pretrpet… če se zob sploh lahko še reši. Srečno.

Jutri me bodo zgledA takoj vzeli k mi bo nujno dala..sam ne vem kaj bodo tam naredili…

Aja, imaš nujno…. mogoče je pa res počeno.. :(..
Nima smisla ugibat.. bodo že vse ugotovili, kaj pa kako… saj so strokovnjaki.
Po posegu pojej močan analgetik in počivat!

Bom dobila bolnisjo kake dva dni?

Če bodo zob pulili, ali delali apikotomijo, potem bo bolniška. Po navadi jo dajo, kadar so šivi in AB.

Bolniska za puljenje zoba? Zakaj že?


To je blo enkrat. Sedaj dajo injekcijo in vseeno dobro naredijo. Meni jo vedno da za vse.

New Report

Close