Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek MIGRENA

MIGRENA

Že tretji dan me hudo muči migrena. V četrtek sem imela zelo stresen dan, komaj, komaj sem zmogla obdelati podatke in jih poslati v tujino, potem, ko je napetost popustila, sem pa vedela, da zadeva ni bila prav v redu narejena, me je začelo stiskati v levi polovici glave. Bliski ped očmi, nazobčane slike in spačeni obrisi slik v mojem vidnem polju. V želodcu sem čutila tiščanje, sililo me je na bruhanje, poskusila sem hitro vzeti naglesin. Za silo je slabost popustila, vzela sem še enega in danes še enega. Pa ni nič z menoj. Komaj, komaj se držim pokonci. Še v temi ne morem ležati, ker me ne prestano sili na bruhanje.
Pomagajte….

Ne gre le za to ali je tableta dovolj močna ali ne za tvojo vrsto glavobola – ti bi poleg tega verjetno rabila še kak močan relaksant, pomirjevalo (resno), a kolikor vidim naokoli ljudje delajo klasične napake. Vzamejo 1 tableto in pričakujejo olajšanje. Če ni hudo, je to mogoče, povečini pa tako zelo premalo, da je vse skupaj nič. Vzeti je treba po navodilih, torej npr. 3x na dan tablet, nekaj dni. Včasih popusti bolečina šele po 2-3 dneh, če pa ne jemlješ pravilno, pa sploh ne. Ti si ena teh, vzameš tableto in upaš. In naslednji dan spet. Nivo protibolečinske in protivnetne učinkovine je že zdavnaj izginil iz krvi. A to je le delček tvoje težave. Če se ne boš vzela v roke in začela delat na sebi na obvladovanju stresa, je tale epizoda le začetek nečesa še veliko hujšega. In potem zdravit psihosomatska obolenja? S strani zdravnikov čisto nemogoče.

Pozdravljena, kot prvo, ti Nalgesin ne bo nič pomagal, zato ti svetujem drugačno terapijo: Kombinirane praške (brez rcp.), Cafetin (pri nas se ga ne da dobiti, najbližje Hrvaška), ali pa kakšen Ketonal, Analgin, mogoče Nalgesin forte (vse to z rcp.), greš do svoje os. zdravnice.
Zamegljena slika je avra, ni nič hudega, je pa svarilo da te bo začela boleti glava, tako da je dobro takoj vzeti tbl., pa še slika se izostri po cca. 5 min., no meni pomaga.

Caffetin dobiš v vsaki lekarni v prosti prodaji tudi pri nas in še eno zdravilo (pozabila ime) s popolnoma enakimi učinkovinami. Meni sicer ne pomaga nič (2 tbl na enkrat), le še bolj mi je slabo, eni tu na forumu ga pa zelo hvalijo. Sicer pa ja, zdravilo na recept, ker v prosti prodaji je vse bolj labavo in takoj, ko začutiš, še preden se bolečina razvije.

Vzamem Nalgesin. Včasih ne pomaga. Kadar mi je za zraven še slabo, počasi cel dan pijem ta veliko Coca Colo ali pa vsi večkrat skuham kavo. Tole s coca colo namesto kofeina se pri meni dobro obnese in zelo zmanjša slabost. Pomaga samo, če začneš piti še preden te slabost sili na bruhanje.

Kako se vzameš v roke in s čim delaš na sebi ?

Mojo teto so tudi občasno mučile migrene, vem pa, da je takrat vzela tableto Avamigran. Sedaj teh tablet ni več v prodaji, izdeluje pa jih Bosnalijek iz Sarajeva. Mogoče se jih dobi na Hrvaškem ali kje drugje .
Se pa spomnim, da so se nekoč stare ženske pogovarjale, da je za glavobol najboljše spiti skodelico črne kave s sokom limone, da je to tudi proti slabosti.
Pomaga tudi dati se v mir – ležati v miru v (zatemnjeni) sobi.

Ce se migrena ponavlja obisci nevrologa. Ne vem zakaj bi trpela. Meni noben nalgesin pa nic drugega ne pomaga kot npr. IMIGRAN.

Pri meni je bila migrena z avro povezana z vnetjem želodca in črevesja. Od kar sem drastično spremenila prehrano, se mi migrena ne pojavlja več. Izjemoma se mi je ponovila, ko smo bili v toplicah na dopustu in sem jedla v hotelski restavraciji. Je trajalo dva meseca, da sem spet uredila prebavo in po tistem je bilo vse spet OK.

hude migrene..Pomagal samo Avamigran, če sem pravočasno vzela ..Ponavadi sem samo ležala z zaprtimi očmi,
na čelo sem si dajala hladne obkladke. Menjavala sem jih. pasalo mi je, da sem s hladno krpo drsela po čelu, sencih,
pa tudi kar po lasišču. Masirala sem s prsti okrog oči, po sencih, po celi glavi. In včasih se je res zgodil čudež, da me je v hipu prenehala bolet glava.Tega prekrasnega dogodka se ne da opisati.
Včasih pa sem samo bruhala cel dan, potem je prišla čudna slabost, letela sem na WC, da je vse zletelo iz želodca, in bolečina je kar odplavala…Imela sem jo veliko let.Migrena in želodec sta zelo povezana

Če si prepozno vzela tableto, ti ne bo nič pomagalo. Najbolje da odležiš. To da si pokonci, ti še poslabša stanje. Posebej, če imaš auro. Jaz bruham, driskam, stojim lahko le toliko, da pridem do wc. Pomaga mi imigran, ampak samo če vzamem ob prvih simtomih. Ne čakam, da vidim ali bo navaden glavobol ali migrena.

Nalgesin in Cafetin po1 tableto. Spijem skupaj z raztopljeno tableto ORS. Ležem v tišino in v hladen prostor. Pomaga.

JAz moram ob hudem napadu vzet Imigran skupaj s komb.praškom, ter ležanje v temi z mokro ruto na čelu. Čelo mi včasih tako gori, da si ga hladim s kockami ledu, pomaga mi tudi da si hladim zatilje.

Zdravnika prosi za triptane, ki so zdravila, ki specificno omilijo migreno. V skupino spadajo Imitrex, Imigran, Maxalt, Naramig, in drugi.

Triptane ti mora predpisati nevrolog na osnovi predhodnega pregleda.
Kar opisujes je tipicna migrena z avro,ki jo je potrebno ustrezno pravocasno prekiniti.
Nauci se umiriti v stresnih situacijah,dovolj spi ter imej ritem hrane,ki ti ustreza. Telo te opozarja na nekaj….pomirjeval ne potrebujes!

verjetno si potem dobila kontra učinek od tablet in te je glava začela še bolj bolet…tako se je meni zgodilo prejšnji teden, ko me je glava obupno bolela skoraj 5 dni…sem vzela 1 nalgesin, pa čez pol dneva še enega, pa naslednji spet..in sem vzela 4 nalgesine..glavobol pa z vsako tableto hujši..če prvi ne pomaga, je bolšje ne vzet več tablet…poglej si glavobol(migrena), ki ga povzročijo prav protibolečinske tablete…kot kontra učinek…
jaz zdaj tablet več ne jemljem(imam migreno že od osnovne šole) včasih še probam z eno tableto..če pomaga, pomaga takoj, če ne..pustim, da glava sama neha bolet…nimam pa avre..

Hvala vsem, ki ste mi pomagali.

Pri meni je popolnoma enako. Kljub mnogim zdravljenjem, se mi to ponavlja najmanj trikrat na mesec. Ne znam in ne morem živeti tako kot bi morala.

Tako je z menoj.

Jaz imam podoben problem in sem se dolgo časa matrala z Lekadoli. Vzela sem po 2 skupaj in ponavljala in se je to vleklo par dni in celo kak teden. Zdaj pa ko me samo malo začne bolet vzamem ali Imigran sprint ali pa Zolmitriptan Actavis- ta se stopi v ustih in ti ni treba popiti vode, kar pride prav, če ti je ful slabo. Moraš pa za ta zdravila do svojega zdravnika. Meni moja najprej ni verjela, da imam migrene, potem sem morala pisat dnevnik, potem me je poslala k nevrologu, tam pa so me še na CT. Mi je pa nevrologinja rekla naj v času avre ne vzamem tablet, ampak potem ko avra popusti. Jaz ti svetujem, da greš do zdravnika in ob prvih znakih vzameš Imigran in če ne popusti lahko še enkrat ponoviš. Ko se navadiš kako in kaj, je veliko bolje in bolj obvladljivo. Jaz sem včasih potem ko popusti cel dan kot cunja, ampak boli pa ne več. Lekadoli in Nalgesini ne rešijo problema, ampak samo podaljšujejo agonijo.

https://www.facebook.com/stopmigrena/

Migrene se llahko zelo uspešno omilijo ali celo odpravijo.

Potrebno je raziskat ali so res migrene ali so glavoboli.

Prav tako je potrebno poiskat vzroke,kaj človeku privede do migrenskih napadov.Ali so poškodbe v vratu,glave,poškodbe mišice,težave v ramenih,prisilna drža,nepravilna drža,nepravilno ležanje,…

Že samo z vadbo se zgornjega dela telesa se v kratkem času migrene omilijo,postanejo redkejše ali pa celo izginejo.Če pa je huda težava v poškodovanih mišicah in vezeh pa s kakimi terapijskimi prijemi za odpravo teh.

meni je migrene uspešno odpravila smola industrijske konoplje/CBD (nad 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}).

Meni je telovadba uspešno odpravila migrene.

New Report

Close