Prehrana in kulinarika

namaz k velikonočni šunki

Default avatar
Ker bom imela letos na velikonočnem zajtrku kar nekaj ljudi, bi poleg velikonočne šunke in hrenovega namaza ponudila še kak drug namaz. Poleg bodo še pirhi in topla prata. Prosim za vaše ideje oz. kaj bi lahko še zraven postregla.
Default avatar
Živjo,
sicer ne vem kakšen hrenov namaz sama delaš, ampak meni je najbolj všeč smetanov hren. Neredim ga tako, da naribam nekja svežega hrena in ga dodan v skledico skupaj z lončkom kisle smetane, malo posolim, dodam še žlico hrena v kozarčku (najboljši mi je od kolinske) in dobro razmešam. In to je to! Simple, quick& good :)
Lani pa sem naredila enako s pasirano mercatorjevo skuto (ima nekakšen okus po kisli smetani, mastna pa je precej manj) in dodala vse zgoraj naštete sestavine + samo kakšno žlico kisle smetane in je bilo enako dobro.

LP, zala
Default avatar
lahko pa narediš tudi hren z jabolki, naribaš hren ter jabolko, pomešaš in sočni hren je pripravljen. Sladko pekoča varianta, ki paše k šunki in jajcem.
Default avatar
VESELE PRIBLIŽAJOČE SE PRAZNIKE OGI

PRILOGE

JABOLČNI HREN
naribaj :hren (ga malo posoli ,čez 15 min oplahni z vrelo vodo , manj peče
-odcedi ) ,med tem naribaj jabolka in jajca -hladna .
V skledo daj omenjene tri sestavine , dodaj malo bučnega olja in
razredčenega jabolčnega kisa , dosoli , POSLADKAJ- sladkor ,
premešaj ter dober tek , jaz dodam še narezane - domače suhe klobase
-tista drobne , ne salame .
ZA BRALCE:
sladkor in kis , ohranira svežo barvo
sol in olje pa omogočata trajnost 3-4 dni , če kaj ostane
količin ne omenjam ,ker so odvisne od lastnega okusa , kar pomeni-
dodajaj postopoma ,probaj ... vedno je bolje manj , ker še lahko dodaš .

Da pa ne bi tako komplicirala , kot sem omenil , je čudovita priloga -
--OLUPLJEN , z nožem nastrgan hren .
L P OGI
Default avatar
Jaz pa naredim hren s pomarančami in sladko smetano.

Takole gre:
Sladko smetano stepem, hren naribam in ga vmešam vanjo, posolim in dodam na koščke narezano pomarančo, nekaj koščkov malce pomečkam, da dajo hitreje od sebe sok in ni potrebno predolgo čakati, da se okusi pomešajo. Količine po občutku, poizkušaš pač.

Nama z možem (in širši družini) je ta najboljši.

Res pa je, da je dober samo tisti dan, potem se smetana sesede in dobi čuden okus.

Dober tek.

Mateja
Default avatar
No, jaz pa delam hren s kislo smetano in pomarančami. Postopek pa isti kot s sladko.