Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Imate raje kavo ali čaj?

Imate raje kavo ali čaj?

Včasih sem pila kavo, pa žal spadam med tiste “all or nothing” ljudi, se pravi, da grem rada do konca in spijem kofeta, kolikor mi zapaše, kar pa je žal preveč. Ko sem nehala kadit, sem opustila še kavo, zdaj pa si večkrat privoščim zeleni čaj, ki pa ni tako addictive kot kava, saj če mi je kdaj zmanjkalo kave, sem bila zjutraj čisto preč, dokler nisem dobila svoje doze; če pa mi zmanjka zelenega čaja, ga nič ne pogrešam, pač spijem metinega. Kako pa vi?

Kava – en prst kave in 3 litre mleka (karikiram :))
Zeleni caj – z okusom breskve
Crni caj – z okusom vanilije in mlekom

Imam pa razlicna obdobja .. zdej pozimi pijem vec caja .. poleti pa kavo z mrzlim mlekom ponavadi 🙂

Kave nikoli, zadnje čase pa kar dosti črnega čaja. Za razliko od kave, čaj vsebuje tudi nekaj antioksidantov in ostalih koristnih snovi. Pa ne prime tako močno kot kava, pa tudi potem padec ni tako močan.

------------------------------------------------------------------------- Zmanjšajmo izpust toplogrednih plinov. Namesto govedine, si raje privoščite svinjino ali perutnino.

Zjutraj skodelico kave z mlekom.
Čez dan zeleni čaj z obilico limone.
Ali šipkov z limono.

Kava[sup]2[/sup]. Sadni ali zeliščni čaj občasno.

Kavo pijem trikrat na dan, čaj pa pijem trikrat na leto.

Pijem oboje. Odvisno od dneva in situacije. Ponavadi zjutraj kava z mlekom, čez dan čaji. Lahko je to zeleni ali rdeči, spijem pa veliko metinega čaja in kamilice. Kdaj pa kdaj tudi popoldne kavica, obvezno brez mleka.

Samo čaj. Najraje imam oolong, tudi zelenega, nekaj črnega, kdaj tudi kaj drugega. Zeliščne vsake toliko. Pozimi spijem kar nekaj skodelic dnevno, vedno brez vseh dodatkov. Poleti običajno le za zajtrk. Kave sploh ne pijem, mi je enostavno zanič.

poleti kavo, pozimi čaj … zakaj je temu tako, mi pa še danes ni jasno 🙂

Ne pijem kave, no mogoče 1 x na 2 meseca iz aparata. Čaj pijem zelo pogosto, menjavam čaj – kompot za pitje vsak dan.

Raje imam pravi čaj. Kavo pijem, kadar sem neprespana (ne da bi se zjutraj hitreje zbudila, ampak kadar se mi zaradi pomanjkanja spanja ali pozne ure spi in komaj zdržim pokonci). Včasih si jo zaželim zaradi okusa ali pa poleti v obliki ledene kave, najraje tik pred kakšno fizično aktivnostjo. Sicer ima kava zame za vsak dan preveč kofeina, poleg tega je pa preveč adiktivna.
Pravega čaja ne pijem vsak dan, ker telesa nočem navaditi na vsakodnevno dozo kofeina; čeprav mi je večina pravih čajev zelo všečnih okusov.

Ma, oboje imam rada. Kavo z mlekom spijem vsak dan eno, če imam obisk, dve. Čaj pa, kakor se spomnim, sadnega ali zeliščnega. Edino poleti pa še res menda nisem čaja pila. 🙂

Kavo pijem v petek popoldne, soboto in nedeljo zjutraj, ostale dni pa pehtin ali metin čaj. Ker nimam FBja, moram pa kdaj na kakšnega kofetka v lokal. Grozna sem, vem. 😉

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Kava, kava, kava… Vedno in povsod. Najraje turška. Brez sladkorja, brez mleka. Mmmmmm….
Čaje občasno.

Kava, sladkana, obvezno brez mleka ali smetana, dve do stiri dnevno, vedno.
Caj obicajno sadni ali pa poleti kaka meta, melisa… brez vseh dodatkov. Na smuciscu caj z veliko sladkorja.

brez kave ne bi mogla živeti…čaj pijem občasno

New Report

Close