Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek delo preko vrednotnic

delo preko vrednotnic

Sem spraševala že na zavodu, pa mi niso znali odgovorit…kao bodo pogledali, pa mi poslali po mailu…
Prijavljena kot iskalka zaposlitve, prejemam nadomestilo. Na kak način se lahko dodatno, priložnostno, zaposlim, da ne bi delala na črno. Gre za vikend zaposlitev, delo na stojnici, pomoč v kuhinji v gostilni samo po potrebi (čez vikend), in podobno.
Ker baje preko podjemne pogodbe delodajalci nočejo tako zaposlovati, saj država pobere preveč denarja, me zanima, če lahko preko vrednotnic.
Za zaslužek pa vem, da ne smem iti preko 200 euro, če ne želim zmanjšanja nadomestila, ki bo okoli 400 euro.

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet/Nadzor/Podrocja/Nadzor_dela_in_zaposlovanja_na_crno/Vprasanja_in_odgovori/Vprasanja_in_odgovori_1_izdaja_Osebno_dopolnilno_delo.pdf

[img]http://www4.slikomat.com/13/0108/7bs-neimen.jpg[/img]

Hvala za tole. Ampak jaz ne bi odpirala osebnega dopolnilnega dela, ker v bistvu za delo na stojnici, npr. ne morem odpret ODD. Torej, če prav razumem, brez da odpiram ODD ne morem delat drugače kot preko podjemne pogodbe ali na črno.

Odvisno kaj boš delala. Za delo na stojnici pa tudi če gre samo za vikend varianto ne moreš brez s.p. ali d.o.o. tam imaš vedno tudi veliko kontrol inšpekcij. Tudi blago moraš nekako kupiti (zavedeno v knjigah) in pa potem naprej prodati. Za osebno dopolnilno delo pa lahko delaš samo določena dela, čiščenje itd…

Delo preko vrednotnic = Osebno dopolnino delo.

Ne, saj nisem mislila prodajat “svojega blaga”, mislila sem na to, da me podjetnik ali s.p. najame za prodajo, a le za 2 dni.
Jaz sem te vrednotnice narobe razumela kot napotnice za vse, ne samo za ODD…


Vrednotnice so za tiste, ki imajo priglašeno osebno dopolnilno delo. Kot ODD-jevec ne moreš občasno pomagati pravni osebi.

Za občasno delo pri pravni osebi pride v poštev samo delo preko podjemne pogodbe (ali preko študentske napotnice, če imaš status).

Namig: če je delodajalec s.p., delala boš npr. 20 ur, naj te delodajalec prijavi po podjemni pogodbi, na račun (z obračunom prispevkov) naj ti plača 5 ur, preostanek pa ti da na roke. Vem, nezakonito je, ampak tako bi ti lažje prišla do pogodbe, delodajalca pa tudi ne bi obremenila tvoja pogodba.

New Report

Close