Najdi forum

otekanje nog

Živjo! Sem v 29 tednu prve nosečnosti, do zdaj sem se zredila 8kg. Opažam pa, da imam predvsem proti večeru otečene noge. Ali je imela katera podobne težave in kako si je te težave lajšala? Ali obstaja kakšna krema…? Hvala za odgovore.

Pozdravljena Maja
Sama se oteklih nog nisem rešila celo nosečnost. Zvečer ko sem prišla iz dela mi je najbolj prijala hladno-topla masaža s kar precejšnjim curkom iz tuša. Oteklino pa sem ublažila tako, da sem imela noge dvignjene in podložene.
Tudi v službi sem, glede na to, da sem cel dan sedela pred računalnikom, izvajala vaje, noge iztegovala in krčila, naredila vsake toliko časa nekaj počepov. Nikakor pa nog nisem smela imeti prekrižanih.
Mene je bolj kot ta oteklina, motila grozna vročina (rodila sem konec avgusta).
Lepo nosečnost ti želim

Jaz sem si otekline lajšala s hladnimi kisovimi obkladki.

Noge so mi otekale vsak mesec bolj in na koncu, ko je bilo tudi že vroče (rodila sem julija) sem lahko obula samo še odvezane platnene superge in cokle, ki so zdaj prav mojemu možu. Edino kar je pomagalo je bilo ležanje z dvignjenimi nogami. Na srečo sem vedela kako bo, ker je bilo pri prvi hčerki enako. Se mi je pa fržmagalo, ker so mi v porodnišnici napisali “prekomerna pridobitev teže v nosečnosti”, ko sem se pa doma tehtala je pa od prekomerno pridobljenih 18 kg ostalo samo še čisto solidnih 8. Vse ostalo je bila voda, če odštejem dete. Kakih izrazitih težav z ledvicami nisem imela (občasno bolečine in en uroinfekt), tako da sem očitno k temu nagnjena ali kaj. Tudi zdravnik mi je rekel da ni to nič posebnega ?? Veliko počivaj, sploh če bo vroče, kakšne posebne pomoči ni. Če pa bi ti noge izrazito zatekle ( v nekaj urah) pa takoj k zdravniku, je lahko kar nevarno.

Lepo zaključi!

tinca

Pozdravljena!
Meni zelo pomaga krema Venitan, upam, da bo tudi tebi.

Tina

Pomaga knajpanje (prhanje nog izmenično z mrzlo in toplo vodo). Jaz sem imela noge kot slon, da sem lahko samo tiste opanke na štrikce obula, na splošno sem bila čisto “poplavljena” in zabuhla od zastajanja vode, dan po porodu pa ooooooooo – glej no glej kosti v podplatih in gležnjih vidim…je šla vsa voda ven.

Nežna masaža s kakšnim vlažilnim mlekom za telo, mrzli obkladki in ogrooooomno počivanja. Definitivno pa nisi edina – jaz sploh ne vem, kako izgledajo kosti v okolici gležnjev : ) Saj bo kmalu konec. Lepo nosecnost se naprej!
Simona

Ker nimam časa nisem brala odgovorov predhodnic, morda ti je katera to že svetovala – vsaj malo pomaga abdiminalna dekompresija, hodiš lahko po 32 tednu nosečnosti (vsaj mislim) v šolo za starše.

LP, Katja

New Report

Close