Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oddajanje v najem – prijava FURSu

Oddajanje v najem – prijava FURSu

Koliko vas je takih, ki imate prijavljeno oddajanje stanovanja v najem in tudi plačujete davek za to?

Jaz recimo IMAM prijavljeno DURSu in vsako leto plačam 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davek od najemnine.
Imam pa občutek, da sem ena izmed redkih buteljnov, ki to počne in da večina najemodajalcev oddajajo na črno.
Mika me, da bi tudi sama začela oddajati na črno. Vsako leto bi prišparala 1000 eur.

Mimogrede: tisti ki oddajate v najem in plačujete davek, do 15. januarja morate prijaviti obračun na FURS, drugače boste v prekršku.

prijavim vse in mirno spim.

lahko si ziher, da taki, ki najprej prijavijo, pol pa odjavijo, najprej dobijo obisk inšpekcije.

Imam vse čisto in mirno spim. Prijava na GURS, FURS.

Imajo najemniki prijavljeno tudi stalno oz. eni začasno bivališče.

ma ne bi se jaz hecala in bila brez…če pride do težav, ne moreš nič če ni vse po reklcih. pa davek je 22,5 če smo natančni. edino na gurs sem pozabila oz. nisem vedela da je treba javit, ampak dokler javiš fursu je vse ok.

Ja pa daj, ane? Kdo ti brani?

brez pogodbe, če ne plača najemnine ga vržeš vn pa druzga notr daš.

Ne razumem zakaj butelj?

Tudi mi imamo prijavljeno na gursu in fursu in za letos sem že oddala napoved.

Mi in smo eno leto placali davek tudi na izgubo, kar je edinstveno v svetu – prenova stanovanja drazja od celoletnega prihodka in na to je predraga davkarija zaracunala davek.

Z letosnjim letom je konec te norosti. Nismo vec davcni zavezanci v tej nori drzavi.

Namesto normiranih bi uveljavljali dejanske stroške ….

Namesto normiranih bi uveljavljali dejanske stroške ….

Če delajo obrtniki brez računov, je to težko 🙂

New Report

Close