Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek s psom na morje-kaj potrebujemo?

s psom na morje-kaj potrebujemo?

Odpravljamo se s psom na morje v grčijo za 1 mesec z avtodomom po bivši jugoslaviji in potem na trajekt za 18 ur, pa me zanima kaj vse potrebuješ s sabo, da ne bo potem ko bomo že tam zmede.
hvala za odgovore!
gremo pa windsurfat

Pokliči na bivši VURS, povej točno čez katere države boste potovali, in vam bodo vse razložili (morda boste potrebovali tudi titer test, pač odvisno).
Za tja težav načeloma itak ne bo, znate jih pa imeti ob povratku, če ne bo vse OK.

telefon: (01) 300 1300

Drugače si lahko tudi tukaj pogledaš, jaz jih rajši kar pokličem in mi povejo točno kako in kaj:

http://www.arhiv.vurs.gov.si/si/za_prebivalce_in_pravne_osebe/mednarodne_zadeve/hisne_zivali/potovanje_s_hisnimi_zivalmi/index.html

hvala

Gres na Karpatos?
Naš pes ima potni list (je seveda ustrezno cepljen), imamo ga v kletki v karavanu (pes je 70 plečne višine) in nikoli ni bilo nobenih problemov. na ladjo si z njm na palubi (ceprav na lokalnih ladjah naceloma vsi vzamejo kabine). Pesjaki na ladjo so obupni.

V bistvu boste sigurno rabili titer test, ker boste potovali skozi države, kjer nimajo rednega cepljenja proti steklini, Pa pohitite, ker ga je treba naredit tri mesece preden se vračate v Slovenijo.

ps: lahko pa potem za nazaj tvegate in poskusite it čez Bosno (za tja se titer test ne potrebuje) na Hrvaško in ob povratku v Slovenijo pač ne poveste da ste potovali tudi skozi rizične države. To seveda odpade, če boste imeli poštempljane potne liste ali pa vas bodo na kakšni meji vnesli v računalniški sistem, ki ga uporablja naša carina – tole samo ugibam, ker nimam blage veze kako napredni so 🙂

ja na karpathos gremo.
z anek lines.
ponavadi komaj pogledajo potne liste .

Mi gremo cez hrvasko, srbijo, makedonijo do Pirejev, ali pa benetke (anek) ali trst (minoan) Patras in nato Pireji.
Nikoli noben tezav zaradi psa (pa kot receno ni ravno majhen in se ga ne da skriti).
Za psa je zoprno le na ladji, pa tudi to prezivi. Ce imas vecjega, dolgodlakega psa je zorpno le zaradi mivke (v chicknu ali luvu).

ravno v luvu in v chicknu smo vs cs, pes je pa shih tzu ampak smo ga postrigli na kratko ravno zaradi mivke.
mi gremo pa ces Hrvasko,Srbijo,Makedonijo,grcijo in v atene na trajekt.

ker smo že bili na karpathosu velikokrat

Potem pa ves, da nikoli še ni bilo nobenih problemov glede psa (na nobeni mji). Tudi od nobenih kolegov se nisem slisala, pa zadnja leta vecina gre skozi ex jugo.
Potem se pa (vsaj na videz) poznamo. Mi hodimo tja od 98 (razen dve leti nismo bili).
Je res en najbolj vetrovnih otokov.

No, jaz se na to, kako do sedaj ni bilo težav, ne bi zanašala, sploh glede na poostrene kontrole na mejah. In res ne bi bilo fino, če ob povratku psa ne bi spustili v RS ali ga poslali nekam v karanteno ipd.

New Report

Close