Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali se pred nastopom menopavze menstrualni ciklus daljša ali krajša?

ali se pred nastopom menopavze menstrualni ciklus daljša ali krajša?

Stara sem 48 let in menstrualni ciklus se mi krajša. Zdaj imam menstruacijo že na 20 dni??? Vedno sem mislila, da se pred menopavzo ciklus daljša in nato menstruacija enkrat izostane za vse čase. Meni pa se dogaja ravno obratno. Ima katera podobne izkušnje?

Normalno je, da dokler je ciklus še reden, se krajša, pa tudi vedno bolj močan je lahko. Čeprav na 20 dni je pa že res mal kratek.

Jaz sem 47 in ga imam trenutno 25 dni. Se mi je pa skrajšal že kmalu po 40. Tako, da je tak že kar nekaj let in se ne krajša. Prej je bil pa 35 in ga res pogrešam.

Drugače pa očitno je čas, da si prebereš kakšno knjigo o menopavzi 🙂

Moj normalen ciklus je na 24-25 dni, zdaj mi pa vsakih par vseka na 18 dni. Pri G pravijo, da je vse ok, torej sklepam, da gre za predklimakterij. Nimam pa močnejših, švohnijo že kako leto dve, sem in tja kakšna močnejša krvavitev.

Imam 45 let. V zadnjih mesecih se je skrajšal na 24 dni (iz 28 kot je bila konstanta po porodih), prej tudi do 45 dni …

Tudi jaz sem 45 let in se je v zadnjih letih skrajšal iz 28 na trenutnih 25 dni. Se mi zdi, da je kar naprej.

kaj pa pomeni če imaš skoz krvavkast izcedek? Stara 39, na ultrazvoku vse okej.

Stara 45,vsa leta na 28dni,zadnje leto pa kaos. Na 24,pa na 19,pa na 22. Enako zelo mocne kot prej. Sem tu brala da pod 18 ne sme bit,ostalo je kvazi normalno.

Jaz sem imela zadnjih nekaj let menstruacijo točno na 28 dni, kot nikoli prej. Po 52. letu je tu in tam kakšna umanjkala, po 53. letu sem bila brez 10 mesecev, potem dobila še eno in zdaj sem že več kot leto dni brez, verjetno dokončno.

Vedno sem imela menstruacijo točno na 29 dni. Nekje v 48 letu se mi je začel cikljus krajšati tja do min. 22 dni. Zdaj imam 50 let in jo imam enkrat na 24, enkrat na 35 pa potem na 18 dni… Totalno vse imam zmašano.

Jaz jih bom imela kmal 43 in se mi je krajšal, sem prišla že na 17 dni, potem pa kar naenkrat na normalo, se pravi 25 – 26 dni….Vglavnem, vse se je obrnilo na glavo…

New Report

Close