Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek cokoladno mascarponejeve kocke

cokoladno mascarponejeve kocke

Zdravo. Delala sem omenjeno pecivo, saj sem ga zadnjic nekje jedla. Bilo mi je ze na pogled vsec, saj je imelo na vrhu z vilicami zarisane vijuge, kakor je to vidno na sliki na kulinariki. Meni niso uspele, pa me zanima, katere sestavine tocno date ve, da vam to uspe? Jaz sem dala dve jedilni cokoladi iz hoferja (200g) in sladko smetano v loncku iz hoferja …
Na sveze sem poskusila in itak je bilo pretekoce, se je vse razlilo, potem sem pa se zjutraj, ko sem ga dala iz hladilnika, pa tudi ni bilo lepo,se je razmazalo.
ko sem ga jaz videla v zivo, so bile res lepe rjave vijuge in pol bele, ker je vilico zarila se v mascarpone,prav industrijsko je zgledalo, nisem si mislila, da je domace. nisem pa govorila z gospo, ki je delala, saj ga je le spekla za eno priloznost.
hvala

jaz sem ekspert za čokoladno maskarponejeve kocke in ti lahko povem samo da vaja dela mojstra. predvsem ne smeš bit neučakana. Jaz kupim 400g hoferjevo čokolado in dve sladki smetani hoferjevi z modrim pokrovčkom in je vedno super torej si imela pravo razmerje.

Tele črte gor nardit se ne delajo z vilico ampak z eno tako lopatko ki ima zareze kot en glavnik z katerim potem vijugaš. Da dosežeš lepe vijuge more bit čokolada prave strukture, torej ne takoj ko gor poliješ in ne potem ko se je že strdilo. To moreš sama ugotovit. Sicer se pa jih da okrasit tudi na mnoge druge načine, tako da če ti vijuge ne bodo in ne bodo uspele se ne sekiraj, pa probaj kaj druga, na kulinariki imaš veliko slik.

Hvala. aja, a ne z vilico? kje pa se dobi glavnicek.
v receptu pise 1,5 dcl smetane in 150g cokolade, jaz sem dala 2 mali 100g cokoladi (jedilni, in dva dcl smetane. sej je bilo prevec, se je dol razlila, malo je se ostalo.
koliko casa potem pustim stati pribl., da pridejo lepe vijuge? pa tole moje je bilo kar prevec mocno cokoladno, mascarpone se prp. ni cutil, je prevladal okus cokolade. a mora pa biti jedilna?

Smetano je potrebno stepst, pa se bo normalno mazala.

to je ta glavnik o katerem sem govorila, dobiš tudi v drugih trgovinah med pekarski izdelki, recimo merkator, špar http://pekis.si/ostali-slascicarski-pripomocki/slascicarska-kartica-glavnik

Ne bi ti znala povedat koliko časa točno, saj sama teh črt ne delam več ker mi niso tolko všeč, raje rišem gor z belo čokolado ali kako drugače.

Jaz delam 400g in 400ml smetane ker delam vedno cel pekač in ne režem testa na pol ampak pečem dva testa, jih potem dam v skrinjo če ostanejo za drugič, ampak se ponavadi kr pojejo 🙂

New Report

Close