Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Minimalizem

Minimalizem

Gledam ta trend minimalizma, vse zmečejo stran in potem naj bi končno zaživeli na polno, nekako v stilu, da niso več sužnji stvari.

Je katera probala ?

Za ta trend ne vem, sklepam pa, da nisem v trendu, ker nisem vsega zmetala proč, sem pa naredila leta nazaj eno čistko, to je zdaj ene 5 let, da imam samo stvari, ki jih potrebujem, pa naj bo to zaradi same uporabe ali neke čustvene navezanosti (fotografije recimo). Omar imamo malo, pa še te niso nabasane, kupim pa samo tisto, kar res potrebujem, pa še to 2x premislim, če res.
No, moj stil ni minimalizem, ampak upor proti potrošništvu. No, učinek je pa podoben.

Zakaj pa to. Imamo trend grabljenja in zapravljanja!
BTC v Ljubljani je nabito poln in folk se preriva, kot da bo konec sveta…
Krize (še) NI

nova
Uredništvo priporoča

Minimalizem je prvi znak anoreksije..

Minimalizem nima veliko veze z metanjem stran stvari.

Ne, meni je to mimo. Stvari, ki mi niso všeč, oz jih ne uporabljam, dam stran (drugim ali v smeti). Kupujem premišljeno, vendar se ne omejujem pri samem številu predmetov – količini stvari. Dokler imam zanje dovolj prostora, seveda.
Že samo športne opreme in rekvizitov imam ogromno. Minimalistična garderoba mi je tudi popolnoma tuj koncept – zakaj bi imela najmanjše možno število kosov oblačil, če pa jih imam lahko več in s tem večjo raznolikost in več kombinacij? Dokler imam samo oblačila, ki so udobna in so mi všeč, mi čisto nič ne zastajajo v omari.
Potem so tu še kuhinjski predmeti. Zelo z veseljem imam več različnih tipov skodelic: večje za mleko, srednje velike za čaj in majhne za kavo. Če bi imela prostor, bi z veseljem imela še en set malo lepših čajnih skodelic, kakšen uporaben kuhinjski aparat več, pa še kaj bi se našlo. Vse uporabno, vse redno v obtoku.
Dokler imaš predmete, ki jih dejansko uporabljaš in ti omogočajo in olajšajo razne aktivnosti, ki so ti ljube, so to rekviziti in orodja, ne pa zasužnjevalci ali pa nabiralci prahu. To je moj pogled.

Tudi jaz ne maram navlake, krame prenatrpanosti. Všeč so mi gladke , čiste linije, manj kosov, pa ti kvalitetni

New Report

Close