Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je jed “piščančji žur” primerna za silvestrsko večerjo?

Je jed “piščančji žur” primerna za silvestrsko večerjo?

Recept s kulinarike, zelo popularen, gotovo je že kdo delal. K nam pride na silvestrovo še ena družina, to bi postregla za večerjo in še kaj zraven. Svetujte mi, če je primerna jed, zdi se zelo enostavna za pripravo.

Jaz sem naredila prejšnjo nedeljo, meso pa je bil puranji.
Pa malo več smetane za kuhanje daj noter , da bo več omake.
Meso pa obvezno že prej popeci na maščobi…

Zraven postrežem valvice.

nova
Uredništvo priporoča

Ce nameravate veliko piti, da potrebujete mastno podlago in ce vas ne gane vraza, da se za Silvestrovo ne jé perutnine, je jed cisto primerna.

In zakaj naj bi bila ta hrana mastna?
Čisto vredu je.
Za vražo pa slišim prvič. Me ne gane.

A katera jed ni primerna za silvestrovo? Skuhas pač kar vam paše jesti.

Vraža je takšna, da se naj ne bi za staro leto jedlo perutnine, ker perutnina grebe z nogami nazaj , kaj naj bi simbolično pomenilo nazadovanje. Jesti je potrebno nekaj kar rije naprej, npr prašič z rilcem.
Torej kakor hočeš. Napredovanja v službi ne bo če boste piščanka jedli.

Ne zdi se mi primeren za noben dan. Predvsem ne po receptu iz Kulinarike. Moje mnenje pač.

…tvoj recept.
Je drugačen?

Piščančji žur smo jedli pred kratkim že večkrat in je zelo dober, seveda se vsakič malo razlikuje, odvisno kdo ga dela in začimb, ki jih uporabiš, smetane ki jo dodaš. za silvestrovo je čisto super ideja, edino te zrezke potem še malo potrosiš z kakimi kalčki, peteršiljem, drobnjakom, da malo lepše zgledajo

Pri nas silvestrujemo s prašičem iz razloga, ki ga je že ena prej navedla. Vraževerje pač:-) in potem
prveg ene in edine sarme.
Od prašiča za več oseb: welington pečenka, mrežna pečenka, jajca v svinjskih zrezkih (pol prerežeš in zgleda kot uček), svinjski zrezki v naravni omaki, no to mi jemo za silvestrovo.

Preizkusila recept in mi je milijonkrat boljši navaden piščanec v smetanovi omaki. Pa še lepše izgleda. Moje mnenje. Meni se je zdela brezvezna packarija. In ne, nikoli je ne bi ponudila gostom, razen če so popolnoma nezahtevni in ti je vseeno, če izpadeš totalni amater.

Vpiši v mon iskalnik piščančji žur in ti bo hitro jasno, da je ogaben. Ne priporočam!

Vpiši v mon iskalnik piščančji žur in ti bo hitro jasno, da je ogaben. Ne priporočam![/quote]
Se pridružujem. Packarija. Jaz se nimam ravno za izbirčno, nisem mahnjena na zdravo/bio/organsko/vegansko ali karkoli od tega, ampak po piščančjem žuru mi je bilo slabo. Obleži v želodcu.

He he, nič naj bi bila, ta hrana JE mastna. Meso s pršutom, sirom in smetano. Jasno, da je to mastno. Če to jed šteješ med nemastno hrano, me kar malo skrbi, kaj ješ vsak dan.

Kolikor jaz poznam stare slovenske navade je s perutnino na silvestra takole:
Za silvestra morata biti na mizi perutnina in svinjina: perutnina, da s kremplji zagrebe vse, kar je bilo v letu, ki se izteka, slabega, svinjina pa simbolizira rinjenje z rilcem naprej, za vse dobro v novem letu.

Torej moj absolutni da za piščančji žur 🙂

Se strinjam z nekaterimi predhodnicami, piščanjči žur ni nikoli primeren.

Je tipičen primer, kako iz dobrih sestavin spacaš neužiten obrok.

Podpis!

Podpis![/quote]

Enkrat na dva meseca je prav krasen.Mi ga imamo radi.

New Report

Close