Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Odgovarjajo: Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano

Imate kuharske izkušnje? Potrebujete nasvet? Povprašajte ostale udeležence foruma, ki radi razkrijejo male skrivnosti velikih kuharskih mojstrov. Seveda pa vam bo svetovala tudi naša izkušena uporabnica, moderatorka , s svojimi nasveti in za vas iskala potrebne informacije. Obilo užitkov.

Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano

Vesna Feelgood

Vesna Milenković je dinamična in polno zaposlena mati dveh otrok, ki si je profesionalne izkušnje nabirala na različnih področjih – po duši naravoslovka, ki je pristala v ekonomski stroki in s svojo sposobnostjo improvizacije uspešno združuje različna znanja. Na področje prehrane jo je pripeljala stiska ob spoznanju, da je njen novorojeni sin hud alergik. Postopno se je sinovo zdravje izboljševalo, alergije so pojenjale, znanje s področja prehrane in »alternativnega« kuhanja pa raslo. Ima bogate osebne izkušnje, ji jih z vami deli na forumu Prehrana, Prehrana, rekreacija in oblikovanje telesa in v posebni sredini rubriki na portalu za Recepte. Vesna je prehranska svetovalka in to počne z velikim veseljem. S svojim občutkom za posameznika in s strokovnim znanjem lahko ponudi oporo in razumevanje na poteh sprememb, ki nikoli niso lahke. Vesna ni profesionalna kuharica in tudi ne pretirana ljubiteljica preživljanja časa ob štedilniku. In ravno zato je specializirana mojstrica reševanja vsakodnevnih prehranskih zagat. Vesna pravi: “Obožujem okusno, zdravo hrano, ki se jo hitro pripravi, s slastjo poje in nato posveti še drugim pomembnim rečem v življenju.” Pomaga vam najti odgovore na vprašanje KAKO? To vprašanje se postavi, ko izveste »kaj« in »zakaj« je potrebno nekaj narediti. Vesna poskrbi, da boste lahko vse odgovore lažje prenesli v svoj vsakdan.

Kaj za kosilo 2.

Default avatar

Vladka K.

Dovolila sem si odpreti novo temo na ta isti naslov, saj se verjetno nekaterim tistih 295 sporočil že kar dolgo "nalaga"...

Pri nas bomo danes kuhali: sirove štruklje, juho s porom in čičerko in kompot.

In en lep prvi marčevski dan želim vse skupaj!!

Vladka
http://galerija.over.net/main.php/v/ust ... /Vladka+K/
Default avatar

pupica

Pozdravček!
Mi imamo še "ostanke" od včeraj, nato pa bo na sporedu puranji golaž s kruhovimi cmoki ali pa testenine, še ne vem, pa zelje in fižol imam tudi enkrat ta teden v načrtu.
Default avatar

MimiNovak

Vladka, a veš, da sem sinoči ravno to razmišljala, ko sem večkrat zapored čakala, da se mi post odvrti od začetka do konca. No, ti si prišla od misli k dejanjem... Bravo.
LP Mimi
Default avatar

Avena

včeraj: riževi rezanci, zelenjava v kitajski omaki, pikantno zelje
danes: pasulj
jutri: zelenjavna rižota, zelena solata
Default avatar

ursa

Vceraj: filane paprike in strudel z jabolki in borovnicami.
Danes: ostanek filanih paprik od vceraj + pire krompir.
Default avatar

alena

Tudi jaz bom jutri kuhala sirove štruklje, vendar bom zraven ponudila kar solato. Ne se smejat, ampak štruklje zabelim z prepraženo čebulo (to ima mož najraje) zato zraven res paše solata.

Sončen, vendar zelo zelo mrzel pozdrav. (pardon, pozdrav je topel, le dan je mrzel.)
Default avatar

Kresnica

Narastek iz prosene kaše z jabolki in smetano; za posladek (če kdo ne bo imel že dovolj sladkorja :)) chocolate chip cookies od včeraj
Default avatar

petra

danes :kislo zelje,ajdovi zganci
jutri: puranove krace, kuhana zelenjava, krompir v kosih,solata
lp petra
Default avatar

tejcap

danes (oz. dokler ne pojemo vse) : segedin, krompirjevi žganci
Pozdarvček Mateja
pri nas kuham čez teden kar enolončnice, ker jeva samo jaz in moj mož, otroci pa itak v šoli. Skuham pa jih zarad tega, da greva z našim najmlajšim lahko potem za cel dan na lauf (beri ven na zrak).
Default avatar

tan

Mi pa smo jedli zelenjavno mineštro... Jutri pa...še ne vem?!:))
Default avatar

TanjaB

Hojla,
včeraj porova juha, zrezki po Mehiško, zeljna solata, nežne vanilij skutne rezine
Danes: popečena polenta s paradižnikom, zelena solata
jutri: juha iz kolerabe, testenine z zelenjavo, zelena solata
pojutr. : bujta repa, jabolćni zavitek
Default avatar

Jasna

Solata iz radiča, tune, koruze, fižola. Upam, da bo dobra, ker jo ponavadi delam z zeleno solato. Aja, pa danes je to spet večerja, ne kosilo :-((
LP, Jasna
Default avatar

Manca

Danes: juha, pražen krompir, govedina iz juhe in hren.
Jutri: ajdova kaša + dušena kisla repa.

lp
Default avatar

Deja+3

Oj,
danes-pečen lososov file, pire krompir, zelenjava
včeraj-zelenjavna juha, "makaronflajš", solata
jutri-??? (mogoče pizza)

Pozdravček
Pozdravček
<http://bibi.moj-album.com/>
Default avatar

tinkarca

Včeraj: mleta goveja pečenka v ovoju iz slanine, krompir v kosih, kisla repa (kuhala je tašča, ki je recept našla v zadnjem Nedeljskem dnevniku)

danes: golaž, polenta, solata (sem kuhala že včeraj in so mulci napol kuhano jedli, ker so si po riževem narastku s prelivom, ki je bil za večerjo, ob 21. uri zaželeli še "nekaj konkretnega")

jutri: verjetno fižol - "tavče na gravče" ali pa ciganski fižol
LP
Default avatar

Avena

včeraj: lignji "Babi" na buzaro, polenta, zelena solata z rukolo
danes: kokosov riž s šinačo
jutri: pomfrit v pečici, pesa s hrenom, po želji še kakšen kos mesa
Default avatar

petra

imam se en kar precej velik kos jagencka....bom kar spekla. zraven pa leca v omaki...pa par kosckov krompirja z maslom in solata. lp petra