Prehrana in kulinarika

Kaj za kosilo 2.

Default avatar
Dovolila sem si odpreti novo temo na ta isti naslov, saj se verjetno nekaterim tistih 295 sporočil že kar dolgo "nalaga"...

Pri nas bomo danes kuhali: sirove štruklje, juho s porom in čičerko in kompot.

In en lep prvi marčevski dan želim vse skupaj!!

Vladka
http://galerija.over.net/main.php/v/ust ... /Vladka+K/
Default avatar
Pozdravček!
Mi imamo še "ostanke" od včeraj, nato pa bo na sporedu puranji golaž s kruhovimi cmoki ali pa testenine, še ne vem, pa zelje in fižol imam tudi enkrat ta teden v načrtu.
Default avatar
Vladka, a veš, da sem sinoči ravno to razmišljala, ko sem večkrat zapored čakala, da se mi post odvrti od začetka do konca. No, ti si prišla od misli k dejanjem... Bravo.
LP Mimi
Default avatar
včeraj: riževi rezanci, zelenjava v kitajski omaki, pikantno zelje
danes: pasulj
jutri: zelenjavna rižota, zelena solata
Default avatar
Vceraj: filane paprike in strudel z jabolki in borovnicami.
Danes: ostanek filanih paprik od vceraj + pire krompir.
Default avatar
Tudi jaz bom jutri kuhala sirove štruklje, vendar bom zraven ponudila kar solato. Ne se smejat, ampak štruklje zabelim z prepraženo čebulo (to ima mož najraje) zato zraven res paše solata.

Sončen, vendar zelo zelo mrzel pozdrav. (pardon, pozdrav je topel, le dan je mrzel.)
Default avatar
Narastek iz prosene kaše z jabolki in smetano; za posladek (če kdo ne bo imel že dovolj sladkorja :)) chocolate chip cookies od včeraj
Default avatar
danes :kislo zelje,ajdovi zganci
jutri: puranove krace, kuhana zelenjava, krompir v kosih,solata
lp petra
Default avatar
danes (oz. dokler ne pojemo vse) : segedin, krompirjevi žganci
Pozdarvček Mateja
pri nas kuham čez teden kar enolončnice, ker jeva samo jaz in moj mož, otroci pa itak v šoli. Skuham pa jih zarad tega, da greva z našim najmlajšim lahko potem za cel dan na lauf (beri ven na zrak).
Default avatar
Mi pa smo jedli zelenjavno mineštro... Jutri pa...še ne vem?!:))
Default avatar
Hojla,
včeraj porova juha, zrezki po Mehiško, zeljna solata, nežne vanilij skutne rezine
Danes: popečena polenta s paradižnikom, zelena solata
jutri: juha iz kolerabe, testenine z zelenjavo, zelena solata
pojutr. : bujta repa, jabolćni zavitek
Default avatar
Solata iz radiča, tune, koruze, fižola. Upam, da bo dobra, ker jo ponavadi delam z zeleno solato. Aja, pa danes je to spet večerja, ne kosilo :-((
LP, Jasna
Default avatar
Danes: juha, pražen krompir, govedina iz juhe in hren.
Jutri: ajdova kaša + dušena kisla repa.

lp
Default avatar
Oj,
danes-pečen lososov file, pire krompir, zelenjava
včeraj-zelenjavna juha, "makaronflajš", solata
jutri-??? (mogoče pizza)

Pozdravček
lpD
Default avatar
Včeraj: mleta goveja pečenka v ovoju iz slanine, krompir v kosih, kisla repa (kuhala je tašča, ki je recept našla v zadnjem Nedeljskem dnevniku)

danes: golaž, polenta, solata (sem kuhala že včeraj in so mulci napol kuhano jedli, ker so si po riževem narastku s prelivom, ki je bil za večerjo, ob 21. uri zaželeli še "nekaj konkretnega")

jutri: verjetno fižol - "tavče na gravče" ali pa ciganski fižol
LP
Default avatar
včeraj: lignji "Babi" na buzaro, polenta, zelena solata z rukolo
danes: kokosov riž s šinačo
jutri: pomfrit v pečici, pesa s hrenom, po želji še kakšen kos mesa
Default avatar
imam se en kar precej velik kos jagencka....bom kar spekla. zraven pa leca v omaki...pa par kosckov krompirja z maslom in solata. lp petra