Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljudska kuhinja – Pod strehco – je kdo bil

Ljudska kuhinja – Pod strehco – je kdo bil

V Ljubljani v bližini kliničnega centra cca 200 metrov naprej na Zaloški 42 se je odprla odprta Ljudska kuhinja – Pod strehco.

Ker sem žal večkrat celo dopoldan ;- je nekam je treba iti tudi jest če si iz drugega konca Slovenije .

Zanima me ali je že kdo bil tam, ali res lahko dobiš kosilo za 3 EUR, s tem pa da še nekomu pomagaš do obroka.
Za lubljanske razmere se mi zdi to skoraj neverjetno, ker za to ceno kaj več kot sendviči odpadejo.

Ali moraš biti kje registriran za to, imeti kakšno kartico , izjavo CDS, ali res lahko kar prideš plačaš 3 EUR in dobiš kosilo.

Kar prides in to je to…

Baje, da tisti, ki imajo potrdilo od socialne (recimo) plačajo za kosilo 50 centov, ostali 3€.

Ta ljudska kuhinja -pod strehco (ime je ostalo od lokala, ki je bil pred v tej stabvi pred leti) je cca 800 m – 1.000 m od Klinicnega (peš cca 10-13 minut). Kosilo je res 3.00 eur. In je cisto ok. Tako ok kot v vecini obratov-menzah, nic slabse.
Kot je napisal predhodnik je kosilo za dolocene (ne vem s kaksnim potrdilom, vem pa, da so eni brez sluzb) ceneje.

Dragi vsi,

me veseli, da je naš glas segel tudi na ta portal. Delam kot prostovoljka v prav tej omenjeni ljudski kuhinji Pod strehco.

Tako je, drži. Za obrok odštejete le 3 eure, tisti, ki dobijo status socialno ogrožene osebe (vloga socialne službe, ki jo obravnava posebna komisija) pa plačajo le 50 centov. Vsak dan so na jedilniku trije meniji + en stalni (meso + priloga). Obrok vključuje glavno jed, solato, sladico in sok. In ja, drži, naš rek je: Če ješ, sta sita dva oz. 1=2, kar pomeni, da ko pri nas zaužijete kosilo pomagate nahranitni še nekoga oz. gre del vaših sredstev v Sklad socialnih obrokov.

Zato vas vljudno vabimo, da nas običete, se dodobra najeste in s tem naredite še nekaj dobrega oz. pomagate k zmanjševanju lakote pri nas. Hrana je sveža, okusna, kakovosta. Zagotavljamo!

Naše prednosti pa so tudi neverjetna domačnost, srčnost in prijaznost vseh. Tu si vzamemo čas za soljudi, drug za drugega in v posterežbo je vedno vključen tudi nasmeh, topla beseda.

Več o nas najdete na
https://www.facebook.com/Podstrehco/?fref=ts
in
http://www.podstrehco.si

Se torej vidimo?

Če pa ne utegnete priti k nam na kosilo in si vseeno želite pomagati, obiščite katero izmed srčnih kuhinj oz. prispevajte en euro tako da pošljete besedo POMAGAMO na 1919.

Srčna hvala za vaš obisk.

v parlamentu je še cenejše,a le za izbrane.bi pa lahko vlada delček denarja ki ga razmetava za prišleke z orienta namenila za prehrano tistimki nimajo.za nekaj 100 brezdomcev se topla postelja ne bo našla,za invazivce pač,tudi v tisočih bodo morali biti primerno oskrbljeni.

Ne bi šla tja. zaradi ambienta

ta ambient?

Ma, kakrsen koli da je. Pri obroku za 3€ menda ne pricakujes kristalnih kozarcev, svec in pianista.

Vsak lahko pride na kosilo za 3 EUR in ja res je, da ko ješ, sta sita dva. Lep večer 🙂

Mi je precej stran, vseeno bi prisla podpret in mogoce za malico prepricam se sodelavko. A slo bo le, ce bom lahko nasla parkirno mesto. Ali kdo ve?

O tem smo se pogovarjali tudi pri nas doma…Kje se lahko parkira?

New Report

Close