Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Iščem odvetnika

Iščem odvetnika

Potrebujem odvetnika, ki bi me zastopal v družinsko pravni zadevi. Gre za vrnitev otrok. Pozna kdo katerega, ki ne sodeluje s CSD. Namreč s sedanjim odvetnikom se tukaj ne strinjava. On je mnenja, da je treba podpisati vse, kar ti CSD ponudi.

Hvala za pomoč

Če plačaš dobro, se bo vsak odvetnik strinjal s tabo. Pač, če rad kuriš dnar.

Iščem nekoga, ki bo na strani pravice, ne pa tistega, ki bo kimal to, kar mu serviram. Ne želim umazano igro.

nova
Uredništvo priporoča

premisli, ali je to kar želiš res dobro za otroke … potem prosi za mediacijo … je morda problem ker zahtevaš otroke brezpogojno na svojo stran? bi morda pomagalo, če svetovalnim delavcem na csdju predlagaš, da postavite določen čas recimo leto dni, kjer bi bili otroci dodeljeni tebi, in bi ti v tem času dokazal da si “tapravi” oče, se pravi da uspeš urediti zadeve in skrbeti za otroke kot je treba?

VPRAŠAJ CENTER ZA SOCIALNO DELO, NE TU

Poglej,

1.
najprej naredita prvo izjavo in podaj predlog na sodišče. Lahko je sporazumno ali ločena tožba. Seveda vzami enega odvetnika, ki bo spremljal in pripravljal izjavo v pravnem smislu. Potem, stopi do CSD in jim povej svoje mnenje kaj misliš narediti in kaj je bolje za otroke. SAMO stanje za otroke! Vzgoja, preživnina in stiki. Drugo je brez veze.

2.
Potem imaš časa približno 2+ meseca, razmišljaš, pomagaš, … sodišče te pozove na obravnavo, kjer izjaviš da se al pa ne strinjaš z zapisanim. Sodišče vpraša SCD za mnenje.
Sedaj pa bistvo – rečeš, da so se v vmestnem času zadeve bistveno spremenile in dvomiš v kvalitetno nadaljevanje življenja otrok. V tistem trenutku takoj postaviš vse na glavo. Zakaj? Če se je bivš dobro obnašala in ti tudi do otrok, potem bo vse ok. Če pa je kdo delal od vaju pizdarije, potem si ne zaslužiš otork v polno oskrbo …. OTROCI niso stvar!!!

Predlagam pa ti, da seveda 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} skrbiš za OTROKE. VZGAJAŠ ne podkupuješ! Pri 12tih pa se lahko bolj kot ne sami odločijo in podajo mnenje. Torej, kvalitetna izjava/ločitev in skrb za otorke…. to je vse kar rabiš.
Dobro se na dolgi rok poplača!

Pišeš o vrnitvi otrok..a so ti bili otroci odvzeti s strani CSD? Ali bi želel/a, da so po razpadu zveze zaupani v vzgojo in varstvo tebi?
ČE so ti bili otroci odvzeti je najprej pomemben razlog zaradi katerega so ti bili odvzeti. Če razlog ne obstaja več (npr. si nehal/a uživati drogo, si se vključil/a v strokovno obravnavo, itd itd itd.) potem stopiš do CSD in daš predlog, da se pač otroci vrnejo k tebi.

Hvala za ponujene odgovore
Vidim, da se tukaj pojavljajo različna vprašanja in domneve. Prvič, nisem moški, sem babica odvzetih otrok. Deklice so odvzete pred tremi leti in vsakič , ko pride do tega, da bi začele z obiski pri meni doma, se stvari zakomplicirajo, socialna se na novo nečesa spomni in se stvari zasukajo na začetek. Trenutno obiskujem otroke enkrat mesečno, čakam razpisano obravnavo, ki bo januarja. Ker hči ima še enega otroka, ki je star 4 mesece, socialna si ga je ponovno prisvojila. Že na zadnji obravnavi sem povedala, da ji bom tožila, če mi otroka ne bi ponudili a to imeli namen. Takoj po tej obravnavi sem bila povabljena na CSD. Moja izjava je taka, če menijo, da hči ni sposobna vzgajat otroka, sem pripravljena prevzeti odgovornost. Naj mi uredijo porodniško, po tem bo otrok v vrtcu, pozneje v šoli. Povedala bi še to, da otrok od rojstva še ni prišel domov, češ, ni zdrav. To je mnenje CSD,ja vendar je ugotovljeno, da je otrok zdrav v bolnici zraven bolnih otrok. To CSD ne gane. Oni imajo svoj cilj.
Včeraj me hči poklicala in povedala, da je psihično na tleh. Na CSD so je dve uri psihirali. Pozitivno mnenje je dobila iz sedanje bolnice (dva dopisa) ostali pa so bili proti njej. Odvetnik ni prišel, ko je klicala ji je povedal, da ji bodo verjetno odvzeli še tega otroka in naj sodeluje z njimi. Hči je dala izjavo, da če menijo, da ni sposobna za vzgojo dovoli, da se ji otrok odvzame samo v primeru, če bom jaz njegova skrbnica. Nič drugega ne bo podpisala. Vendar so ji povedali, da ga ne bodo dodelili tudi meni in to zato, ker nikoli nisem svojem otroku povedala, da ga imam rada. Na vprašanje kakšna je to izjava in kako to vedo, so povedali, da predvidevajo. To so težje obtožbe in neresnična predvidevanja socialne elite, ki ji je vse dovoljeno, Hči ni nesposobna , v času ločitve je bila v depresivnem stanju, bivši partner je s socialno to krepko izkoristil. Kaj več, kot trditev, da ni sposobna da vzgaja otroke, ne znajo povedat. Vsi so neprimerni, cela družina, ker ona ni sposobna, nihče ni. Ne vemo več kako in kaj, vse se vrti v začaranem krogu.

vsekakor komplicirano … plačevati še odvetnika, bi bilo pa verjetno v tej situaciji tudi težko …

poglej, če socialna meni, da hči ni sposobna vzgajati otroka (žal okoliščin ne poznamo podrobno), je mogoče, da ji res ne bodo dodelili skrbništva, vsaj za zdaj še ne … depresija je lahko hud napor pri vzgoji in morda je pravilno, da je hči trenutno razbremenjena, kar se tiče skrbi za otroke … glede na to, da so ji odvzeli tudi 4 mesečnega dojenčka, za katerega predvidevam, da ni otrok njenega (bivšega) moža, potem verjetno obstajajo večji objektivni razlogi …

ti kot babica imaš seveda možnost sprejeti skrbništvo, je pa tako, da moraš imeti res dobre pogoje za to (plača oz. pokojnina, urejeno prebivališče, zdravje, …) malo mi je sicer nelogično – kje so sedaj otroci? pri možu oz. očetu otrok? poglej kot prvo, csdji res delajo prepočasi, zato imej najprej potrpljenje, ker lahko zadeve trajajo … kot drugo, usmeri odvečno energijo v odvetnika, ki ti je dodeljen … poznam zadeve in vem, da včasih dodeljeni odvetniki niso vredni piškavega oreha … kot drugo pa, sem že enkrat napsiala – pojdi na CSD, in se v miru pogovori, kaj, zakaj in kako … možno je, da ti csd ne želi dodeliti otroka v skrbstvo, ker obstaja sum, da bi mati otroka imela vpliv oz. da bi ti otroka predala naprej svoji hčeri v skrbstvo … tukaj moraš biti jasna na csdju, kaj želiš in zakaj želiš skrbništvo …
v glavnem, predvidevam, da imaš še vedno možnost zaprositi za več stika, ali celo za začasno skrbništvo nad otroci … predvsem pa premisli zadevo, kaj so objektivni razlogi, da otroci niso dodeljeni hčeri, in sprejmi dejstvo, da moraš biti potrpežljiva, da ti procesi trajajo, in da bo trajalo tudi pridobivanje soglasij s strani bolnišnic … če bo treba iti desetkrat v eno ustanovo, pa pojdite desetkrat … če vam je cilj pomemben seveda … držim pesti, da boste uredili zadevo …

vsekakor komplicirano … plačevati še odvetnika, bi bilo pa verjetno v tej situaciji tudi težko …

poglej, če socialna meni, da hči ni sposobna vzgajati otroka (žal okoliščin ne poznamo podrobno), je mogoče, da ji res ne bodo dodelili skrbništva, vsaj za zdaj še ne … depresija je lahko hud napor pri vzgoji in morda je pravilno, da je hči trenutno razbremenjena, kar se tiče skrbi za otroke … glede na to, da so ji odvzeli tudi 4 mesečnega dojenčka, za katerega predvidevam, da ni otrok njenega (bivšega) moža, potem verjetno obstajajo večji objektivni razlogi …

ti kot babica imaš seveda možnost sprejeti skrbništvo, je pa tako, da moraš imeti res dobre pogoje za to (plača oz. pokojnina, urejeno prebivališče, zdravje, …) malo mi je sicer nelogično – kje so sedaj otroci? pri možu oz. očetu otrok? poglej kot prvo, csdji res delajo prepočasi, zato imej najprej potrpljenje, ker lahko zadeve trajajo … kot drugo, usmeri odvečno energijo v odvetnika, ki ti je dodeljen … poznam zadeve in vem, da včasih dodeljeni odvetniki niso vredni piškavega oreha … kot drugo pa, sem že enkrat napsiala – pojdi na CSD, in se v miru pogovori, kaj, zakaj in kako … možno je, da ti csd ne želi dodeliti otroka v skrbstvo, ker obstaja sum, da bi mati otroka imela vpliv oz. da bi ti otroka predala naprej svoji hčeri v skrbstvo … tukaj moraš biti jasna na csdju, kaj želiš in zakaj želiš skrbništvo …
v glavnem, predvidevam, da imaš še vedno možnost zaprositi za več stika, ali celo za začasno skrbništvo nad otroci … predvsem pa premisli zadevo, kaj so objektivni razlogi, da otroci niso dodeljeni hčeri, in sprejmi dejstvo, da moraš biti potrpežljiva, da ti procesi trajajo, in da bo trajalo tudi pridobivanje soglasij s strani bolnišnic … če bo treba iti desetkrat v eno ustanovo, pa pojdite desetkrat … če vam je cilj pomemben seveda … držim pesti, da boste uredili zadevo …[/quote]

Hvala za izčrpno pojasnilo. Kot mi je znano in še bolj logično, otrok se običajno v res najhujšem primeru odvzame mamici. V mojem primeru ni niti neprištevna oseba, niti se je zdravila na psihijatriji, ni narkomanka, ne pije, nikoli ni puščala otrok samih doma. Nikoli ni udarila otroka. Je tiha in mirna. Ni zaposlena in danes mi je povedala, da morda nima dovolj denarja, da bi lahko otroke preživljala. Kaj pa drugi starši, ki so brez službe in dohodkov, ki pijejo in uživajo trde ali lažje droge. Poznam primer, mati pijanka, oče pijanec, oče zadrogiran, mati tudi, imata dva sinova, pozabljat otroke, ko kam gresta na obisk, sta podnajemnika, pogosto se selita, mati ostala brez službe, oče občasno dela, vendar otroka sta doma z njimi. V tem primeru socialna ne upa praskat.

In ne vem, kako veste, da so ji odvzeli štirimesečnega otroka. To nisem napisala, le da imajo namen. To se je zgodilo danes in to brez njene privolitve in brez njenega podpisa. V ponedeljek je bila na razgovoru, povedala je, da če menijo, da ni primerna mati svojem otroku, lahko ga odvzamejo in zaupajo, le njeni mami. Za nobenega drugega ne bo podpisala, ker nobenem ne zaupa. Danes so je zvabili v pisarno, da bi ji pravnica in še ena, ki je ne pozna, podtaknili sklep v podpis, kar je ponovno rekla, da ona nič ne bo podpisala in tudi ni. Pozneje je šla v sobo k otroku, otroka ni več bilo. Sestre so povedale, da ne vedo kje je, ena pa je rekla, da ga je odnesla ena gospa. Šla je k direktorici, ta ji je povedala, da je otrok odpeljan le v začasno rejo.

Vam povem, da v tej državi nič ne funkcionira tako, kot bi moglo bit. Zelo sem razočarana nad to vlado, ki skrbi le za lastno rit. Če ena socialna ima več pooblastil, kot druge institucije v državi je to propadla država in gnila vlada. Žal, vendar je tako.

Če mene vprašate je to kraja. Torej po kaj naj grem na socialno. Bila sem in jasno povedala, da želim tega otroka sprejeti v vzgojo in varstvo. Imam službo, imam lastno hišo, tri leta nisem bila pri zdravniku, ker nisem imela razlog da grem. Ne vem več, kaj je potrebno. Mogoče na socialni ponudit denar, da preživijo reveži. Več, kot očitno je, da so za tako dejanje dobro plačani. Vseeno je koliko oseb zaradi tega trpi, oni trdijo eno, da se otroci dobro počutijo. A seveda, ne povejo, da so redno obiskujejo psihijatra, da se jim vsiljuje lepo vedenje, če želijo, da bi se srečali s svojimi sorodniki. O tem se ne govori. To je tabu tema.

New Report

Close