Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek novoletna jelka in maček v istem stanovanju

novoletna jelka in maček v istem stanovanju

Od kar imamo mačka v stanovanju se prilagajamo njemu. Umaknili smo vazo iz mize, rože iz okenskih polic, odstranili zavese, itd. Sedaj pa bi radi imeli novoletno jelko, vendar – le kako?

Zanima me, kje oziroma ali sploh postavljate novoletno jelko v stanovanjih, kjer je gospodar maček?
Res je, tako kot je rekla Svetlana Makarovič: “Psi imajo lastnika, mački pa imajo personal”.:)))

Mi nič ne prilagajamo, ker naša muca vidi samo hrano. Druge reči pusti pri miru.

Težka bo: https://www.youtube.com/watch?v=nn2h3_aH3vo :))

Dokler sem imela eno mačjo gospodarico, sem postavljala miniaturno smrekco in začuda jo je pustila pri miru. Poskusi, boš videla, kako bo šlo.

nova
Uredništvo priporoča

Seveda postavljamo, v dnevni jo imamo. Vsak dan je kak okrasek, dva, tri, pet po tleh, kabli od lučk so dober žvečilni material, mah je povsod, ampak mačka uživata, ko se podita okoli smreke in spita pod njo 😉

Mi imamo mačka, ampak ni naš gospodar. Od jelke smo ga hitro odvrnili z vodno šprico. Vaze imamo, rože na oknih. Ne razumem lastnikov, ki živali ne znajo postavit na njeno mesto. Pa ne mi o ljubezni, ker to ni ljubezen. Tako kot moraš vzgajat otroka, moraš tudi žival.

makarovička si lasti tuje pogruntavščine?

[img]https://img1.etsystatic.com/035/0/8119740/il_340x270.617108541_9hav.jpg[/img]

[img]http://www.signscene.co.za/Pics/Pet/Cat{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20Quotes/Cat{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2008.jpg[/img]

[img]http://rlv.zcache.com/dogs_have_owners_cats_have_staff_car_bumper_sticker-rd8bad9ac945e4e0ebaebe0b7c5fabb6e_v9wht_8byvr_324.jpg[/img]

Mladega mucka smo pripeljali v hišo tik pred prazniki. Ko smo šli v službo, je imel čas za raziskovanje, plezanje in ostale traparije. Smrekca je bila pač vsak dan drugačna (beri: z manj okraski in z drugače razporejenimi).

Ni nobenih težav. Imam pač plastično smrečico s plastičnimi okraski in lučkami na baterije. Kadar stoji, jo gledam, kadar leži, jo poberem. Okraske pometem iz vseh mogočih in nemogočih kotov, ko jih maček neha uporabljati. Maček ima svoj hec, jaz pa tudi :).

Mi imamo dve mačji raziskovalki. Imamo umetno smrekico in smo jo pozicionirali med kavč in omaro, da ne more tako hitro past, če bi slučajno kaka mačka skočila gor. Prilagodili smo okraske in dali gor samo take ki se ne razbijejo. Oziramo na ne dostopna mesta damo ta lepše okraske. Nismo še imeli kake hujše nezgode, kot le par okraskov na tleh. Se spomnim prvo leto, ko je bila naša prva muca stara 4 mesece. Je splezala gor na smrekco. 🙂 Slikali smo jo za novoletno voščilnice 🙂

Do sedaj nimamo slabih izkušenj.

Lep pozdrav.

Od junija imamo dva mačka. Takrat sta bili to dve teniški žogici na 4×2 nogah, zdaj sta pa že taka velikana, da se sprašujem kako je možno, da sta tako zrastla. Jelko smo postavili že pred 3 tedni in ne glede na to, da se veliko igrata (tudi pretepata – v igri), se jelke še nista dotaknila. Ju ne zanima niti od blizu. Verjetno zato, ker ne diši po hrani, haha! Morda zato, ker ko smo jelkico postavljali, sem jima zakotalila eno od bunkic (imam plastične) po tleh, malo sta gledala, malo povohala, trikrat udarila s taco in to je bilo to, ju ni zanimalo več.

Spomni se na to, ko boš naslednjič rekla npr. “motiti se je človeško”, ali “nikoli ne reci nikoli”, ali “ljubezen je slepa”, no, da ne naštevam do pojutrišnjem… Misliš, da obstajajo avtorske pravice za vse izgovorjeno? Ker potem rabimo novo kolektivko, ki bi od slehernega človeka (z izjemo nemih) pobirala pavšal na naučene besede.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Saj je res, da je sitno pobirati okraske (tudi kaj tretjega), ampak zakaj potem sploh imate mačka?
Kupite si raje nagačeno žival (plišasto igračko) in bo super, ker boste imeli 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nadzor nad gibanjem, čistočo,…. Ker prej ali slej bo maček šel nekam, kjer vam ne bo všeč, in spet boste izgubljali živce, si nabijali pritisk, noreli,…

Samo nasvet in razmislek.
PS Pa vodna šprica tudi ni slaba ideja… 😉

Nas pusti vse pri miru in ne dela nobene skode.

Odvisno je od mačka. Se da prilagoditi, kot so že opisali zgoraj, včasih se je treba pa tudi sprijazniti s tem, da dokler bo maček, ne bo jelke. Mi nismo imeli jelke dobrih deset let, ker nam je eden od mačkov preprosto požrl preveč živcev, če je bila postavljena (drugi pa jo je pustil pri miru, kot da ne obstaja). Letos poleti je poginil in po dolgem času imamo spet postavljeno jelko. Pa sem kar žalostna, ko jo gledam. Takoj bi jo zamenjala za našega mačkona.

Meni se zdi zabavno, če naši mački kaj ušpičita. Ko te potem pogledata s tistimi nedolžnimi učkami 🙂 Zato jih pa imamo, da je življenje še bolj pestro 🙂

Uživajte 🙂

Vsekakor je treba mačku preprečiti grizenje električnih kablov, tako da je najenostavneje in najvarnejše za muca, da se novoletnim lučkam odpoveste.

New Report

Close