Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Južnjaška glasba na službeni zabavi

Južnjaška glasba na službeni zabavi

Včeraj smo imeli službeno zabavo in ves večer se je vrtela samo južnjaška glasba. Ko sem vprašala d.j. zakaj tako je rekel, da je dobil taka navodila od naše firme. Potem sem hitro zapustila zabavo a ostal mi je grenak priokus, da Slovenija ni več slovenska.

A bejž no, kje iamaš pa sploh kaj slovenske glasbe za na zabavo?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Srečna bodi,da je tvoj edini problem južnjaška glasba.

Tako je. Ko cloveku voda tece v grlo, bo prodal duso tudi hudicu.

Sej tud radii nočejo vrtet slovenske glasbe, tiste kvote ponoči spustijo skoz. Problem je, da je slovenske glasbe premalo, še za en večer nafilat je ni dost, če imaš neke kriterije. Z jugom vred se pa že kaj nabere. Meni so recimo trije slovenski bendi všeč, pa vse njihovo že znam na pamet, kaj naj si potem s slovensko glasbo začnem?

Pa da te potolažim: slovenskih filmov je tud premalo (vsaj takih, ki niso zanič), knjig, hrane, znanja tudi, še slovenski jezik ima premalo besed za moderni svet, zato je treba s tujimi štukat. Za ene okuse se pa v Sloveniji NIČ ne najde, žal. Vrž skoz okno svoj nacionalni interes, pa se sooči z realnostjo, da je Slovenija pač neko malo zabačeno selo, 2 milijona ljudi ne more skor nič tolk blazno dobrega ustvarit, da ne bi bilo treba štukat s tujim.

Saj bi lahko vrteli angleško, italijansko, špansko…glasbo, je dosti svetovne glasbe, zakaj morajo vrtet glih južnjaško, to me moti.

Kaj pa, če bi bila angleška, ameriška ali italijanska muzika? Te to ne bi motilo?

Aha, sem že dobila odgovor. Torej te glasba drugih narodov ne moti, samo “južnjaška” ti gre na živce. Si pač ksenofobka, nimaš kaj. Lahko se potolažiš s tem, da vas je ksenofobov v Sloveniji kar precej. Torej nisi sama.

Včeraj sem bila na BNK, dobrodelna predstava, ki jo organizira Gimnazija Poljane. Si moreš mislit, prvi nastop – čefurščina, potem še en čefurski komad, vmes pa celo španski in angleški, da o ruskem niti ne govorim! Pa gre za slovensko šolo in to šolo bodočih intelektualcev! Sem bila tako našpičena celo predstavo, da kaj se to grejo! No, mož je pa užival… 😉

ma dej no ne ga srat

Aha, sem že dobila odgovor. Torej te glasba drugih narodov ne moti, samo “južnjaška” ti gre na živce. Si pač ksenofobka, nimaš kaj. Lahko se potolažiš s tem, da vas je ksenofobov v Sloveniji kar precej. Torej nisi sama.[/quote]

Oprosti, govoriš neumnosti. Nisem nobena ksenofobka. Če bi bila ksenofobka bi me motila tudi angleška in italijanska glasba, ampak me ne, to glasbo poslušam. Bedna pa mi je južnjaška, to je moja pravica in si ne dovolim, da me kdo žali zaradi tega, ker mi nekaj ni všeč. Južnjaki pač ne znajo drugega kot cigu migu.

No ja, jaz bi prej zapustila zabavo, ce bi vrteli Modrijane kot pa ce bi vrteli Parni valjak…


A boš dala odpoved v taki zanikrni firmi, ki je naročila samo kao j. glasbo? Kdaj pa? V ponedeljke takoj in prec pejt k haupt šefu, mu reč, da je kre… n, ker je naroču tako musko, da ti pa že ne boš s takimi, ki to poslušajo, delala. Pol pejt pa v kadrovsko pa dej odpoved, pa pejt v firmo, ki bo imela na naslednjem novoletnem žuru sam slovensko musko. Čakamo! Koza kronana!!!

Očitno se tle oglašajo sami južnakarji, da tole branijo….mene bi tud taka muska motla….

Ne,nismo južnjakarji,mapk slovenske glasbe je zelomalo take,da bi se jo dejansko daloposlušat.Že sam jezikni primeren tako kot balkanski ali angleški.Koliko recimo poslušaš nemške glasbe,ki iamjo enako anti jezik za glasbeno sceno?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ti naj bi bila dobrodelna? Tuj jezik imenuješ čefurščina. Hrvaški, srbski, makedonski in še kak jezik so popolnoma enakovredni slovenskemu.

Aha, sem že dobila odgovor. Torej te glasba drugih narodov ne moti, samo “južnjaška” ti gre na živce. Si pač ksenofobka, nimaš kaj. Lahko se potolažiš s tem, da vas je ksenofobov v Sloveniji kar precej. Torej nisi sama.[/quote]

Oprosti, govoriš neumnosti. Nisem nobena ksenofobka. Če bi bila ksenofobka bi me motila tudi angleška in italijanska glasba, ampak me ne, to glasbo poslušam. Bedna pa mi je južnjaška, to je moja pravica in si ne dovolim, da me kdo žali zaradi tega, ker mi nekaj ni všeč. Južnjaki pač ne znajo drugega kot cigu migu.[/quote]

Seveda si ksenofobka, si pač ksenofobna samo do južnjakov, ki jih imaš za manj vredne od drugih narodov. Nič novega in posebnega nisi. Ampak, da nekdo izjavi, da južnjaki pač ne znajo nič drugega kot cigu mimu, pa s tem vse pove o svojem poznavanju glasbe. Bijelo dugme, Parni valjak, Prljavo kazalište, Crvena jabuka, nenazadnje tudi dalmatinska glasba – to je zate cigu migu???!!!

Ti naj bi bila dobrodelna? Tuj jezik imenuješ čefurščina. Hrvaški, srbski, makedonski in še kak jezik so popolnoma enakovredni slovenskemu.[/quote]

Pa ne v Sloveniji. Te jezike naj govorijo v svoji domovini, tu pa govorimo Slovensko! Kapiš?


istih misli. Slovenec ne bo šimfal čez domačo glasbo. Imamo dovolj lepih narodno zabavnih
ansamblov…komanda je, ja…saj, kdo nam pa vlada..Kmalu bo kot nekoč…v šolah učenje
cirilice, na želežnižkih postajah napisiv latinici-cirilici…za kozlat..

Ti naj bi bila dobrodelna? Tuj jezik imenuješ čefurščina. Hrvaški, srbski, makedonski in še kak jezik so popolnoma enakovredni slovenskemu.[/quote]

Pa ne v Sloveniji. Te jezike naj govorijo v svoji domovini, tu pa govorimo Slovensko! Kapiš?[/quote]
Še dobr, da ti gre “slovenština” tko dobr! Kako ti gre šele materni jezik? Kapiš- taka ta prava slovenska beseda ? Ta orng ta prava!

Na obletnici oš – skoraj vsi so se med sabo pogovarjali v bosanski srbščini al kako bi se temu reklo. Hvala lepa, ne grem več.


istih misli. Slovenec ne bo šimfal čez domačo glasbo. Imamo dovolj lepih narodno zabavnih
ansamblov…komanda je, ja…saj, kdo nam pa vlada..Kmalu bo kot nekoč…v šolah učenje
cirilice, na želežnižkih postajah napisiv latinici-cirilici…za kozlat..[/quote]
Aja, pa misliš da je narodno zabvana glasba vsakemu blizu in vsakemu sede v uho? Kako lahko sploh daješ tako butasto primerjavo?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Res bi blo boljš multi nacional

https://www.youtube.com/watch?v=5UYlu6d-PKw

Ti pa še nisi videla, kako izgleda kolektivna službena zabava obićnih delavcev v teh časih.

Kakšen Parni valjak, lepo te prosim! Čisto resno. Vrtijo tisti original njihov cigumigu, ki je poslušljiv približno toliko, Kot Modrijani.

Meni je za razliko od avtorice jasno, da se pač prilagodijo željam večine. Večina obićnih delavcev pač pada na tako glasbo, kaj češ. Zato tja ne hodim in smo vso zadovoljni.
Vseh okusov pa nikoli ne moreš zadovoljiti. Vedno bo nekdo, ki mu gre neka glasba na živce. Dokler se ji lahko izognem, ni panike.

Pač raje poslušam Terezo Kesovijo, Nedo Ukraden in Dalmatinske klape. Domače kvalitetne glasbe je pač premalo.

New Report

Close