Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek maturantski ples na Gospodarcu 50€!!!!

maturantski ples na Gospodarcu 50€!!!!

Cena maturantskega plesa na Gospodarcu je 50€! Kakšno preseravanje! Da gresta starša in dijak, pa je to 150 ojrov samo za mizo in flašo vode!
Vem, da ni obvezno, vem, da ne gredo vsi, lahko si privoščimo ta strošek, ampak… Kje se je izgubila zdrava pamet?!

Res pretiravajo.

Pol pa racunaj se obleko, frizerja, nohte, make up … pa si ze na 300eur.

V izobraževanju.

Je drago, res. Ampak saj gre otrok samo enkrat na maturanca. In ni nas bilo malo, ko smo bili kompletni, torej še oboji stari starši in bratje in sestre.

Ti pa si skromen.

zdravo
Moja hči je imela že pred petimi leti maturanca, bili smo tudi na GR cena je pa bila 45€ na osebo. Za ene drago, vendar je to samo enkrat v življenju mojega otroka pa vem, da ji je takrat veliko pomenilo da gremo vsi pa se imamo lepo.

Eni pa res ne razumete….da visoke cene opravičujete, češ je samo enkrat v življenju.
Če je samo enkrat v življenju, pač ni potrebno to izkoriščat in navijat cene v nebo, še ohcet ne stane 50 € na osebo :)))
Marsikaj je samo enkrat v življenju….pa se tako ne pretirava.

Enkrat v življenju ali ne, mislim da je namen vsega tega, da se naredi nek zaključek srednješolskega šolanja, ki si ga bo dijak zapomnil in ponesel seboj v življenje, kot neko popotnico.

Ponekod v tujini se dijaki organizirajo drugače, naredijo nekaj, kar da nek pečat, nekaj družbeno koristnega in pomeni veliko več v tistem okolju in družbi, kot le ples, pa če gre za dobrodelnost ali pa kak projekt, skratka denar namenijo nečemu koristnemu in ne financirajo plesnih šol in modnih butikov. Očitno smo Slovenci plehki, da bolj plehki ne moremo biti, ko nam neka toaleta in dve uri plesa za jurja na družino toliko pomeni…

PODPIS!

Meni se ne zdi plehko, ampak le odraz dobrih financ, kljub vecnemu jamranju, kako gre ljudem tezko. Ce ljudje res ne bi imeli denarja, pac ne bi sli in ob majhnem obisku bi tudi cene padle.

Je pa odraz se necesa: Slovenci bi radi ziveli kot milionarji in tak zivljenjski stil zelijo nuditi tudi svojim otrokom. Gala prireditve, ki jih seveda ne bi placali, ali pa vsaj cim manj, so tako obvezne. Nimam nic prot temu, naj uzivajo, ampak ce se gres luksuz, ga placaj. Ce pa ti ni za luksuz, pa naredi kaj sam za to, da bo bolj ostopno.

Ko nekdo zgoraj govori o tujini, naj povem, da drugje po tujini dijaki sami organizirajo in financirajo maturantski ples. Priredijo jih v solski telovadnici, da mocno zmanjsajo stroske, narocijo DJa, ki je dostikrat kdo od bivsih dijakov ali pa kak cenen band, sami izdelajo dekoracijo, itd. Dijaki prodajajo doma pecene izdelke ali pa kupujejo v veletrgovinah in izdelke prodajajo na drobno, vse od sadik vrtnih rastlin do hrane. Slovenski dijaki za kaj takega niso pripravljeni, ker jih starsi vzgajajo povecini v brezdelnem udobju in ker bi drzavna birokracija take kratkorocne posle ztrla v kali. Pasivnost je boljsa od ambicije je moto slovenskih starsev in birokracije.

Oblekce so pa vse od zastonjskih podarjenih oblek, pa vse do 1000 eurov. Tako da tistih 300 evrov proti placi ni kaj veliko, sploh ne za tako svecano prireditev.

Ravno na ta čustva se obešajo pokvarjeni ponudniki, ker vedo, da bodo starši omogocili otroku to “enkrat v življenju”. Absolutno se strinjam, da je to več kot pretiravanje.

Se strinjam, da je vse predrago, midva z možem imava povprečne plačo pa bom vsak mesec dala na stran 50-100€ živimo skromno imamo za hrano, plačane položnice, nobenega kredita, leasinga pa nehajte že jamrati da se ne da.

Da se imate lepo? Da stojite v vrsti in v nedogled čakate na hrano, da je gneča povsod…Kaj je tu lepega in nepozabnega?

Zdravo, ja vsak ima svoje mnenje. Meni je bilo lepo, sem prav uživala pa tudi če sm 2 min. čakala v vrsti oz. kateri vrsti.
Drugo leto me spet čaka sinov maturanc, pa gremo cela naša družina. Lep dam še naprej, zdaj pa hitro v službo, aja pa lep petek želim

Bili smo pred leti na GR. Dvorana je daleč daleč od svečane. Zato pa zatemnijo, da se ne vidi skromnost za 50e. Otroka sem komaj videla čez-mimo glav drugih staršev. Program dijakov smo samo slišali, videli pa ne. V stoje smo pojedli dober catering- mislim da ni treba zvečer v stoje in v temi jest za 50e.
Nam se je zdelo da je samo cena prestižna, vse ostalo pa ne.

Bili smo tudi v festivalni- dijaki so tekali po stopnicah do staršev. Spet vse temno. Res pa smo boljše videli program od zgoraj navzdol. Enako lahko rečem, da je bila samo cena prestižna. In seveda moji sončki, ki so maturirali. In ponudnik, ki je potegnil lepe denarce zaradi ”svečanega” zaključka srednje šole.

Pri nas so se pa mulci uprli, pol profesorjev tako niso želeli videti, smo jim starci vrgli teh 50€ in sta si dva razreda sama organizirala večerjo z zabavo. Brez nas seveda.

Mah dej, te flavže o ‘koristnem delu’, so tudi ene cigu migu za sprane možgane. Da le raste in se bohoti svetniški ego.

Toliko, kolikor se pustite lupit, vas olupijo.

Od vrtca in tistih precenjenih zimovanj naprej se vleče problem, da potiho vsak zase jamra, ob primernem času (na roditeljskem sestanku naprimer) se pa nihče ne oglasi.

Mah dej, te flavže o ‘koristnem delu’, so tudi ene cigu migu za sprane možgane. Da le raste in se bohoti svetniški ego.[/quote]

…, osebki, ki razmišljajo točno tako, kot ti, so dosledna posledica slo izobraževanja.

Hvala za zgornji zapis, dobro je slišati, da je na svetu še kaj drugega, kot slo preseravanje.

… tako!!!!

Edina sem se oglasila na roditeljskem, zakaj morajo drugošolce vleči tja in kje piše, da je nujno petdnevna kura. Vsi so me čudno gledali. Kera matka se je oglasila? po sestanku je pristopila točno ena mama in potihem rekla, da se strinja z mano. Ena!!!

In tako plovemo, kamor plovemo. Kadar otroku nekaj odrečeš, kar ima cela šola, se oglasi cela čreda. Pa še razredničarka.

Ker pa so časi taki kot so, se nekateri ipak vprašamo – če drugače ne, nas v razmišljanje terajo finance – a je res treba?

Od kdaj pa lahko kaj izpostaviš na roditeljskem kaj ?
Smo dobili po nosu, da bi pa lahko to bolj na 4, 6 oči reševali. A problem je bil splošen in se je tekal več otrok. Torej rod.so za to zgleda, da izdiktirajo svoje načrte, beri program in predstavijo kako ekskurzijo. Za ostalo problematiko pa na GU .
Se bojijo zgleda, da bi bolj ubranI bili. Brezveze res.

Mi imamo tudi maturo letos in še dobro, da naš fant ne komplicira. Bo pa kar nekaj kostalo ja.

Ne jamram, da se ne da. Pri nas ni bil problem spomladi financirat izmenjavo cca jurja, poleti maturanca cca jurja, pa tudi ples za jurja ni problem. Nekaterim pa je in dve dekleti ne bosta šli na ples, kolikor se pa pogovarjam s prijatelji in znanci, se zgodi, da gre od 30 dijakov le kakih 10 na maturantski ples. Torej je problem cena in če se že gremo, da je to zaključek nekega obdobja in vstop v odraslost, zakaj se ne apelira, da se prilagodi najšibkejšemu členu?

Pišem tole ravno zato, ker sem na sestanku predlagala, da zmanjšamo apetite in da sofinanciramo maturantski ples tudi dekletoma, ki si tega ne moreta privoščit, pa so me čisto sklenslali in skoraj poslali v Polje.

Mah dej, te flavže o ‘koristnem delu’, so tudi ene cigu migu za sprane možgane. Da le raste in se bohoti svetniški ego.[/quote]

Saj ni treba, da kopljejo jarke ali darujejo za begunce. Dijaki srednjih poklicnih šol lahko naredijo kak projekt v zvesi s svojo smerjo, lahko bi recimo tudi iz svoje smeri ponudili kakšno storitev za malo denarja in s tem nekaj zaslužili, karkoli. Matura je vstop v svet odraslih, zakaj ne bi ta mladina odrasla?

Ponekod imajo maturantsko parado, ko se maturanti vseh šol isti dan sprehodijo po mestu v svojih toaletah in gredo na ples, starši jih pospremijo, vidi jih celo mesto, njihove fotke so objavljene v lokalnih časopisih, žurajo pa sami, brez staršev, ki konec koncev res nimajo kaj početi na maturantskem.

New Report

Close