Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Dobila račun za elektriko 160 eur

Default avatar

gospodinjska raba

Danes prejela račun od GEN-i, smo na novo v stanovanju, dva mesece, prejšnji mesec 80 ta 160 eur elektrike. Normalna gospodinjska raba + bojler. Visim na telefonu in čakam prostega operaterja....mi boste prej tuki kej povedali kako je to možno ? AJa, ni poračun :)
Default avatar

gospodinjska raba

Gospodična mi je razložila, da je to povprečna poraba gospodinjstva v SLo, v zimskih mesecih? Moram plačat, naslednji mesec pa lahko javim stanje števca.
Default avatar

Peachess

Nekdo ti elektriko krade, da lahko goji marihuano v stanovanju :P
Default avatar

ah mala malica s slovensko plačo

Vprašaj tisto v spodnji temi, kako uspe vse položnice poplačati za drobiž
Default avatar

En_Stajerc

gospodinjska raba je napisal/a:
Gospodična mi je razložila, da je to povprečna poraba gospodinjstva v SLo, v zimskih mesecih? Moram plačat, naslednji mesec pa lahko javim stanje števca.
V bistvu boš plačala en mesec vnaprej, naslednji mesec bo položnica 0, če porabiš le za 80 EUR elektrike.

155555

Kaj, če vam nekdo krade elektriko (na skrivaj priklopljen)? Mi smo 4- je od tega 2 majhna otroka in imamo elektrike 45 evrov. Res pa je, da gledamo kdaj je poceni tok. Grejemo se na plin. Smo pri Geni.

Aja pa še to, zamenjana je varovalka (dve leti nazaj).
Default avatar

hm...

Avtorica, to je GEN-i. Pametni preklopijo na GEN-i.Vsak dan poslušam to butasto reklamo. A ni nekdo spodaj napisal, da zadeva, ki je v redu, ne potrebuje reklame?
Aja, mi smo pred leti šli na GENI-i in čez dva meseca nazaj. Računi so bili pri njih občutno višji.
Default avatar

ija_!

POjma nimam.

Moj račun za elektriko je cca 40 EUR, prav tako pir GEN-i.

4-članska drućina, 4-sobno stanovanje, sanitarna voda in ogrevanje na plin. Na teden operem ene 4 bobne perila (če se le da ob času nizke tarife), sušilca ne uporabljam, od večjih porabnikov laufa še 1x dnevno pomivalni stroj (vedno v času nizke tarife), kuham izkjlučno na elektriko (indukcija)

160 EUR je nenormalno visok račun, če se seveda ogrevaš na elektriko.
A bojler za toplo vodo imaš non-stop prižgan?
Default avatar

Robi.....

Danes prejela račun od GEN-i, smo na novo v stanovanju, dva mesece, prejšnji mesec 80 ta 160 eur elektrike. Normalna gospodinjska raba + bojler. Visim na telefonu in čakam prostega operaterja....mi boste prej tuki kej povedali kako je to možno ? AJa, ni poračun :)
Ko ste se vselili, ste popisali števec in je prejšnji najemnik vse poplačal za nazaj ?
Default avatar

gospodinjska raba

Števce smo popisali ob primopredji, kradejo nam ne, sem probala vsako varovalko posebej in ko vse izklopim se števec ustavi. Na položnici je zabeleženo višje stanje kot je na števcu, gospodična v klicem centru pa pravi, da je upoštevan pavšal.

Bojler je prižgan skoz. Bi ga morali ugašati? Se ne ugasne sam ko dogreje na želeno temperaturo?
Ogrevamo na plin.
Default avatar

Robi.....

Bojlerja ne rabiš ugašati. Termostat le nastavi nekje na polovico.
Jaz bi raje javljal mesečno stanje, kot pa plačeval pavšal.
Če javljaš stanje, lahko sproti spremljaš porabo in nimaš nobenih presenečenj v obliki poračuna.
Default avatar

Tudi mi

Tudi mi smo imeli do sedaj tam nekje od 50 - 60 evrov elektrike, zdaj pa kar 70. Me je tudi na rit vrglo. Smo tudi pri GEN-i.
Default avatar

giofdš

Kako ste pa prvi mesec plačali? Po porabi ali pavšalu?
Drugače mi je pa hecno, o kakšnih razlikah med ponudniki govorite, ko pa so razlike med njimi bistveno manjše. Ne morete ful več ali manj plačevevat pri enem. Glavnina položnice so takse, ki so pri vseh enake. Nekateri pa kar občutno več ali manj plačujete. Ne me basat, no.
Default avatar

Barca

Števce smo popisali ob primopredji, kradejo nam ne, sem probala vsako varovalko posebej in ko vse izklopim se števec ustavi. Na položnici je zabeleženo višje stanje kot je na števcu, gospodična v klicem centru pa pravi, da je upoštevan pavšal.

Bojler je prižgan skoz. Bi ga morali ugašati? Se ne ugasne sam ko dogreje na želeno temperaturo?
Ogrevamo na plin.
Ker niso imeli dejanske porabe, so ti obračunali povprečje - kar je jasno videti, ker praviš, da je na računu višje stanje kot pa na števcu.
Naslednji mesec boš plačala (če boš javila stanje) samo razliko od zdajšnjege stanja na računu do dejanskega stanja in ne razliko med zdajšnjim in novim stanjem števca ali pa boš tako plačala celo dva meseca.

Mi sicer nismo na Gen-i in ne javljamo stanja, letos smo dobili poračun cca 2,5 vrednosti računa v dobro.
Default avatar

čč

Hiša. 4 članska družina: 45 EUR/mesečno. Vsak mesec javljam stanje števca.