Recepti.Over.Net

Prehrana in kulinarika

Odgovarjajo: Vesna Feelgood, svetovalka za prehrano

polpeti iz bučk

Default avatar

vesna

Živjo, punce!

Grem po novem vsak dan na post "kaj bo za kosilo" in dobivam ideje, čeprav bi skoraj povsod rabila kak podrobnejši opis (za lažje delo);rada dobivam ideje s podrobnimi recepti.

No, vmes se mi je porodila ideja o polpetih iz bučk. Enkrat jih je nekdo omenil, pa ne vem, kako se naredijo. In kaj jeste zraven?

Hvala za recepte in še naprej se priporočam za tisoč in en nasvet za fina kosila! :)

Čao, Vesna
Default avatar

petra

poglej pod polpeti- 12.6.03 lp petra
Default avatar

alena

Bučke naribaš, dodaš 1 jajce, malo soli, malo poprav, malo mlete paprike, drobno narezano čebulo, drobno narezan strok česna in moko po potrebi.
Treba je vedeti, da je masa bolj tekoča, vendar ko z žličko daš na olje, se lepo speče. Brez bojazni, da se bo razletelo.
Zraven postrežem tatarsko omako in solato.
Default avatar

Evita

Isto kot alena, samo jaz dodam še v mleko namočene ovsene kosmiče, peteržiljevo zelenje, paprike pa ne dam. V gus posodo, ali teflonsko dam malo olivnega olja in spečem. LP
Default avatar

Babi

Ce pa v vse to,ko oblikujes polpetko, skrijes se koscek dobrega pikantnega sira,ki se med pecenjem malo razpusti,je okus se polnejsi.
Lp Babi
Default avatar

alena

Pozabila sem na peteršilj, ki ga tudi dodam drobno narezanega.
Bom pa prihodnjič dodala tudi ovsene kosmiče, bo masa še kompaktnejša.
Lep pozdrav.
Default avatar

kroki

Namesto čebule lahko česen, je tudi o.k.
Default avatar

AndrejaS

Jaz pa dodam zdrob. Ko naribam bucke jih posolim, zmesam z jajcem in dodam malo zdroba. Moras malo pocakati da se zdrob napoji. Uporabim psenicni, dodam pa tudi malo koruznega.
Default avatar

vesna

Hvala za nasvete in namige, že hitim kuhat!

Njami!

Moderatorji

Vesna Feelgood , svetovalka za prehrano
Vesna Feelgood