Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Neboleča bulica na ustni sluznici

Neboleča bulica na ustni sluznici

Že 1 teden imam majhno (približno 1 mm) bulico na ustni sluznici, in sicer na tej pod ustnicami. Ta se nahaja na spodnji strani sluznice. Bulica ne boli.

Najprej sem mislila, da je le navadna boleča bulica, ki se mi večkrat naredi na jeziku in izgine po povprečno treh dneh. Sicer sem že takoj dvomila, da je to ta bulica, saj ta ne boli in se mi je naredila na neobičajni lokaciji. Namreč, tam je nisem imela še nikoli.

Ali je že kdo imel tam nebolečo bulico? Kdaj je izginila, če sploh je? Je to nevarno? Namreč malce me skrbi, ker bulica ne boli …

Eno ali drugo.

Ker ne boli, lahko afto izključimo. Ker ne pišeš o tem, da bi se na tisto mesto ugriznila, lahko izključimo iritacijski fibrom in mukokelo. O raku močno dvomim, ker se navadno pokaže kot rana, ki se ne zaceli. Še najbolj stavim na zamašeno drobno žlezo slinavko ali benigen tumor drobne žleze slinavke.

nova
Uredništvo priporoča

Kako pa ta bulica izgleda? Je rdeča ali bela (kot nek mozolj)? Če je rdeča, ni nobene panike, ker je le počena žilica oz. se je naredil hematom (ponavadi je to od ostre hrane (npr. pomfrit, trdi piškoti …) …

P. S.: Če ne to bo izginilo v dveh tednih, pa samo obisk zdravnika. Sicer pa je lahko to nenevarna mukokela (zadebeljena sluznica v obliki žepka).

Tako kot je odgovorila ta zadnja. Meni se to naredi cca 1x na leto. Mi gre malce na zivce, ker se nareni nekako na notranji strani ustnice cisto spodaj. Je bela in trda. Traja pa ene 3-5 dni potem kar naenkrat izgine. Ne poznam vzroka zakaj nastane in zakaj izgine.

New Report

Close