Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek EU komisija bo prisilila članice, ki se bodo uprle!

EU komisija bo prisilila članice, ki se bodo uprle!

Merklova jih je vabila, zdaj jih bo proti njihovi volji in proti volji nekaterih držav enostavno namestila po EU! Mi smo pripravljeni, kot vedno, se pravi slabo oziroma nič in neuspela integracija bo naše neodgovorne politike seveda presenetila.
http://www.zurnal24.si/kdaj-v-slovenijo-premescenih-297-prosilcev-za-azil-iz-italije-in-grcije-clanek-261271
Ob sprejetju prvega dela tako imenovanih kvot, maja letos, je vlada sicer omenjala, da bi prve prosilce za mednarodno zaščito lahko premestili že do novega leta, a zdaj o natančnem datumu začetka na ministrstvu za notranje zadeve molčijo. Kot smo neuradno izvedeli od vira blizu vlade, pa Slovenija že dlje časa Evropsko komisijo prepričuje, da oseb zaenkrat ne more sprejeti, saj Slovenijo vsak dan še vedno prečka nekaj tisoč beguncev in migrantov.

Vključeni le državljani Eritreje, Sirije in Iraka

Koliko beguncev naj bi prišlo v Slovenijo?

V skladu z maja sprejeto shemo naj bi Slovenija sprejela 297 prosilcev za mednarodno zaščito. Nato pa so države članice sprejele še načrt, ki predvideva, da bo bomo v prihodnjih dveh letih sprejeli še 337 beguncev.

Vse glasneje pa se v Bruslju omenja tudi načrt, da bi premestitveno shemo uporabili tudi v Nemčiji, kjer je letos zaprosilo za azil že skoraj milijon ljudi.

Zaenkrat pa smo že določili uradnika za zvezo, ki bo varnostno preveril vsako premeščeno osebno in se z Italijo in Grčijo dogovarjal o premeščanju prebivalcev iz Eritreje, Sirije in Iraka. V shemo bodo namreč vključeni le ti državljani, saj se je na podlagi preteklih izkušenj članic izkazalo, da več kot dvem tretjinam oseb iz omenjenih držav dodelijo status mednarodne zaščite. V teh državah namreč poteka grozljiva vojna in teror.

Pravica do mednarodne zaščite “da”, do izbire države “ne”

O tem, kam bodo premeščeni, pa begunci ne bodo imeli kaj dosti besede, saj komisija zagovarja mnenje, da “imajo vsi begunci pravico zaščite v Evropski uniji, ne pa tudi pravico odločati, v kateri državi bo to. Premeščanje, kot nam ga je opisal sogovornik iz Evropske komisije, pa naj bi bilo nekoliko podobno trgovanju, saj bosta Italija in Grčija po popisu oseb, kandidate za premestitev predlagala državam članicam. Te pa se bodo glede na sorodstvene vezi, izobrazbo in kvalifikacije posameznikov lahko odločile, ali bodo predlagane begunce sprejele ali ne.

Ob tem se sicer postavlja vprašanje, kako prosilce za azil zadržati v državi, kamor bodo premeščeni.

Države, ki so proti, bo Evropska komisija “prisilila”

Že ob sprejetju premestitvene sheme so se pri različnih državah pojavljali pomisleki. V zadnjem mesecu pa sta Slovaška in Madžarska prav zaradi tega obveznega načrta Evropske komsije napovedali tožbo zoper Bruslej.

A visoki predstavnik Evropske komisije nam je potrdil, da so v primeru nasprotovanj že sprejetim premestitvenim shemam, pripravljeni tudi sprožiti mehanizme prisile. Slovaško in Madžarsko bi tako lahko doletele sankcije, kot je na primer odvzem glasovalne pravice.

Kaj je znanega o “slovenskem načrtu”?

O tem, kaj se bo zgodilo po premestitvi prosilcev za mednarodno zaščito, pa so na ministrstvih zelo skopi. Predstavnica ministrstva za notranje zadeve Vesna Mitrić nam je pojasnil le, da vlada načrtuje postopno premeščanje beguncev. Ti pa bodo najprej nameščeni v azilni dom, nato pa bodo še nastanjeni v eni od integracijskih hiš. Slovenija pa bo tako kot vsem, ki jim država dodeli mednarodno zaščito, tudi premeščenim osebam omogočila 300-urni tečaj slovenščine in dve leti finančne pomoči pri kritju stroškov zasebne namestitve.

“Tudi mi o državnem načrtu ne vemo kaj dosti,” pa je izpostavil vodja program migracije pri Slovenski filantropiji Franci Zlatar, ki izpostavlja, da bi morali v načrt bolj aktivno vključiti tudi lokalne skupnosti, saj najverjetneje ne bodo begunci živeli le v Ljubljani ali Mariboru. “Tudi občinam bi morali dati možnost, da lahko ponudijo prazna stanovanja,” še navaja Zlatar in dodaja, da bi morala država na prihod te skupine beguncev še veliko bolj resno pripraviti kot na skupine, ki ozemlje Slovenije le prečkajo, “da ne bomo potem čez dve leti govorili o neuspeli integraciji”.

A ne vidite, da bo razpadla v roku dveh let?

Prepozno, škoda bo že narejena!

nova
Uredništvo priporoča

Bi bilo tudi fino integrirat v kak zid.

Tale Evropska komisija se mi vedno bolj zdi kot Centralni komite Komunistične partije v Stalinovi Sovjetski zvezi. Podobno demokratična institucija.

Tako pomembno odločitev in povabilo, ki ga je za beguncem izrekla Merklova bo lahko vplivalo na propad EU, vojno ipd. Kako si ta ženska drzne sprejemati tako veliko in pomembno odločitev brez da bi se o tem posvetovala s pristojnimi institucijami (za kaj pa imamo razne institucije z ne vem koliko člani)? Zakaj bi morale države pogoltniti njeno napako?! Popolnoma razumem, če je ne bodo … V glavnem naredila je ogromno problemov, ZDA pa si manejo roke …

Ni daleč od resnice…samo v drugačen papir je zavito.

New Report

Close