Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Si ženska brez zaposlitve zasluži moškega?

Si ženska brez zaposlitve zasluži moškega?

Moje mnenje je, da si ga ne. Moderna ženska mora tudi z dejanji pokazati tisto, s čimer se danes tako hvali – da je na vseh področjih sposobnejša od moškega. Ne samo z opletanjem jezika. Nismo več v devetnajstem stoletju, ko so moški skrbeli za finance, ženske pa za gospodinjstvo. Najmanj kar moški danes zahteva od ženske je, da ima službo. To je sploh prvi pogoj emancipacije. Brez rednih dohodkov se pač ne moreš šteti med emancipirane in moderne ženske. Moderen moški pa si tudi ne bo vezal z neko, ki je z mentaliteto še v srednjem veku, ko je moški poskrbel za vse. To je jasno. Dalo bi se pa razpravljati o tem, kolikšen je minimalni delež dohodka, ki ga ženska prispeva k skupnemu gospodinjstvu, da je moškemu še sprejemljivo. Če prispeva samo 10 – 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} skupne vsote, je to podobno, kot bi bila brezposelna. Ni dosti bolje. Vprašanje je tudi, kolikšen je maksimalni čas brezposelnosti do nove zaposlitve (ob izgubi prejšnje), ki naj bi ga moški toleriral pri ženski.

torej če opravimo že vse v gospodinjstvu in vzgojimo otroke, vam to ni neč dovolj?

Ehm, se ne strinjam. Meni je povsem vseeno, ali je zaposlena ali ne. Zaslužim dovolj za normalno življenje, zato v partnerki ne iščem financ. Morda pa nisem moderen moški?!

nova
Uredništvo priporoča

[/quote]

Ehm, se ne strinjam. Meni je povsem vseeno, ali je zaposlena ali ne. Zaslužim dovolj za normalno življenje, zato v partnerki ne iščem financ. Morda pa nisem moderen moški?![/quote]

Pa še kako moderen in pozitiven si za današnje čase, da se tega še zavedaš ne:)) Bravo!

In zakaj si ga ne bi??? Sem bila brez službe, nikomur na “puklu”, pa še drugi so imeli kaj od tega!

Brezposelna ženska si lahko vedno najde moškega, obratno pa ne in tako je. Sprijaznite se.

Popolnoma enako. 🙂

Ehm, se ne strinjam. Meni je povsem vseeno, ali je zaposlena ali ne. Zaslužim dovolj za normalno življenje, zato v partnerki ne iščem financ. Morda pa nisem moderen moški?![/quote]

Vedno in povsod je bilo tako, da so se premožni sparili s premožnimi, reveži pa z revnimi. Premožen moški, ki da nekaj na svoj ugled, bo iskal žensko v svojem davčnem razredu. Torej, če imaš nezanemarljive redne dohodke in praviš, da ti ni važen zaslužek eventualne partnerke, potem moraš biti že hudo obupan.

Sanjaj pobič. Redni dohodki pa tudi ni merilo neke modernosti in vzvišenosti. Je del celote seveda. A veš kaj moraš še vse imeti, da pridobiš celoto in žensko.

verjemite tipi so še hujši kot ženske in če ženska nima dovolj pod palcem jo hitro odpika. zelo malo je izjem in kadar so, je ženska ena velika reva, saj se tovrsten moški še izdatno izživlja in jo hkrati čustveno izsiljuje ona pa se mu dobrika, seveda vemo zaradi česa. Taka zveza je najhujša.
Meni osebno je najboljše, da oba zaslužita približno enako, seveda lahko nekdo tudi več, ampak ni pa pravilo.

Vprašanje je skregano z logiko. Samska ženska brez zaposlitve preživi najmanj samo sebe, če ne tudi otroke. Ni dohodek le v zaposlitvi, da se preživeti tudi na druge načine. Če pride v njeno življenje moški, bo še naprej imela od kaj preživeti, se vam ne zdi? Ne glede na to, koliko ta moški zasluži. Spodobi se, vsaj jaz bi tako pričakovala, da bi on kakšno stvar financiral več kot jaz, če že ima večje dohodke od mojih.

Moški brez zaposlitve si ne zasluži ženske, so MONovke jasno povedale. Ženske brez zaposlitve pa si zaslužite moškega kao. Emancipacija pa taka

V ZDA veliko žensk ostane po poroki doma in skrbi za otroke in gospodinjstvo.
Tako da žena naj bo doma, kuha, pomiva in vzgaja otroke. To je dobro za čistočo hiše in za psihično zdravje otrok.

Skuha kosilo, zglanca parket, skuha okusno kosilo (konzerva ne velja) in pomaga otrokom pri domači nalogi.

Meni so takšna vprašanja smešna. A se pogovarjamo o preračunljivosti v vezi ali o ljubezni v vezi, ali o čem drugem? Ne glede ali ženska ima ali nima službe, si zasluži ljubezen, ki ji jo da moški!!! Vsak si jo zasluži! Ljubezni se ne da kupit, to vemo. Samo od ljubezni se tudi ne da živeti, tudi to vemo. Ljudje, lahko vam vse klapa v nulo, torej ona ima službo, on ima službo, denar na kupu, počitnice…pa se vam ta silna ljubezen izmuzne. Ljubezni se ne da načrtovat, predvidet, skalkulirat, ma ni šans, ne glede v katerem obdobju živimo.

Zakaj ne?

Jaz sem brez zaposlitve, a imam dohodek večji kot večina moških. Sem v preteklosti dobro nalagala in danes denar dela zame in ne jaz za denar. Sem brezposelna, a denarja imam dovolj za celo življenje. Torej?

In si še vedno samska? poročena z denarjem?

Laži komu drugemu. Da bi imela nadpovprečne dohodke iz kapitala, bi morala imeti že milijonske naložbe. Kje si pa zaslužila milijone?

Dec, ki da kaj nase, se ne bo vezal z eno brezposelno. Tisti, ki trdijo, da jim je vseeno, da je brezposelna, so samo tako obupani, da bi bili z vsem zadovoljni. verjetno imajo podobne “sej je vseeno” kriterije tudi glede videza, razgledanosti itd.

Haha, kot da je moški neko tako čudovito bitje, da si ga mora ženska zaslužit :))) Ah, rigač, res si osel.

New Report

Close