Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek varstvo starostnika na domu

varstvo starostnika na domu

pozdravljeni, zanima me koliko stane varstvo starostnika na domu, ter kaj za to ceno nudite.

Hvala,

Komu je to vprašanje namenjeno? Anonimnežem na forumu? To se sprašuje tiste, ki storitev nudijo.

sprašujem na splošno, tako za tiste, ki že imajo tako pomoč, kot za tiste, ki to pomoč nudijo.

pri nas za popolno oskrbo plačujemo 800 evrov + nastanitev in hrana in pomoč domačih družinskih članov . pomeni pa to previjanje, oblačenje, druženje, kuhanje 1 obroka.

Odvisno, kaj pomeni varstvo. ENo je, če je pokreten, drugo če je nepokreten. Če je dementen je spet drugače. Napiši več.

dementnega pokretnega starostnika sem “čuval” za 5 eur neto na uro. šlo je bolj za čajanko, pogovor, sprehode, igranje družabnih iger 2-3 urce na dan, da so lahko svojci šli po opravkih.

10-15 eur/h. Odvisno od količine ur in same oskrbe (družabništvo, gospodinjska dela, nega, umivanje, previjanje, dementna oseba, itd.).

Sem pa višja med.sestra po izobrazbi, imam dovoljenje za opravljanje dela in zavarovanje strank, materialnih stvari in same storitve, za primere raznih nezgod.
Vem za primer osebe, ki je varovala starostnika (napol na črno), ta je nesrečno padel po stopnicah ko sta šla ven in se razbil in zlomil kolk, svojci so jo pa tožili rekoč, da ni dovolj pazila nanj in zahtevali odškodnino. Potem je imela še probleme z davkarijo, ker jim ni izstavljala računov.

Pride ceneje, če daš osebo v dom. Tam te pride cca. 1000 EUR s prehrano in vso zdravstveno nego in fizioterapijo. Doma te pride vsaj še 1x dražje.

Mi placujemo 40 eur na dan, to nanese 1200 eur mesecno plus hrana in vsi ostali stroski. Cena je dokaj visoka, vendar, ko smo iskali pravo osebo, je bilo kar mucno, saj kompetentnih negovalk na trgu ni veliko. Morda smo se pri ceni prenaglili, saj bi se lahko dogovorili tudi za kaj nizjo ceno. Je pa res, da je dementna, nepokretna oseba se ziva in je zanjo lepo poskrbljeno v njenem domu. Ce bi jo dali v dom starejsih obcanov, je zagotovi ne bi bilo vec med nami.

New Report

Close