Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ima kdo Peugeot 5008?

ima kdo Peugeot 5008?

Zanimam se za nakup tega avtomobila, dve leti starega. Je vreden nakupa? Kvaliteten? Kvarljivost, cena servisov? Je 150.000 za tak avto problem? Ker večina dveletnih se prodaja s toliko km. Je avtomatik okej? Hvala za vsak odgovor.

Jaz pugija ne bi kupil nikoli.Res ne.

Januarja bo nas star 3 leta. Pred tem smo imeli 5 let mazdo 5. Ker ta ni imela 3 enakovrednih sedezev zadaj (isofix), smo jo morali zamenjati. Jaz sem imela strasno tezavo s tem, da si je moj ogledal peugeota. Predsodek… No, zdaj sem ful zadovoljna. Zelo lepo vozen avto je in (trkam) zaenkrat vse bp. Smo pa zaradi predsodkov doplacali podaljsano garancijo na 4 leta.
150.000 v dveh letih?? Tezko sodim, ker nas jih se 60.000 nima, pa je skor 3 star.

Ja, to mi je čudno. Avtohiše jih prodajajo ogromno, ampak vsi imajo nekje tam km – 120.000 – 150.000. Kako se pa na snegu obnese?

So uvožen? Jaz nebi. To je veliko km. Marsikaj je iztrošeno…..

Domnevam, da so uvoženi, ja. Drugače predsodkov do uvožnih avtov nimam, vozimo doma takega že 10 let, tile km mi pa niso preveč všeč, ne. Kako nabiješ toliko km v tako kratkem času? No, če so avtoceste, pa vožnja v službo … Izgledajo drugače kot novi.

5008 imam že 5 let. Dela brez napake, zelo prostoren in udoben avto, malo porabi. Povprečen slovenec naredi na leto 15.000 km, s epravi da ima povprečen slovenski avto, star 2 leti, le 30.000km. Če jih ima 150.000 to običajno pomeni da so avtomobili uvoženi iz tujine, kjer so jih uporabljali ljudje ki se službeno veliko vozijo, na lizing. Taki pa običajno na avtomobile (ki niso njihovi) ne pazijo kaj preveč. Po moje je tak nakup kar malo riskanten. Sicer pa ne poslušaj “nasvetov” ljudi, ki vozijo stare nemške gare, novega francoza pa si ne morejo privoščiti, zato serjejo po njem. Pri nas smo vozili že vse (nove). Francoze, nemce, italijane. Z nobenim nismo imeli težav, vsak pa ima dobre in slabe lastnosti. Ki pa so bolj ali manj načelne, ne pa moteče. Slaba lastnost 5008 je da je dokaj velik in težak avto, da ima samo električno ročno bremzo, pa zato ni primeren za dirkače. Ampak saj oni takih avtomobilov niti ne kupujejo. Je pa naravnost čudovit kot družinski avto.

Ja, saj družinski avto kupujem. Hvala za informacije!!!!

Imeli smo ga tri leta, kupili novega in nam je služil odlično. Sedaj imamo 3008 in je prav tako super. Nikoli nobenih problemov.

New Report

Close