Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Ljubezenski nasveti, partnerska intima in nezvestoba Kako dolgo se ponavadi vlečejo tožbe za premoženje ob razvezah?

Kako dolgo se ponavadi vlečejo tožbe za premoženje ob razvezah?

Zapustiš alkoholika, za teboj lepo zaklene, zamenja ključavnico, ostane v skupnem stanovanju. Pristaneš s tremi otroki pri starših, vložiš tožbo za razvezo in kaj zdaj? Grem raje nazaj? Kako dolgo se bo tole vleklo..kaj sploh lahko naredim, da pospešim zadevo, stanovanje je ogromno, lepo opremljeno, sem solastnica…a žal mi nič ne prizna, stanuje notri in se praska po…pravi, če ti kaj pri mami ne paše pa pridi nazaj.
hvala za nasvete..

Manj kot 6 let ne pričakuje:))
Iz izkušnje povedano, razen če je že sedaj polovica tvoja, potem vsekakor manj…SREČNO!!!

Si formalno solastnica ali moraš to še dokazovati na sodišču?

Do odvetnika in po hitrem postopku v razvezo.

Solatnica sem. vknjižena

To je malo bolje, ampak vseeno se bo vleklo. Če hoče nagajat, bo nagajal in to se lahko vleče veliko let. Poišči si res dobrega odvetnika.

niti slučajno ti ne sme zamenjati ključavnice, takoj da na sodišče za motenje posesti in naj mu nabijejo penale za vsak dan, ko stanovanja ne moreš uporabljati. Poleg tega, da si dobiš res dobrega odvetnika, najdi še kakšen malo manj prijazen način, da ga prepričaš, da bo tudi zanj najbolje, da razdelita premoženje.

Tožbo za penale sem že dala…odprta sem za predloge, kakšen malo manj prijazen način? v stiski sem, finančni in prostorski. paziti moram kaj počnem ker mi tudi za otroke nič ne da. kaznuje me kersem šla. pravi zdaj se pa sama rihtaj, tako si sama želela.

Tožbo za penale sem že dala…odprta sem za predloge, kakšen malo manj prijazen način? v stiski sem, finančni in prostorski. paziti moram kaj počnem ker mi tudi za otroke nič ne da. kaznuje me kersem šla. pravi zdaj se pa sama rihtaj, tako si sama želela.[/quote]

Poznamo. Si že bila na CSD? Mogoče bi bilo dobro, da imaš nekje črno na belem, od kdaj sta narazen.

Tožbo za penale sem že dala…odprta sem za predloge, kakšen malo manj prijazen način? v stiski sem, finančni in prostorski. paziti moram kaj počnem ker mi tudi za otroke nič ne da. kaznuje me kersem šla. pravi zdaj se pa sama rihtaj, tako si sama želela.[/quote]

Poznamo. Si že bila na CSD? Mogoče bi bilo dobro, da imaš nekje črno na belem, od kdaj sta narazen.[/quote]

Šla sem takoj. Pa niso pravno kaj dosti v pomoč. Vse je zapisano zavedeno. Me podpirajo, vlogo za začetek postopka sem oddala.

Se vleče, nikakor pa ne več tako, kot včasih. Plus, najprej ločitev po hitrem postopku, potem pa v tožbo za delitev premoženja. Pa ne bodi blesava in ne rini nazaj … al pa tudi, če se tako malo ceniš. Zapis v zemljiški nima nobene pravne veljave ob razvezi (o tem se kot berem naivno motijo vsi), čisto vseeno je, kdo je zapisan kot lastnik, ti, on ali oba, ob razvezi je vse 50/50, kar je bilo pridobljeno od trenutka sklenitve zakonske zveze dalje (izjema so seveda darila, dediščine ipd.). Ne pozabi pa urediti, glede na to, da se je lepo zagnezdil, plačilo najemnine za polovico hiše za ves čas, ko si je to polovico hiše lastil … lahko za nazaj. In nič ne skrbi, vse bom plačal, tudi za otroka za nazaj, od momenta, ko si odšla. Sodišča ločitve obravnavajo zelo hitro. A kot rečeno, premoženjske zadeve so pa ločena tožba.

…ločitev je bila po nekaj mesecih; narok za delitev premoženja pa ni bil razpisan niti en po 7 letih, ko sem zahtevek umaknila, saj sem obupala.
V tem času sem že zaživela na novo in enostavno sem vse skupaj pustila….

Ločitev, skrbništvo in preživnina zna biti rešena v doglednem času.
Delitev premoženja pa je ob dveh, ki si nagajata (kar si vidva kot kaže bosta- no on tebi) druga zgodba. Žal pri naših sodniških postopkih traja tudi vrsto let. Poznam dva primera, ki po vec kot 5 letih se nista rešena in kot kaže še ni videti konca. Pa da ne napišem, da je po mojem mnenju krivda na odvetnikih in sodnikih, ki od tega živijo. Aja, pa da ne pozabim: dnarja gre še pa še.

Ločitev in skrbništvo , stiki s pogovori na csd v roku 6 mesecev. Premoženje je trajlo 5 let – končno vse v mojo korist. Bi blo še dlje pa je višje sodišče zavrnilo njegovo pritožbo.

Iz osebnih izkušenj lahko povem več kot 10 let. Še vedno nimamo zaključeno zadevo.

New Report

Close