Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali veste kaj jeste

Ali veste kaj jeste

Zanima me kako vi gledate na to. Berem da je meso zdravo in ne vem kaj vse, da je pač to glavno, kar moramo jesti. Ok vredu, danes malo gledam kao svežo šunko pakirano, paštete, hrenovke nima veze kaj vse sem pogledal v hladilniku. Samo šunka je vsebovala 5 aditivov, od tega so trije, na spletni strani ninamvseeno, označeni kot zelo nevarni aditivi. En pogojno, en pa v fazi testiranja. Vsi aditivi so umetno oz. kemično pridobljeni. Torej meso je zdravo, vsebuje pa polno umetnega strupa? No torej ali je meso še zdravo ali ne?

Ne kupujem mesa v trgovini 🙂

To že, da ne kupuješ v trgovini. Če nimaš kmetije ali koga, greš v mesnico, je tudi vprašanje. Pred zakolom jih futrajo s steroidi in še bi se naštelo. Mogoče ne dobiš tistega sranja, ampak vseeno dovolj, da meso ni tisto pravo. Steroidi de naredijo zasvojenega, pol še človek to poje? Ni čudno, da je vedno več agresije med ljudi.

nova
Uredništvo priporoča

To, kar naštevaš ti, ni meso. To je neko zmleto umetno sranje (paštete, hrenovke, rane “šunke”). Meso je en dober telečji šnicel recimo, njam.

Po mojem mnenju je meso živine znanega porekla, ki se prosto pase ali pa je krmljena s čim bolj zdravo krmo, zdravo. Seveda naj to meso ne bi bilo konzervirano ali drugače predelano in obdelano oziroma naj bi bilo čim manj. Tudi s količino ne gre pretiravati, sploh pri bolj mastnih vrstah mesa.
Sicer pa od kakšne hrenovke, paštete ali mesne konzerve na mesec ne more biti škode. Še manj od parih kolutov dobre domače salame ali pršuta občasno, sploh če je zaužita v prijetnem vzdušju.
Problem je v pogostem (ponekod celo vsakodnevnem) uživanju mesnih proizvodov, običajno v kombinaciji z drugimi nezdravimi dejavniki (preveč sladkorja, soli, maščob, premalo gibanja ..)

Pol pa otroke v vrtcu in v soli, vsak dan futrajo z nezdravo hrano, ceprav je za njih zdravo.

Ne gre samo za meso. Zastrupljena je tudi zelenjava in sadje.

Hja, ce pogledas deklaracijo kake poceni klobase ali pastete, je v njej kvecjemu polovica mesnih delov, ostalo je koza, drobovina, soja in voda, sol. Za dnevno prehrano to res ni najboljsa izbira. Ampak, kot je zgoraj napisal Borat, od 1 hrenovke na mesec se tudi ne zgodi nic tragicnega.

Kakšnimi steroidi. Inšpekcija te dobi in je zelo natančna, če imaš prosto rejo in še eko kar lepo kazen dobiš. Pri eko kmetiji ne smeš gnojiti travo, da hitreje raste ampak naravno, hrana za živino mora biti naravna tudi če žival zboli se ne sme uporabljati zdravila, ki do predpisana za farmarsko rejo ampak druga. Tako da če že kupuješ meso kot je nekdo že napisal pri preverjenemu rejcu in da ima spoštljiv odnos do zemlje in živali. Pri nas kmetje, ki so v bližini dajejo samo naravno hrano jim niti ne misel ne pride, da bi hodili v zadruge po umetno hrano………….še so dobri gospodarji do sebe do drugih in živali. Samo poiskati jih je treba.

Ali nam lahko svetuješ, kaj naj jemo?

ne vem sicer od kje ti ideja da je meso zdravo, če že, potem morda max 1 mesni obrok na teden, vse ostalo je preveč.
šunka pa res ni meso, to so kosi nečesa, s posebnim postopkom med seboj zlimani, stlačeni v neko formo, da zgleda približno apetitlih …

tudi zelenjava iz trgovine ni najboljša izbira, niti sadje
če imaš možnost kje pri kakšnem kmetu, ki ne pretirava s kemijo je še najbolje, drugač pa zmernost pri vsem, ni ubila še nikogar.

Ne, hvala….
Jaz teh problemov nimam, ker se napajam z sončno energijo.☀️☀️☀️☀️☀️☀️

A bom na koncu zdrava umrla oziroma lačna?

Kar si ti naštela v svojem hladilniku, ni meso.
Pri nas tega pojemo zelo malo, skoraj nič, v bistvu so kake hrenovke v skrinji ali pašteta v omari samo za življenje rešit, ko res ni nič drugega. Salam in šunk pojemo vsi skupaj mogoče 200g na 10 dni, od tega je prvi pršut in žal Poli za otroke.

Drugače pa ja, se zavedam, da je v hrani, ne samo v mesu, ampak v vsej hrani recej aditivov, ampak danes je žal tako, da če nimaš svoje kmetije, si prisiljen iti v trgovino in tam kupit. Ja, seveda lahko kupiš pri kmetu, ampak 1. je drago kot suho zlato in 2. kdo ti garantira, da boš za to ceno res dobil neoporečno stvar.
Mene poleg aditivov skrbi tudi hranilna vrednost. Včasih si imel enega piščanca za celo družino za vsaj dve kosili, danes jaz sama lahko pojem skoraj celega piščanca, se mi zdi kar nekam prazen. Pa jajca recimo, včasih si pojedel eno jajce ali dve in si bil poln, danes pojem tri, pa nisem polna. Eno jabolko ti je včasih dalo toliko, kot ti danes da 7 jabolk. itd. Hrana je poleg dodatkov tudi hranilno prazna in to ne pelje na dobro.

Vse salame, hrenovke, paštete… pač vsebujejo aditive, tudi nevarne. Jaz sem to že zdavnaj izločila iz hrane. Od mesa občasno naredim piščančja prsa( dušena, mongolc, fajitasi) drugače mesa( svinjina, govedina..) ne jem, ker sem po njem zelo zaaspana. Tudi kis recimo je slab, če vsebuje metabisulfite, saj je to rakotvorna sestavina. Pa še in še bi se lahko naštevalo.. sicer pa telo ponavadi vedno ve, kaj mu paše. In točno to vidim tudi pri otroku. Še v času, ko sem jedla govedino, jo nikoli ni maral, češ mi ne paše. Pa sem jo še jaz ukinila in je nič ne pogrešam.

Če bi se jaz ravnala po otrocih, bi jedli samo banane, krompir in kislo zelje, nič drugega, ker en bi banano na banano, drugi krompir na krompir in s krompirjem, tretji pa kislo zelje in to večinoma samo v solati. Pa to žal ne gre in kljub temu, da imajo banana, krompir in zelje kar nekaj dobrih stvari, žal še vedno preenolična prehrana.

Če bi se jaz ravnala po otrocih, bi jedli samo banane, krompir in kislo zelje, nič drugega, ker en bi banano na banano, drugi krompir na krompir in s krompirjem, tretji pa kislo zelje in to večinoma samo v solati. Pa to žal ne gre in kljub temu, da imajo banana, krompir in zelje kar nekaj dobrih stvari, žal še vedno preenolična prehrana.[/quote]
Ne drži. Moj je veliko različnega sadja in zelenjave. Pa med njimi ni kislega zelja :).
Ne moreš po vseh otrocih enako ocenjevati. Tisti, ki obožujejo McDonalds, recimo, ga zato, ker so prevečkrat tam. Moj ne mara tistih stvari (redkokdaj sva bila tam), raje želi kako zelenjavno rižotko ali špagete z domačo omako itd… je priljubljenih jedi veliko. Na mojo srečo verjetno :).

Če bi se jaz ravnala po otrocih, bi jedli samo banane, krompir in kislo zelje, nič drugega, ker en bi banano na banano, drugi krompir na krompir in s krompirjem, tretji pa kislo zelje in to večinoma samo v solati. Pa to žal ne gre in kljub temu, da imajo banana, krompir in zelje kar nekaj dobrih stvari, žal še vedno preenolična prehrana.[/quote]
Ne drži. Moj je veliko različnega sadja in zelenjave. Pa med njimi ni kislega zelja :).
Ne moreš po vseh otrocih enako ocenjevati. Tisti, ki obožujejo McDonalds, recimo, ga zato, ker so prevečkrat tam. Moj ne mara tistih stvari (redkokdaj sva bila tam), raje želi kako zelenjavno rižotko ali špagete z domačo omako itd… je priljubljenih jedi veliko. Na mojo srečo verjetno :).[/quote]

Praviš, da se vidi pri otrocih, kaj jm paše in kaj ne. Jaz menim, da tvojemu pač slučajno ne paše govedina in da to še ne pomeni, da je to slabo meso. Po moje, je piščanec najslabše meso, kar ga je…

Glede McDonaldsa, mi nismo nikoli kaj dosti hodili, otrokom zapaše ene 2x na leto ali manj, pa so že blizu 20. Tudi jaz grem glih ene 2x na leto, ko dobimo na dom tiste njihove kupone, pa mljaskam in njamam, kako dobro mi je. No, sicer sem potem zabasana za cel dan in ne pojem ničesar več, pa naslednje jutro tudi prebava na polno dela, ampak meni je ta okus všečen, pa sem odrasla na domači hrani. No, medtem ko so mi pa recimo salame, sadni jogurti, pa tudi kak sir in podobno, navadni plastik fantastik in tega sploh ne jem, ker od plastičnega okusa tudi pogoltnit ne morem.

New Report

Close