Prehrana in kulinarika

Prigrizki

Default avatar
V nedeljo praznujemo rojstni dan od moje hčerkice (3 leta). Rada bi pripravila prigrizke, da si lahko sam jemlješ iz mize, ampak nimam nobene ideja kaj naj bi to bilo. Narezki se mi zdijo že malo preživeti.
Ali ima kdo kakšno idejo? Na rojstnem dnevu bodo majhnui otroci in tudi starejši, tako da bi bilo dobro za vsakega nekaj.

Že vnaprej hvala za odgovore.
Default avatar
razni oblozeni kruhki so pravi resitelji v takih primerih-naredi mesane in tudi zelenjavne/ce je kdo vegeterianec/. potem pa mini pice...narezes francoski kruh....zmesas sir,sunko,paradiznikov prire,zacimbe...na vrh lahko polozis olivo,kaksno gobico... tako oblozene das v pecico-zapecejo naj se toliko,da se sir zmehca. zelo dobre so tople,jedo pa se tudi hladne.
pa trdo kuhana jajca s tuninim ali kaksnim poljubnim nadevom. lp petra
Default avatar
Krekerji, cips, doma pecen kruh, zraven pa razni namazi. Za namaze je tukaj cel kup idej:
Default avatar
Predlagam pitulice z različnimi nadevi. Všeč bodo otrokom in odraslim, pa še s priborom ne boš imela sitnosti.
Default avatar
Kaj pa hrenovke v listnatem (ali pa kvašenem) testu? Hrenovke razrežeš na tretjine, odtajano listnato testo razvaljaš in narežeš na primerne trikotničke, vanje zaviješ hrenovke, položiš na pekač in premažeš z rumenjakom. Pečeš na 200°C kakšnih 15 minut oziroma dokler testo ni lepo pečeno.
Za žure super stvar, preverjeno jo imajo radi tudi otroci.
LP
Damjana
Default avatar
Hvala vsem za nasvete. Tile pizza krihki od Petre se mi zudij o zelo fajn. Petra, ker sem jaz velika začetnica v kuhanju te prosim, če mi lahko to malo bolj podrobno razložiš (saj veš točno kakšen sir zmešaš, kako šunko narežeš, kaj je to paradižnikov pire,..)
Za namaze sem tudi že razmišljala. Enkrat sem jedla en full dober tunin namaz v katerem se mi zdi da je bila tudi koruza. Urša ali mogoče veš kako se ga naredi?
Default avatar
Maja, ne, zal ne vem, kako se naredi tunin namaz s koruzo, sem pa ze veckrat delala omako za pasto, kjer sem zmesala tuno, skuto, koruzo, malo nasekljanega petersilja in sol (kar precej, ker je koruza sicer malo sladka). Mogoce bi isto lahko uporabila kot namaz? Najbrz bi bilo kar fajn, probaj.
Default avatar
Jaz naredim tunin namaz takole:

1 konzerva tune
1 trikotnik sir
1 manjša čebula
1 strok česna
2 veliki žlici majoneze
1 velika žlica gorčice
1 velika žlica kečapa
1 noževa konica soli
1 noževa konica popra
2 noževi konici origana
2 veliki žlici sesekljanega peteršilja

Vse vržem v multipraktik ali pa zmešam s paličnim mešalnikom.

Sem pa jedla tudi že tunin namaz s koruzo in mislim, da je bila edina razlika v receptu ta, da je bila namesto trikotnik sira v receptu kisla smetana in pa pač dodana koruza.
Default avatar
v trgovini povej,da rabis sir za pico in ti bodo dali pravega. ponekod dobis ze naribanega /ce bos v stiski s casom/. sunko vzames presano,kuhano .lahko polagas celo,ali narezes na koscke. pire-dobis ga pakiranega -ponavadi v tetrapaku. lahko pa kupis v konzervi- pise pribl. koscki paradiznika ali nekaj takega.... pri sunki lahko tudi eksperimentiras- lahko das kuhan ali pravi prsut.... po zelji. kot sem rekla,lahko vse narezes in zmesas skupaj,malo solis,popras,dodas origano,ali pa namazes s paradinikom...pa polagas koscke sunke in sira /sir naj na vrhu! lp petra
Default avatar
Hej,sama naredim poleg drugega tudi skutine zeliscne namaze,namazem na kruhke in na vrh se polovicko oreha.Ce dodam slan filet,je se boljse. Lp
Default avatar
Ja, sem si že sprintala tudi recept za pitulice, po moje bojo njammmmmi.
Default avatar
Pa še moj predlog, mogoče ga bo še kdo uprabil.

Mandlje malo prepražiš v ponvi brez olja. Vzameš suhe slive (razkoščičene) in v vsako daš en mandelj. Potem oviješ slivo v slanino, ki mora biti na tanko narezana (hamburška) Spneš z zobotrebcem. Nato tole popečeš na čisto malo olja, da se slanina popeče. FULLLL DOBROOOOO!

Lp, Monika
Default avatar
Aja, varianta za vegetarjance... namesto slanine zviješ v tanko narezano bučko. Enako dobro.

Lp, Monika