Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Praznovanje Abrahama nekoliko drugače

Praznovanje Abrahama nekoliko drugače

Ali mi lahko kdo svetuje praznovanje moje 50.letnice nekoliko drugače, brez gostilne je preveč drago. Ta dogodek bo drugo leto v mesecu marcu. Nimam nobene ideje, denarja pa tudi ne preveč v teh kriznih časih. Hvala za vsako informacijo. (približno povabljencev je največ do 20)

Za mojega smo šli bovlat, za prijateljevega na kolesarski izlet, pa na pohod,ko je praznovala prijateljica…skratka, vedno praznujemo tako, da smo nekaj ur aktivni, nato pa nekaj pojemo (ponavadi je tudi hrana tematska).Je pa res, da praznujemo samo prijatelji, nihče od nas ni naredil tistega klasičnega praznovanja s sorodniki.

Brez gostilne je preveč drago, praviš…?
Bo treba malo vejice uporabljat za pravilno razumevanje.
Jaz nisem čutila nobene potrebe po kakšnem posebnem praznovanju 50. rojstnega dne. Že naziv “abraham” mi je zoprn, k sreči ga nihče od mojih ne uporablja.
V glavnem, bil je rojstni dan kot vsi prej (in kasneje), brez nepotrebnega cirkusa in stroškov. Sploh se je pa brez veze nekaj it, če že vnaprej veš, da si (finančno) težko privoščiš.

nova
Uredništvo priporoča

Potem ti ostane samo še varianta domačega druženja z narezki, golažem ipd, kar za 20 oseb ne bi smel biti problem ali pa še cenejše, da jih povabiš samo na kozarček šampanjca in zraven natrosiš orehe, suho sadje in sir. Za piknik je marca še prezgodaj, lahko pa se pozabavaš s spomladanskim menijem npr. vključiš jedi s čemažem, regratom, kakšno frtajlo z mlado zelenjavo, kiš z mlado blitvo…
Sploh ni treba, da je drago, malo poguglaj in skombiniraj tako, da te ne izmuči in ne osuši denarnice. Lepo se imejte!

Probaj po takem sistemu, kot se danes poročajo: na vabila napišeš, da ne želiš daril, ampak bi ti bolj prav prišel denar. Če se pravilno lotiš, bi morala imeti žurko pokrito in biti še nekaj v plusu. Sploh zato, ker je abraham enkratni dogodek, poroka pa ne ravno vedno.

No, zdaj pa resno. Če boš praznovala s prijatelji, je lahko v športnem duhu, kot je svetovala abrahamovka2. Če imaš mešano družbo in da se med sabo ne poznajo, pa bo kar težje uskladiti. V takem primeru je ponavadi kosilo na kakem kmečkem turizmu še najcenejša varianta, pa vsi zadovoljni.

Lahko pa praznujete kot vsak drugi rojstni dan, saj danes abraham ni več taki dogodek kot nekoč, ko je bil res podvig dočakati 50. Prigrizek, cockta in glasba iz tvoje mladosti ne stanejo veliko, lahko pa se imate zelo fajn.

In pol kuhaš in pripravljaš in ko odidejo, še pospravljaš… Zakaj že? Da se drugi zabavajo, slavljenka pa na koncu pade dol od utrujenosti?
Ker kaj bo pa žlahta rekla, če za Abrahama ne bo orng žura?

Kje je drugačnost, če je v ospredju hrana? Na kak hrib organiziraj pohod, zgoraj pojejte joto, pa še kake palačinke, ko se vrnete na vznožje pa vsak k sebi domov. Smeh in dobra volja zagotovljena. Pa vse skupaj bo manj kot 100 eur.

sami domači imeli piknik in se lepo zabavali v družinskem krogu. Brez raznih cirkusov.
Nobenemu ni do tega, bil je rojstni dan kot vsak drug.

New Report

Close